» »

$30 za Firefox

$30 za Firefox

Sergio ::

Firefox hoce dat celostranski oglas v NY Times ob izdaji razlicice 1.0. Za to morajo zbrat 2.500 donacij po $30. Zbrali so jih ze 1.000

Z veseljem bi prispeval $30 v mosnjicek za ta oglas (ps: v oglasu so objavljena imena vseh donatorjev), a je tezava v tem, da nimam kreditne kartice.

Ce bi sel se kdo v to, ki ima kreditno kartico, mu z veseljem nakazem $30 na racun, ko je transakcija opravljena.

Bi sel se kdo v to? Je sploh interes?

Besedo je treba dat ven. Internet Explorer je za staro saro. Ce je kdo za akcijo -- reply or PM.

vas vedno vdani
Sergej

Klik!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

Tigorsami ::

Bolj slabo se ti piše. Če bi napisal, da boš z veseljem nakazal $30 preden bo transakcija opravljena, bi verjetno že imel kakšnega kandidata.:)

Sergio ::

Joj, pri $30 je pa res tako pomembno. :)

Enivej, borchi se je javil, slava mu. :)

Ko bo stvar v cajtengu, si bom pa poskusil nekje kaksen izvod dobit.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tilen ::

In potem bo M$ za IE placal 10 strani New York Times -a, pa potem ? 8-O

Kdo ima vec moznoszti? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

borchi ::

tilen, nisi ravno skapiral, ne?
l'jga

cryptozaver ::

Z veseljem bi prispeval $30 v mosnjicek za ta oglas (ps: v oglasu so objavljena imena vseh donatorjev), a je tezava v tem...


a bi se rad vidu v NewYorkTimes-u a si FireFox fan???

...sam vprasam :|

Tilen ::

Sem skapiral, zdi se mi samo nesmiselno pocetje, ker se v Redmondu samo smejijo temu. Dvomim pa da bi zdaj Firefox kot tak bolje zazivel samo zaradi tega ker bo v NYT. Pa ne me narobe razumet, tudi sam ga uporabljam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sergio ::

cryptozaver: bom self-quotal:

Besedo je treba dat ven. Internet Explorer je za staro saro. Ce je kdo za akcijo -- reply or PM.

Zdej jasno? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tody ::

ja si bo treba kreditno kartico prav za take stvari omislit :D Reševanje oslička, oglaševanje firefoxa pa tko :D

Aja NYT pa pomoje brez problema (mogoče z kako zamudo) dobiš v NUK-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

ahac ::

Tilen: 1 stran za Firefoxa ima 100x večji učinek kot 10 strani za IE, ker IE vsakdo pozna, Firefoxa bodo pa zdaj spoznal (če ga še niso).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Sergio ::

Je ze nakazano. Evo, mojih $30 za lepsi jutri.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brilko ::

Čuj enega nepoznavalca IT oglas zagotovo nebo prepričal - definitivno.

Sergio: a maš dobro povečevalno steklo? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Sergio ::

Me niti ne zanima ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vice ::

Sergio nisem tukaj mislil nate - čisto na splošno.... zanimivo je, kako se hitro širi ta propaganda in z njo kanidati glede darovanja 30$ za eno stvar katere uspeh, je brez takšnega trapastega reklamiranja, zagotovljen, ko bi lahko za isto vsoto (pa ne samo enemu) rešil ali podaljšal življenje kakšnemu otroku v Afriki. :\

Sergio ::

Vem da ne ciljaš name, ampak tudi za otroke v Afriki sem že dal. Sicer le en evro, a vseeno.

Sicer je pa odločitev vsakega posameznika, kaj bo delal s svojim denarjem. Meni se to zdi pozitivna naložba.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Poldi112 ::

V bistvu je bolje dati za firefox kot za lacne v afriki, kajti na ta nacin se bo pospesil prehod na opensource, poslecica bodo milijoni ljudi, ki bodo imeli denar, ki bo ostal od neplacevanja licencnin, ki ga bodo lahko namenili lacnim v afriki...
Tko, napol resno...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

borchi ::

ko bo na windows škatli pisalo, da gre $30 od cene za lačne v afriki, bo pa tut js, ehh, ne, ne bom jih kupu, sam tisti, ki jih bojo pa kupli se mi pa ne bojo zdeli več tako neumni.

btw, to ne pomeni, da bom imel kakršnokoli nelegalno verzijo windows naloženo. je pač ne bom imel. so še druge stvari.

