» »

DMA PROBLEM?

DMA PROBLEM?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Imam težavo pri DMAJU. Pod primary ide kanalu imam ultra DMA mode 2 pod secondary pa imam mode 5. Zanima me če je možno da imam pri obeh kanalih nastavljeno na mode 5 in če je to možno kako to nastavim?
Drugo kar se mi zdi zelo udno je to, da traja kopiranje iz enega diska na drugega 150 komadov približno 30 sekund komadi so mp3ji. Sistem 2 diska hitachi disk na katerem je operacijski sistem win xp sp1 fat 32 prvi disk je velik 160 gb drugi pa 200. Ko kopiram komade iz enega na drugega precej časa traja zanima me samo to če je vse pravilno nastavljeno glede DMA in če je to normalno da kopira 150 komadov 30 sekund?
Jaz bi rad da mi jih vsaj v 10 glede nato, da sta oba diska ata 100 plošča pa je epox 8 rda+
Vsem se najlepše zahvaljujem za vaše odgovore in vas lepo pozdravljam.

Dr_M ::

10 sekund?? pozab...sej nimas raida...
ena optimisticna cifra bi bla ene 20 sec.

btw...udma je ata33, ce ti ne dela na vec, je kriv kabl. sigurno mas 40 zilni kabel, namest 80.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nokia6310 ::

Ne vem kakšen kabel mam ker računalnika nisem nikoli odpiral vem pa, da imam tisti kabel, ki ga dobim pri epox 8 rda + v originalni embalaži torej če je 40 žilni potem je hitrost taka. Zanima me samo to, če je to normalno in če ni kaj narobe nastavljeno oziroma če bi se dalo dobiti še večje hitrosti. Zanimivo je tudi to, ko prvič zaženem računalnik in odprem mapo v kateri imam shranjene mp3je ki jih je približno 13000 mi to mapo odpira kakih 15 do 20 sekund vendar to samo ko prvič prižbem računalnik torej če ga totalno ugasnem in s tem ispraznim vse kar je v ramu. Če potem ko jo enkrat odprem še enkrat dam obcijo open folder mi jo odpre takoj torej ni potrebnih tistih 20 sekund čakanja.
Vglavnem še vedno me zanima če je vse pravilno nastavljeno glede DMAJA pa bi prosil vse da mi pomagatE.
Hvala vam za odgovore in prav lep pozdrav vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizka hitrost diska

Oddelek: Strojna oprema
81143 (893) axee
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211329 (1046) Hana
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221550 (1336) Hux
»

Hudi problemi z diskom v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
141149 (1009) morphling1
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71072 (953) bf4ed

Več podobnih tem