» »

Kok mocan spajkalnik?

Kok mocan spajkalnik?

mihec87 ::

Mene pa zanima kok mocn spajkalnik bi blo najbol vzet za bol fina dela(elektronika vezja....) 25w(450 stopinj celzija) ali 16w(350 stopinj celzija) ostale specifikacije so enake cas segrevanja debeline spic...

humanoid ::

Jaz bi rekel 16W.

Če imaš denar in ga boš še za kaj rabil, se ti splača pljunit 25k SIT za kakšno spajkalno postajo.

LP

madviper ::

Odvisno od tega kaj je zate fino delo. In če si začetnik al vsaj malo izkušen!

25W je nekaj normalnega za lotanje kavlov in tiskanin (home made), medtem ko je 16W za še bolj fina dela, kot npr, servis tiskanin, lotanje po računalniku ipd. Se pa da vsako delo opravit z obema spajkalnikoma. Sam da pri 25W moraš bit bolj previden in hiter, medtem, ko moraš met pri 16W malo več potrpčlenja za lotanje debelejših spojev.

Moraš podat malo več informacij, kaj boš lotal, izkušnje ipd.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

mihec87 ::

Izkusnje mam en 100w iskrin spajkalnik sam je prevelik zato z njim ne mors lotat kakih malih stvari izkusnje mam tak bol ker z tem 100w je nemogoce delat kj maliga ker je prevelik.
Mel bi pa res kj maliga ker bi delal bol to kaksna vezja tut popravljal pa racunalnik.
Pol je pomoje bol vzet 16w ker za kj vecjiga itq mam tega 100w.
Sm pa res se bol zacetnik v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

glinik ::

Me res zanima kako bi ti tiskano vezje spajkal z 100W spajkalnikom (tudi če bi imel tako tanko konico)?

To je po moje spajkalnik za žlebe al kaj takega :D

Takšne male postaje so zakon, imaš regulacijo temp. ... to je prava stvar. Saj veš katero firmo kupit, samo ena je prava :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mihec87 ::

Hm ja no na postaje ne ciljam ker so predrage glede na to za kaj bi jst to rabu.Firma ne vem kero tocno mislis ampak ce se ne motim imas v mislih ersa ali pa weler.Djte mi raj povedat kok mocn.

Dr_M ::

jest mam cist enga obicajnega wellerja 25W in je cist solidna zadeva. segreje se se kr hitr, tut debelejse spoje se da delat, pa tut s smdji ni problemov. moras pa kupi tanjso spico nujno, ker zravn dubis prov eno konjsko.
model je pa weller spi27. pomoje da je pod 10k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Še malo branja.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

gorjanc ::

Vsekakor nabavi erso welerju zadnje čase precej pada kvaliteta.

mihec87 ::

Ja erso sn itq hotu kupit zato sprasujem ko majo tak paket ko je not 25w ersa pa pumpica ....



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski spajalniki z grelcem v konici - kdo uporablja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7021771 (4244) A. Smith
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313723 (3184) MadMax
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413689 (11938) VolkD
»

spajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
436196 (5592) frenk
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254715 (4199) SkIDiver

Več podobnih tem