» »

kako nagnati miš (ali povha) iz sobe

kako nagnati miš (ali povha) iz sobe

1
2
»

LeBIgMac ::

Uporabi sesalec>:D !

Al ga pa mal zapohi.:D

pingec ::

Plin mu spusti not da ga omami, pol ga pa ujemi, zveži in izprašaj :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

cortez ::

čez vikend sm kupu mišolovke v LJ, ma nč ne pomaga...se noče ujet.. Požrla mi je že pol podboja, pa tud ščije naokoli

Tilen ::

lol! ;) hja zdaj je lov na polhe, probaj najt tiste ljudi pa malo vprasat ce bi se dalo... reci da jim ga odstopis, da ne bos ti mel golaza pa krzno tudi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DjTonic ::

Puško v roke, če ni druge >:D

iso2000 ::

Kaj pa če bi probal kakšne visoko frekvenčne zvoke? Mogoče mali beštiji to ne bi pasalo? Za miši vem, da se uporabljajo tudi ti načini za preganjanje. In ne boš verjel, a če imaš zvočno kartico lahko s kakšnim softwerom generiraš poljubne frekvence. Le še zvočnike moraš imeti zmožne predvajanja višjih frekvenc. 25kHz - 45 kHz bi moralo biti frekvenčno območje, ki bi morda delovalo. Malo si poglej tole , da dobiš občutek o čem pišem. Pri vsaki napravi so osnovni podatki o frekvencah, pa kakšno žvino odganja.

LP

Bajkr ::

Na tla daj desko in vrž petardo nanjo. Miš bi mogla v takem primeru zbežati.
No zadeva deluje za večje štirinožne sesalce za miši pa nisem 100%.
Na koncu ti še zmeraj ostane, da greš do enega zagretega povharja, ga prosiš za "šklop" in vanj nastaviš salamo, če je pa povh, pa kakšno hruško namočeno v šnopc. Živalca bo nažalost umrla, a poglejmo to iz lepše plati. Mogoče si boš čez nekaj let, ko boš ujel več polhol in miši, naredil kučmo iz njihovih kožuščkov>:D
Pa dobr ulov ti želim.

iso2000 ::

Ali je kaj novega na področju? Me že en čas firbec matra kaj se dogaja, oz. če sta z beštijo razvila kakšno simbiotično razmerje?

LP

BigWhale ::

Ja, mala podganica bi mu lahko poganjala pumpo za vodno hlajenje ali kaj podobnega ;)

Tear_DR0P ::

Če je polh, si ga najebu :D .
Moja starša sta domov enkrat prvlkla polha ki je po vikendu razgraju in sta ga hotla pokazat bratu in sestri. Polh nas je vse krepko nategnu. Prvič ker ni bil on ampak ona, pa še breja je bla. Tko da smo jo mel doma dokler ni enkrat pametno razstavla kletke in se z mladiči vred preselila pod mojo omaro. Gnezdo si je pa nardila iz cot ki so potleh ležale. To me je tolk razkurl, da sm zapru vrata od sobe, vse omare od stene odmaknu, se opremu z rokavicami(ta bitja zelooo dober grizejo) jo po eni uri preganjanja ujel, z mladiči vred preselil v drugo kletko, ki sem jo hvalabogu mel doma, in jo naslednji dan odnesel 40 km proč.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

cortez ::

ojla kompanija !

nč novga. Zgleda, da se je miš ali povh sam pobral iz sobe. Osali so pa še pajli, razni komarji...

Na mišolovko se ni nč ujel, keks, ki sem ga dal v mišolovko, pa so prežrle neke čudne mravlje-na pol so prozorne pa full majhne. Pa ogrodje je ostal, notr je bil pa votel keks.

Osali dve mišelovki, tisti na fedre, pa so sprobale samo moje prste.jajks:\


Če bo kakšna spremenba, sporočim...

Iz razburljivega okolja moje sobe Vas pozdravlja,

Hernando Cortez...

podtalje ::

Kot vedno stari reki še vedno držijo:

Ta pametni odneha.

Tilen ::

LOL, n1. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

64202 ::

Kej tacga LOL :D:D za crknt

ziga7 ::

to niso mravlje, to so polhove licinke

Dr_M ::

za naslednic priporocam kej tazga....>:D >:D



The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cortez ::

Kakše Povhove ličinke?!? You're pulling my leg, aren't ya!

Res pa je, da sm enga vrgu za omaro [keks] (čez 2 tedna pa je izginu) Upam, da nisem zaredil kakšen termitnjak pod omaro..hm…

tle so gadgets, ki sem jih uporabu, pa podboj, ki mi ga je m/p ogrizu…



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Poldi112 ::

Lepilo. Kruta, a edina resnicno ucinkovita zadeva.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Keyser Soze ::

Tistemu, ki uporablja lepilo bi jaz rit zalimal pa še kaj zraven pa naj se gre potem.

Osel nič drugega. Ker to je pa res mučenje.

noraguta ::

ma kajzer ti nis vreden svojega imena.
drugače pa usmiljenje glede glodavcev ... ko kdo stakne mišjo mrzlico , kugo etc ... se neha humanitarija.
lim in kakšna skrita a prevetrena lokacija , najbolj učinkovito ,po mojih izkušnjah.

pasti pa so dokaj neucinkovite in dosti težko jih je namestiti na kraje kjer glodalec mora skozi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Keyser Soze ::

Če se izrazim na tvojem nivoju. Učinkovitost je odvicna od tvoje pameti in iznajdljivosti. Če si neiznajdljiv boš ujel v past samo sebe in nič drugega. Ali pa boš pač uporabil lepilo, ker je glodalec bolj zvit in iznajdljiv od tebe.

