» »

Nakup programja v tujini?

Nakup programja v tujini?

twosocks ::

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup programja (konkretno Macromedia Studio) iz tujine, saj je za 100.000 ceneje kot pri nas.
Če ga kupim v Europi me pride 240 kSIt, pri nas 280kSIt. Če bi ga kupoval v Ameriki pa samo 160.000. To je rahlo ceneje.
Ali obstaja kak legalen način za podjetje, da opravi nakup po njihovih cenah. Kako je z DDV? Je kdo že kupoval?

Ali je na programje tudi carina? Bi ga kupil online pa ga prenesel (download).

hvala za odgovor.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

LoneWolf ::

Po evropski zakonodaji je vsako podjetje, ki prodaja programsko opremo kupcu v EU dolzno zaracunati DDV oz VAT, iztrzen VAT pa poslati v eno izmed v evropskih drzav. Americani se po mojih izkusnjah tega v glavnem drzijo, vsaj vecja podjetja, verjetno pa bi lahko nasel tudi koga, ki se ne. Kaksne posebne kontrole na tem podrocju ni, v vsakem primeru pa je to bolj problem prodajalca kot kupca.
Carine na elektronski prenos podatkov ni.

twosocks ::

Hvala za odgovor.

Zanimivo pa je, da je pri nas 20% davka in če bi mi zaračunali ta davek bi plačal 160+20%= 192.000 SIT in ne 280.000 SIT.

Razmišlajl sem pa še o enem načinu. Prijatelj, ki živi v Ameriki bi kupil software zase in plačal cca. 160.000 SIT. Potem bi mi pa "prodal" software za isto ceno, on kot nepravan oseba mi lahko napiše list papirja, da mi je prodal to stvar, da imam uradni dokument za mojr podjetje. Ker ne sme obračunat davka, pač ga ne. Nekdo iz vrst računovodstav mi je rekel, da bi morda šlo to skozi. Kaj se vam zdi, je to izvedljivo?

hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Brane2 ::

Mislim, da ni.

Pravzaprav, gremo po vrsti. Nakup programa pri proizvajalcu ima dostikrat smisel, ker je cenejši. Dostikrat lahko izbereš varianto, ki je brez tiskanih navodil itd in je zato bistveno cenejša. Sam tako sedaj razmišljam o nakupu programja za programiranje čipov.

Isto stvar lahko kupim:

1. Online in mi po pošti pošljejo CD + potrebno opremo za $495

2. Pri pooblaščenem prodajalcu, resda s tiskanimi navodili- za $995 !

Razlika je torej $500, sta pa kompleta sicer enakovredna (sem preveril).


Kar se plačila davka tiče, g amoraš plačati tako in tako. Če kupuješ v uniji, ga plačaš IIRC ob nakupu, če pa kupuješ v USA, pa ob uvozu. Ne vidim, kako bi se temu izognil. Kar se plačila fizični osebi v tujino tiče, ne verjemi "strokovnjakom"- raje trikrat prej vprašaj, ker se lahko grdo zaplete. Sam sem ravno takok padel na limanice in sem poskušal nekemu tajvancu plačat robo na njegov privat TRR. Pa ne zaradi izogiba davkom. Tipa so šutirali iz firme kjer sem prej naročal robo in je odšel s teamom ključnih sodelvcev. V trenutku, ko sem jaz naročal, še ni končal odprtja svoje firme, jaz pa sem robo rabil takoj.

Naročil sem v svojo banko plačilo na negov račun in banka je plačilo zavrnila. Hoteli so potrdilo o plačanih davkih. Vsako plačilo v tujino na račun fizične osebe namreč vzamejo po drobnogled (pranje denarja itd) in za plačilo moraš imeti solidne papirje, da ti ne bi inšpekcija uletela in naredila Vukovar. Če se prav spomnim, so takrat to hoteli obravnavati tako, kot da bi tipu plačal nekaj po pogodbi o delu in temu ustrezno obdavčiti (25%). Tudi če bi na to pristal, bi se zapletlo pri carinjenju robe. Carina bi jasno hotela videti račun za robo in seveda bi na to obračunala še 20% DDV.

V glavnem, ne vidim, kako bi to lahko lepo speljal brez DDV, da bi blo 100% legalno. A tudi brez tega lahko prišparaš kup denarja, zakaj bi si delal komplikacije za zadnjega jurja...
On the journey of life, I chose the psycho path.

twosocks ::

"A tudi brez tega lahko prišparaš kup denarja, zakaj bi si delal komplikacije za zadnjega jurja..."
Kako pa? Sem študent, ki ma s.p. in moram met vse legalno. Zato itak išče luknje.


Ali to pomeni, da človek ne more kupiti ničesar rabljenega iz Amerike, tujine?
Recimo od prijatela iz Amerike?

Recimo če se da.
Ok, pač napiše, da mi je prodal za 100.000 SIT, mi obračunajo na meji carino in davk, pa sem nekje tm tm.

Ali pač?

Mi lahko kdo svetuje, kam se obrniti za 100% informacije?

hvala
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219094 (5824) St235
»

Nakup iz tujine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608427 (5070) Dr_M
»

Metro - vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
204796 (4289) NiggerBob
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395631 (4518) mlav

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274600 (1852) flipflop

Več podobnih tem