» »

temperatura athlona 64 3000+

temperatura athlona 64 3000+

jakec ::

Vprasal bi koliko je povprecna tempreatura athlon 64 procesorjev.
prjatu ima 64 3000+ in se mu segreje na 55-60 stopin celzija ?

Hvala

JanezH ::

Jaz imam sicer 64 2800+ , temperatura pa okoli 31°C.

Spajky ::

tista temperatura do 60°C je kar taprava, ker ti plata meri iz jedra proca!!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Matevy ::

Imam enak procesor (A64 3000+) in BOX hladilnik, zmontiral so mi ga pa s tistim termalnim trakom na hladilniku in ne s pasto (tko so rekl). A se mi splača dol dajat pa mazat s pasto (mam Arctic Silver3) al ni take sile? Navijal zaenkrat še ne bom.

CCfly ::

Jaz bi rekel da se splača. Kakšno stopinjo bo že nižja temperatura.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Keyser Soze ::

Hm, tisto je bolj toplotna izolacija kot pa "termalni trakec".

Prej bi rekel, da je "my ass trakec" če razumeš. Tako da.. Ti kar zamenjaj. Če ne drugega bo tvojemu CPUju lepše.

Matevy ::

OK, a se na ta procesor to pasto nanese tko k pr P4 samo po sredini kovinske zaščite za jedro procesorja al kr po celem procesorju?

igor0203 ::

na jedro procesorja

Keyser Soze ::

Vsaj jedro, čeprav je HS (vsaj upam , da ima pri A64 isto funkcijo kot pri P4) namnjen temu, da se toplota porazporedi po hladilniku.

Tako da namaži cel HS in pazi bolj na debelino nanosa kot pa to ali namažeš cel HS ali samo jedro.

Matevy ::

Bom namazal in poročal o spremembi temperature. Trenutno je na idle 30C na full load pa 42 kar se mi zdi zelo malo. Verjetno tale Gigabytka K8NS ne kaže vredu.

Matevy ::

Pa še tole: a BOX hladilnik povečuje obrate glede na temperaturo procesorja al sistema? K pr 42C je že kr glasen tale hudič :)

CCfly ::

Vsaj jedro, čeprav je HS (vsaj upam , da ima pri A64 isto funkcijo kot pri P4) namnjen temu, da se toplota porazporedi po hladilniku.

Pravzaprav je, ne glede na ime, namenjen predvsem temu, da ne zdrobiš procesorja. Če gledamo fizikalno samo prevajanje toplote je pa HS samo dodatna nepotrebna plast med jedrom in hladilnikom.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Sisk ::

Heh nikar se bat moj Box bartonček 3000 ma proc 55 in plata 32 tja do 65C je povsem normalno.
AMD Athlon xp 3000 + box Barton, ASUS A7N8X Deluxe,
ATI Radeon 9800 pro, 2x512 Ram PC 400, Logitech Z-640
Kaj bi še hotu :)

Keyser Soze ::

Ja no. JAsno, da je nepotrebno, saj imaš namesto enega dva stika na katerih se zmanjša prehod toplote. Ampak pravim, da se ta HS greje po celi površini, tako da mazanje celotne površine ne more škoditi. Kvečjemu koristi lahko- kolikor že.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature v računalniku

Oddelek: Strojna oprema
243052 (2831) _kuhi_
»

Razlike termalnih past v praksi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201887 (1499) Vexto
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613157 (8152) Glicerin
»

P4 2.4C gre pod nož :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
555732 (3987) Alexius Heristalski
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826174 (4907) Zheegec

Več podobnih tem