» »

Large bold fonti?!?!

Large bold fonti?!?!

Skankulja ::

Enostavno mi ni jasno. God damn WINBLOWS :). Ve mogoce v cem je problem da so vsi bold fonti (krepki) tako prekleto veliki. V vseh programih kjer so uporabljane krepke pisave so le te tako velike da spaci celo podobo programa. Sploh pri prokliku je stvar tako popacena, da se programa enostavno ne da uporabljat. Nastavitve v display settings enostavno nimajo nobenega efekta. Na vse druge lastnosti oken in podobne navlake vplivajo brez problema. Ima mogoce kdo kaksno resitev. Edina meni znana resitev je reinstall windowsov... za kar pa nimam ne casa ne volje. Hvala za pomoc.

lopov ::

Kaj si sploh spreminjal?
Ker pri meni tako IE kot FF lepo prikazeta fonte, iz tvojega pisanja pa mi ni jasno, kaj si delal. Predvidevam, da si se v Disply Properties igral z nastavitvijo fontov in si nekaj zjeb**.

Skankulja ::

Narobe predvidevas. V display properties sem kvecjemu hotel popravit zadevo. In ja firefox in doloceni programi laufajo brez problema (word recimo). Drugi programe pa enostavno "zategne" (proklik, corel,..). Obcutek imam tak kot, da mi ne preostane kaj drugega kot reinstall winblowsov. Problem je ker mi manka en pass za proklik in proklik nujno rabim za delo. Se kaka ideja? Hvala vseeno lopov.

lopov ::

Caki, ne tko hitro odnehat.
To s popravljanjem mislis na slajder na General zavihku, kjer spremenis DPI zasplonskih pisav? Nekaj podobnega sem naredil pred casom na Matrox kartici in je slo vse narobe.

Drugo ... ti fonti, ki niso prikazani pravilno so recimo v besedilu, ki ga tipkas ali v oknih programov (razni menuji, opisi, ipd.)?

Ce je to drugo se bojim, da se ne da pomagat drugace kot da pustis na "normal -- 96 dpi" (neka fora z UI, kjer se obcasno nekaj zalomi).

Res me zanima, kaj in kje si spreminjal stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Skankulja ::

Kot sm z rek problem ni v tem, da sm js kaj speminjo. Ubistvu ni moja kista. Delam to eni kolegici. Mela je par trojancev (par... cirka 10 ;-)) disk rukno v drugo kisto in spuco trojance. Na njeno kisto sm pol dav NOD32 in Keria (firewall). Nasledn dan me klice in pravi, da je proklik popacen. In zdj sm tu kjer ni muh ;). Nism ravno laik kar se tice windows in windows programja pa mi vseeno enostavno ni jasno. Ideje? Hvala.

lopov ::

Aha ... Preveri sistemske fonte, zna biti, da kaksen manjka ali je "pokvarjen".

Spisek imas (med drugim) na naslovu http://www.kayskreations.net/fonts/fonttb.html

Podoben spisek, le da pokriva se dodatne aplikacije (omenil si Corel) je tudi
http://graphicssoft.about.com/library/extra/bldefaultfonts.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Skankulja ::

done. hvala lopov. fora je bla sam v tem da se je par fontov zbrisalo. sicer sem ze prej probo vse fonte na prepisat v safe modu... nazalost sem spregledo skrite fonte :D. pride kak dan! se enkrat hvala. se ceni optimizm! srecno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za obdelavo slik

Oddelek: Programska oprema
53408 (2999) opeter
»

ekran in prevelika resolucija

Oddelek: Zvok in slika
252694 (2287) c00L3r
»

Kako povečati pisavo v IEju ali Firefoxu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103097 (2913) Jakka
»

Lep font, ki podpira čšž

Oddelek: Programska oprema
1514890 (14525) opeter
»

LCD dražu oči?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342118 (1314) Azrael

Več podobnih tem