» »

Ko LCD postane TV

Ko LCD postane TV

baker ::

Kupujem nov LCD, na njemu pa bi na njem rad gledal tudi običajne televizijskeprograme.Zanima me ali lahko kupim katerikoli ekran da mi bo to omogočeno? Sicer pa imam nek slab satelit, ki sem ga mislil povezati neposredno z LCDjem.

Lux ::

LCD je tako kot vsak monitor. Torej potrebuješ samo TV kartico za v PC in to je to. Razen če ne poznam kakšne novejše tehnologije :\

perci ::

al pa kupiš kar standalone tv tuner in ga priklopiš na lcd (seveda ce oba podpirata iste priključke - moj lcd recimo lahko priklopim na videorekorder, na dvd komponentno, kamero - kar češ uglavnem

baker ::

Ali to pomeni da je nesmiselno kupiti nek TV/LCD, ki so dražji od navadnih poleg tega pa še manj zmogljivi?

perci ::

ja odvisno kaj ti je prioriteta

ali je to dejstvo, da imas tv tuner zapakiran v en lep lcs zaslon in pac placas malo vec

ali je to dejstvo, da prihranis nekaj kesa in lahko tist standalone tuner uporabljas tudi za projektor, recimo

so plusi in so minusi, sam bos pa moral ocenit kaj tebi najbolj ustreza oz. kateri plusi in minusi so pri tebi najbolj poudarjeni

baker ::

Svoj LCD bom večinoma uporabljal za igre, zdi pa se mi fino če bi na njem lahko gledal tudi TV. Je najboljše da kupim navaden LCD, nek poceni videorekorder in vse skupaj povežem?

roCkY ::

Samo v razmislek naj omenim še eno alternativo, ki mi zelo dobro služi (ne vem kako dostopaš do netain če je pri tebi možno). Siol-Tv direktno na PC brez tunerja seveda. Slika je veliko boljša kot kabelska TV -> PC tuner oz. kombinacija Siol-TV ->STB ->PC Tuner .

LCD z vgrajenim tunerjem pomoje nima smisla kupovat.

baker ::

Ker živim nekje bogu za hrbtom:( , imam internet lahko samo prek telefona ali ISDN (Siol TV in ADSL pa ne) tega žal ne morem izvesti.
Kupil bom navaden LCD, ko pa bom gledal TV bom imal pač malo slabšo sliko. Hvala!

zlobcek ::

Sm gledu v trgovini LCD, ki je imel vgrajen tuner in laufal TV-program. Po mojem okusu prov hudo bedna slika. Je pri računalniških tunerjih kakšna nastavitev ala glajenje robov itd. za primer, če maš LCD monitor?

Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524121 (14809) OK.d
»

PHILIPS 42PFL3604/12

Oddelek: Zvok in slika
294868 (3046) hodu63
»

2x LCD malo drugače

Oddelek: Kaj kupiti
111110 (809) Okapi
»

LCD TV/Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
172753 (2209) Keyser Soze
»

LCD TV ali PLASMA

Oddelek: Kaj kupiti
174589 (4376) Šimpanz

Več podobnih tem