» »

Problem z Windowsi

Problem z Windowsi

Mr.-Viko ::

Pozdrav!

Problem je takšen: ko pritisnem gumb za izklop računalnika ali izberem zaustavitev sistema, mi tedaj, ko bi moralo 1x piskniti in bi se moral računalnik ugasniti, mi piska v neskončnost (BEEP BEEP BEEP.....), tako da moram 4 sek držati gumb, da se ugasne računalnik (ob naslednjem zagonu pa se seveda zažene scandisk). Imam WinME. Na starem disku pa se to ni dogajalo kljub WinME, ki sem ga tudi tedaj (preden mi je crknil) imel naloženega.
Torej, kaj bi bilo lahko narobe? Pa prosim, ne mi govoriti, da naj vržem WinME dol (ker vem, kako ga nekateri sovražite) ker ga imam experimentalno gor naloženega.

Hvala za odgovore!
No comment, really

ChiefThunder ::

Če se ne motim je na voljo en Shut Down dodatek/popravek, ki uredi zadevo. Poglej na MS strani. Da ni tole sam za win98... probi.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

bastadu ::

Pod WindowsUpdate je ta popravek.

Mr.-Viko ::

Uhm... Ne najdem tega popravka! :(
No, razen BEEP-anja mi še včasih normalno zaustavi sistem, vendar zgleda, kot da bi ga dal na spanje! ;((
Hmm... Mogoče sem v biosih kakšno nastavitev zgrešil... Če ne bom našel, bom še kaj povprašal vas strokovnjake!
No comment, really

Jolando ::

ja v biosu si verjetno narobe nastimu
pejdi na 'power management setup', pa na 'soft-off by pwr-bttn' pa nastimi namesto 'delay 4 sec' -> 'instant off'

Mr.-Viko ::

Nastavitve v biosih so ok, vendar me še vseeno zaje****!
Prej sem še pozabil povedati tole: zgleda, kot da je v stand-by-u, vendar sistem se ne ugasne, prav tako se ne monitor! Vse je prižgano, na monitorju črna slika!
Ima še kdo kakšne ideje? Upam, da ne bom moral re-instalirati sistema zaradi tega problema!
No comment, really

SpiDEr8 ::

Jest mam isti problem, samo da mi 1x zapiska pa ne ugasne:|!!! Samo to ti lahko povem da če boš ponovno namestil Win gor ne bo nič bolje!!!! No usaj pri meni ni... Tko da dam pol kr zaustavitev sistema pa v ponovn zagon pa ugasnem pa je :D
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

ABX ::

Napake z shut-down je že na mističnem nivoju. Obstajajo že metropolitanske legende o temu kako zadevo rešit.


Glede scandiska pa se ga lahko rešiš.

Start-->run---> msconfig nato poišči nekje spodaj desno advance properties in nato še disable scandisk at bad shut-down.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.-Viko ::

ABX: Uhm... Kakšne legende??? :\

ok, tisto stvar v zvezi s scandiskom sem vklopil... Vendar res ne vem, v čem je problem. Prej, ko sem imel še star disk, sem imel isti operacijski sistem gor pa je delovalo kot bi moralo. Sedaj, ko pa imam nov in boljši disk, mi pa to dela. Eh, enkrat bom že preštudiral zadevo in upam, da bom našel rešitev!

Pa hvala za odgovore!
No comment, really


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110430 (9021) inbox
»

Težave z win98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
191518 (1223) Donheled
»

Računalnik se mi ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
161123 (977) sifu
»

Zaustavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
71158 (990) Tejc
»

kva je ATA? kako jo menjat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51494 (1387) gaso

Več podobnih tem