» »

Zaustavitev (frizanje) sistema pri zagonu

Zaustavitev (frizanje) sistema pri zagonu

mymoon ::

Moj problem je sledeči:

Vsakič ko prižgem računalnik, se mi takoj obesi (ne pokaže nobenega erorja samo obesi se), ko ga ugasnem (na gumb :( ) in čez par sekund spet prižgem se sistem normalno naloži.
V windowsih se mi pa obesi (nobenega modrega ekrana, samo zablokira) če ga pustim prižganega par ur in na njem nič ne delam - zanimivo je tudi to, da ko se obesi se tudi lučka v miški ugasne.
Računalnik star cca. 2 leti, ni nič navit, os win XP, PIV
Temperature do 50°C

Kaj naj naredim?
ali obstaja kak program ki stestira hardware (nekako imam občutek da kak hardware počasi dušo spušča), to bi najprej naredil preden še sprobam z novo postavitvijo sistema in nato še s servisom.


hvala

lp

Daedalus ::

Cold boot problem? To se zna pojavit, če plata/napajalec undervolta procesor pri zagonu. daj malenkost dvigni napetost na procesorju, pa poročaj. Če ne bo boljše, poskusi drugi napajlec dobit za testiranje...

p.s. - Ker ne morem iz svoje kože, bom že ene stotič na tem forumu ponovil - pri težavah z računalnikom se VEDNO napiše konfiguracija mašine!!! zdaj pa to napiši na list ene 20-krat, da si boš zapomno za vse većne čase. Ker nimam kristalne krogle nikjer v bližini, pa ti ne morem kaj več pomagat, če pa ne vem, kak računalnik maš:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mymoon ::

To se zna pojavit, če plata/napajalec undervolta procesor pri zagonu. daj malenkost dvigni napetost na procesorju, pa poročaj. Če ne bo boljše, poskusi drugi napajlec dobit za testiranje...


Kje povečam v bois-u ali s kakim programom ?



p.s. - Ker ne morem iz svoje kože, bom že ene stotič na tem forumu ponovil - pri težavah z računalnikom se VEDNO napiše konfiguracija mašine!!! zdaj pa to napiši na list ene 20-krat, da si boš zapomno za vse većne čase. Ker nimam kristalne krogle nikjer v bližini, pa ti ne morem kaj več pomagat, če pa ne vem, kak računalnik mašv


:8)
PIV 1.8
Gigabyte 8PE667
256mb ddr 333
256mb ddr 400
napajlnik 300W
IBM disk 40GB
HITACHI disk 120GB
RADEON 9000
:D

Pred dvema mesecoma dodal 256 rama in disk 120gb. Delata brez problemov, sem ju pa tudi izklopil in ni nič bolje.
memtest86 ne pokaže erorjev

lp

Daedalus ::

Za dvigivanje voltaže preberi navodila od plate, bi tam moglo biti vse pojasnjeno. Ko boš to probal, poročaj, če je kaj boljše... Če ne bo, poskusi še z drugim napajalcem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borze ponovno omogočile izplačila bitcoinov, implozija na Mt.Goxu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2210211 (7107) Loocas
»

Težave po menjavi procesorja - laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
362969 (2748) amigo_no1
»

Hladen zagon računala in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6845 (720) kriko1
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192107 (1826) Azrael

Več podobnih tem