Se je za zamislit ob em tdejstvu, ne?

[Žaljenje sogovornika, tudi posredno, je nezaželeno - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

noraguta ::

naj gre na vrt in si nakoplje krompir ne pa da zajeda človeška bivališča. če je len in mu dišijo piškoti bo pač nasrkal. tudi ti ne greš v banko po denar s pištolo ker je to pač lažje. Če si zabluzen in delaš škodo drugim te pač skenslajo(na najlažji in najbolj učinkovit način).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Poldi112 ::

Lahko je pametovati ce sam nimas problema misi. Ko ti enkrat scijejo po dokumentih, mizi,... pa zacnes drugace razmisljati. Razen ce si razvajen mestni fantek. Nekaj let nazaj se mi je mis posrala na graficno in soundblaster, ko nisem imel tistega pleha pri comm, lpt, usb... izhodih pri plati.
Sem pa ta mesec ze 4. ujel. Pac, vsako leto na jesen enkrat opazis, da so tvoji papirji porumeneli in gres nastavit lim.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Keyser, trd si ko bukev. A sem ti lepo napisal da je to edina ucinkovita resitev. Pa mi ti povej koliko misi na leto polovis z miselovko? Ce bi jo uporabljal bi vedel da ni prida efektivna. Ampak ne, ti takoj mene obtozis da se naslajam nad mucenjem zivali. PROVOKATOR. Seveda se mi mis smili, ampak ce je to edini efektivni nacin bo pac na ta nacin sla ven.
Pa ne vem od kje ti ideja da delam v pisarni. Problem misi imam doma.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Keyser Soze ::

Jah se mi da. Pa še noraguta mi je dal zagona. Se že nekaj časa ni oglasil. Zgleda da razmišlja.>:D

KAr se tiče pasti. Pravilno postavljena past, primerne velikosti. Ne boš uporabljal pasti za podgano, če loviš miš. Razkužena. Z primerno vabo. Je enako efektivna kot lepilo. Zgleda, da še nikoli nisi moral pucat za nekom, ki je nastavljal lepilo in ubijat uboge žvali, ki se je ujela gor. Da ne rečem, v kakšnem stanju je ponavadi. Je ata to delal najbrž.

Drugače pa. Zanimivo. Živim na vasi in razen an našem seniku nimamo problemov z mišmi. Nekako jih ne spustimo v hišo in imamo tudi pospravljeno, tako da se ne morejo nikjer zaredit.

Poldi112 ::

Ata zivi 2 nadstropji visi in nima tezav z mismi in jih posledicno ne lovi. Oziroma da se citiram: "Sem pa ta mesec ze 4. ujel". Jaz. In jaz sem tisti ki odpravlja morebitne nesrece z limom. Ampak sem ze izurjen tako da so zanemarljivo redke. Sploh ker izvajam poostren nadzor, da se mi slucajno macka ne bi zalimala.

Nisi odgovoril na vprasanje, koliko misi si dejansko ujel z miselovko?
Pa se eno vprasanje. Ali jes meso? Ker ce ga, potem si ti tisti ki ubija zivali zaradi uzitka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

cortez ::

ojla kolega.

Brez pomena se je prepirat, kaj bi kdo storu v dani situaciji. Vsak ima svoje metode. Jst nebi uporabu lepila v danem trenutku, če bi pa mel miši okoli in okoli, pa...kdo ve.

Meni gredo na živce npr. : lastniki psov, ki ne počistijo za svojim psom (99%). OK, če živiš na kmetiji in ni nobenega okoli, je to tvoj problem, če boš tacal po pasjih istrebkih; če pa živiš v mestu, pa to zajema vse! Pol me pa postran gledajo, da sem kao nasprotnik psov in podobnih živali. NE, samo na k... mi gredo ljudje, ki majo psa samo za lipš, vse ostalo pa : Kaj me briga.

Zatorej. Če maš psa, tudi čisti za njim!!!

BigWhale ::

Poldi, misi je tako preprosto lovit... Ko sem bil se malo manjsi mulc sem jih precej ujel na 'risanka sistem', palical, pisker, vrvica in pest psenice... ;)

PS: Kortez, bolj kot lastniki psov, mi gredo nazivce ljudje, ki ne pocistijo svojega dreka za sabo in serjejo za mojo garazo... Heh. Lastniki psov pa pobiramo... Ampak zaradi prvih se ljudje zgrazajo, nekateri bi celo radi, da iz gozda prinesem vrecko z drekom... ;>

jarre ::

Hej. Nehajte s prepiri glede načina lova..

Jaz bi se rad še naprej zvijal od smeha ob domislicah in trčenih idejah, ki jih je zakrivil vele iznajdljivi polh!!

:D :D :D :D :D

sketch ::

Pobrisal sem nekaj medsebojnih spopadov. Prosim, držite se teme in izkazujte več spoštovanja do sogovornika. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni odganjalec živali

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
107838 (7465) posavc
»

Deratizacija Polha - iščem informacijo ali strokovnjaka

Oddelek: Loža
2819914 (15790) galop
»

podgane!! na pomoč....

Oddelek: Loža
3316316 (14920) Matako
»

Podgana za omaro

Oddelek: Loža
377520 (6721) PINki
»

Polh?

Oddelek: Loža
294726 (4315) undefined

Več podobnih tem