Čuj enega nepoznavalca IT oglas zagotovo nebo prepričal - definitivno.

take neumnosti pa že dolgo ne. v kakem fohu delaš brilko?
l'jga

ahac ::

Veliko folka bo vsaj malo zanimalo, ko bodo vidl prednosti Firefoxa napisane.
Sej fora je, da večina ne ve, da obstaja alternativa IE, tako da bo oglas sigurno imel nek efekt. + o Firefoxu se na netu zarad tega več govori kar tud nima glih negativnega efekta.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

cryptozaver ::

Naj mi serg oprosti ker smo mal odplaval od bistva ampak men se zdi 30$ skoda se posebei ker FF IMO ni treba reklamirat. Prvic je OpenSors (ali mogoce ne bo vec?) drugic najboljsa reklama je ljudski glas in tretjic res bi raje dal 30$ za tiste v SLO ki zvijo na robu cloveku se dostojnega.

ahac ::

In?
Si dal?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

frke ::

Na firefox piše, da se v USA prispevek šteje v davčno olajšavo.
Ali tudi v SLO?

Sergio ::

Ne. Zacel sem cenit delo programerjev.

mIRC. FlashFXP. TextPad. Winamp. Za te stiri programe bom placal. Ker se mi enostavno zdi fajn.

Vse te programe uporabljam ze od pamtiveka, pa enostavno pocakam, ko mi vrze tisti bootsplash.

Dat 20 oz 30 dolarjev za en ultrauporaben program, mi pa res ni veliko.

Vzporednice z lacnimi pa tukaj ne stojijo. Potem bi lahko zaceli gledati vsak tolar, ki ga 'zapravis, ampak ti ga vseeno ne bi blo treba'. Obsceno.

Ce sem ta mesec zasluzil recimo 6.000 vec, kot sem pricakoval, in sem se odlocil, da bo slo teh 6.000 SIT v boljse namene, je to popolnoma moja stvar, kam bom vlozil denar.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Brilko ::

borchi: ej a tebe zanima v cajtngih en oglas za nevem... pohištvo, orodja za urejanje vrta,... ne mi rečt da si bo en gospod 45+ let šov nalagat firefox. Folk sam to mi ne govort. Razn če ni konkretno povezan z IT.

Svaka čast tistemu.

Brilko ::

Več reklame bo pomoje naredilo samo zbiranje denarja za reklamo kot pa dejansko sama reklama. Ker bo zadeva tekla med ljudmi, ki so že dobro slišali za FF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

cryptozaver ::

Mene tut malcek zanima kaj je pravzaprav namen tega oglasa.

Po mojih izkusnjah obicajne userje nmal k... briga ker browser majo. Ze to da je dobr met AV gor eni ne stekajo cist dobr. No pol pa sploh cudn gledajo ko omenis kakrsnokoli posodobitev. Racunalnik je za vecino tko kot avto przges, uporabis in ugasnes. In konckoncev naj bi tko blo prav.

Tody ::

ne mi rečt da ni to dobra reklama... zakaj obstajajo reklame za avtomobile ? pa sej ga ne kupuješ vsak dan ,tisti ki pa je pred nakupom se bo pa itak pozanimal ane ? Folk bere časopise in bere reklame, punce vse tiste kataloge ki jih dobimo domov prešnifajo in komentirajo in kaj vse bodo kupile... torej to je pač reklama da NEKAJ je zunaj. Če komu gre na živce IE pa niti ne ve da obstaja kaj drugega mu bo ta reklama prov prišal. Tisti ki mu IE ne nagaja, ker obiskuje samo eno ali dve strani oz gleda samo pošto, bo pač ignoriral zadevo...

borchi ::

brilko, dej mal pomisl, no.

najmanj efekta bo mel reklama pri IT folku. ti že itak vse vejo.

in kolker zaenkrat zgleda, tole ne bo najbol konvencionalen oglas. in folk se bo spraševal, kaj za hudiča je to. kje to dobim. KAJ, a zastojn je??!! in ko bo naslednič, japijevski šefe vidu njegovga it-jevca puzat po hodnikih v firmi, ga bo v stari dobri maniri poslal v tri piskre marmelade, pol mu pa še ukazal, da če takoj videt firenekaj na svojmu računalniku. in da naj si začne iskat novo službo, če še ne ve, da je IE en drek!
l'jga

borchi ::

ej a tebe zanima v cajtngih en oglas za nevem... pohištvo, orodja za urejanje vrta

niti malo ne. bi mi bilo pa zelo zanimivo videt celostranski oglas v delu za, recimo, balet na strehi gospodarskega rastavišča, na katerem bojo največje zvezde in bo organiziran ogled iz stanovanj okoliških stolpnic - for free. ko se bom naslednič peljal mimo gospodarca tista tumasta rdeča luč sigurno ne bo prva stvar na katero bom pomislim. ampak....???

