» »

Disk Maxtor 40 GB - "izbris" bad sektorjev

Disk Maxtor 40 GB - "izbris" bad sektorjev

thrash_heavy ::

no problemček je spet tu (fakin bed sektorji!!!) stvarca je taka; imam disk Maxtor 40 GB., ki ima nekaj bad sektorjev. v biosu mi ga zazna, ko pa pridem v XP- je al pa 98 - ke, mi ga za noben mišji kurac ne pokaže!! Mel sem programček, s katerim se je enostavno odrezalo bad sektorje diska, s tem se je tudi zmanjšala kapaciteta diska (kar je logično). zanima me, kako bi rešu usaj 25-30 GB diska (al pa kaj več). ..


p.s. disk je star eno leto, sam nimam papirjev za uveljavljat garancijo (to je spet fak!!)

lp Miha
JaCkAsA

sinko999 ::

Jah enostavno z maxtorjeve strani potegneš en programček maxblast z njim narediš low level format potem narediš celotni format potem pa pogledaš s kakšnim programom kje so še bad sectorji na disku in potem narediš manjše particije oz več particij pa če imaš srečo da so bad sektorji na kupu boš lahko uporabil dosti prostora to pa se dela npr z partition magicom.

lp
Ni? ni ve?no !

Tomay ::

Lahko pa s pomočjo serijske na maxtorjevi strani ugotoviš kako dolgo še imaš garancijo, izpolniš RMA in jim ga pošlješ nazaj (ne potrebuješ računa) poslat pa jim ga moraš na irsko. Jaz sem na WD v nemčijo poslal disk kar z navadno pošto 1800 sit.

Splača se probat.
Voodoo 4Ever

Lombardo ::

Problem boš rešil z Paragon Partition Manager-jem.PREVERJENO!!! :D
Ehmmm............

jest10 ::

Kot že rečeno. Najprej maxblast in low level format. Nato pa formatiranje z partition magicem- pred formatiranjem označi da ti poišče in onemogoči slabe sektorje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353711 (2610) k4vz0024
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1521) sirotka
»

Kako priklopit 2.5' disk na navaden PC?

Oddelek: Strojna oprema
171099 (895) Phoebus
»

Bad sector

Oddelek: Strojna oprema
132041 (1783) Bluechriss
»

Kako odstranit BAD SEKTOR?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151787 (1551) YiMMi

Več podobnih tem