» »

NUJNO! Partition magic BAD disk!??

NUJNO! Partition magic BAD disk!??

@ljash ::

Zdravo!

Zanima me, kaj je narobe z mojim diskom - danes (po inštalaciji Pinga 3.0 na drugi disk), je po ponovnem restartu moj stari disk (Maxtor 80GB) začel povzročati probleme - v Partition magicu je namreč obarvan rumeno (kot da je datotečni sistem neznan), ter piše 78 160 MB BAD. Kaj bi blo narobe s tem?
V Partition magicu prav tako na disku ne morm izvesti nobene operacije (razen formata, kar pa ne bi..:\ )
Imam pa na tem disku pomembne podatke tako da mi prosim čimprej pomagate.

P.s.: pred tem sem s partition magicom razdeljeval drugi disk (160 GB Hitachi MijavkStar:) ), vendar po inštalaciji Pingota le-tega ni zagnal...

Vnaprej hvala za pomoč
LP,
aljaz
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

strojko ::

Ej jst mam ful podoben problem sam da mi 80gb disk prepozna, unga 160gb pa ne.
Jst delam trenutno to: eno particijo na unmu disku k dela normalno sm formatiru na fat32 datotečni sistem. Na disku k mi ga noče explorer prepoznat mam ntfs. Pol pa bootam comp na slix (knoppix\linux) kr s cdja. Tm mi ga pa prepozna. in pol prenašam podatke na un disk k je v redu. Sicer je ful počasi sam jst druge rešitve še nism našu.
Aja a ti morda k greš v device managerja/disc drives/(un disk k ne dela) reče device is working properly pol pa v zavihku volumes reče status: foreign. K to meni reče.

@ljash ::

Ne. Meni v explorerju normalno pokaže vse particije obeh diskov. Samo v Partiton magicu zdej ne prikaže tastarga diska (oz. napiše BAD).

V device managerju mi particije najde, če dam volume->populate.
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 160GB SATA II in Windows Vista težave

Oddelek: Strojna oprema
6812 (732) B_U_R_I
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81859 (1527) Kastrola
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind
»

kako spremeniti crko particije

Oddelek: Operacijski sistemi
5868 (790) Blup
»

Windowsi ne 'vidijo' diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
111193 (991) W|ndKiller

Več podobnih tem