pa me boli k... za balet.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

cryptozaver ::

Tody

zakaj obstajajo reklame za avtomobile


zato ker je na avtomobilskem trgu konkurenca. Na trgu OS-ov pa je prakticno ni. In IE je pac del OS-a ki ga pozna vecina in sploh ne ve da obstaja alternativa. Pa saj ves o cem govorim a-ne???

Osebno imam zelo pozitiven odnos do alternativnih resitev in sem tudi navdusen uporabnik Linuxa (home+job) imam pa zelo veliko izkusenj z uporabniki in vem kako gledajo na stvar.

Logicno s tega sledi da en povprecen user ki zna mal klikat ziher ne bo sel menjat browserja zato ker je videl oglas v cajtngu. To je tko kot ce bi vsak ata na svoj avto nastelal 205/60/15 kolesa. So bolj varna ampak tut z navadnimi se da pelat. Sicer bos verjetno protestiral ker je razlika v kesu pa vendar mislim da ves kaj hocem povedat.

Brilko ::

Sej podpiram različna mnenja zato sprejemam tudi tvojega. Am a je že kdo vidu kak bo oglas izgledu (jst ne) ?

Trubadur ::

Premišljujem da bi dal 10 $ kot student. Sergio pa Borchi kako je pri vama potekal?
Sploh ne morem verjet da mam use na compu opensource razen winsow :)

Tody ::

hmm ja sej v tem je point, utopično bi bilo razmišljati da bodo zdej z enim oglasom pa kr večinski delež dobil... Gre se za to da vsak bo pač, ki bo vidu to bo in ga bo zanimal (seveda bo veliko ljudi, ki jih bo pač bk)bo ali sam to naredil ali pač poklical kogarkoli že pač pokliče ko se mu računalnik sesuje ali nekaj nehadela ali hoče upgrade... To je tko k v stari jugi... vsi so imeli zastave pa juge zakaj ? a ker druzga ni bilo za dobit in ker tisti ki tega niso bili sposobni niso vedel da še kaj drugega obstaja, kar se danes sliši dosti smešno, toda pojdi malo po centralni ameriki (sredini kontinenta) pa ti bo jasno o čem je govora...

Marjan ::

Komentar na "novico":

Kaj pa vem... hecno :P

Stara pota, le malo izkrivljena. Imamo celostranske nadležne reklame, imamo velik denar, ki se pretaka za tem. Stara taktika, le indirektna po ovinkih.

Maybe uspešna taktika v prihodnosti, maybe samo tranzicijska muha enodnevnica... we'll see.

:)

Sergio ::

Trubadur: Slediš povezavi, ki sem jo podal, vpišeš podatke, izbereš $10, in vpišeš še ime, ki ga želiš prikazanega v oglasu.

Ma ni težko. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tilen ::

To bo morala biti zelo kvalitetno natisnjena stran ;) Al bodo tile donatorji posebej ? :P

Mogoce pa bos poleg NYT dobil tokrat se manjso lupo, da bos se lahko najdel >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Trubadur ::

A ma kdo credit card da mi plača in mu potem po pošti vrnem?:8)

cryptozaver ::

Bolj se splaca darovat ST. Pol so underground police mal bol zadrzani pri cenzuri >:D >:D

Trubadur ::

Ko bo st naredil isto kot ff bom dal denar prej ne

iskra ::

Students: with a $10 contribution, your name will be included in the full-page ad.

Študenti lahko prispevamo samo 10$ pa smo notr >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

CaqKa ::

lahko kdo polinka slikco do oglasa kjer se da prebrat te osebe...
one slikce iz novice so premale da bi zadevo prebral.

Matek ::

CaqKa, sej maš pdf, tisti je uberhi-res. ;)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox praznuje 15 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
395524 (3292) mtosev
»

Uporabljam AdBlock-sem Najboljši. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
10421238 (16452) thramos
»

Oglas na desni (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
633604 (2292) root987
»

Firefox nad pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
576265 (6265) kopernik
»

Tecna gospa na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625631 (4014) ahac

Več podobnih tem