» »

Linux in Windows

Linux in Windows

Stegr Di Mano ::

Lep pozdrav! Zanima me kako na en računalnik spraviti linux in windows. Sem lastnik SuSE Linuxa 9.1 Personal in Win XP. Poskušal sem že z namestitvijo a se mi zažene le tisti OS, ki je bil zadnji nameščen (brez možnosti izbire med sistemoma). Prosil pa bi tudi za nasvet katera distribucija linuxa se najbolj "razume" z Xp-ji.
LP Marko

Ferplay ::

Imaš najmanj dve particiji na disku?
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

mkonci ::

le poslušaj kaj prvi Ferplay on ti bo znal svetovati, meni je:))

BigWhale ::

Najmanj TRI particije, ne pozabi na swap particijo...

Bolj ali manj se vse linux distribucije razumejo z drugimi operacijskimi sistemi...

Najprej instaliras winxp, potem pa se linux... Tako se ne bo treba ukvarjat s ponovno instalacijo boot loaderja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Ferplay ::

Mislil sem če ima disk razdeljen že sedaj predno nalaga linux na dve particiji (npr C in D). Ker malo sumim da je kar povoizl sistem enega čez drugega. Lahko da se motim. Samo če je najpej instaliral Winse na C in nato Suse potem bi mu moralo delati saj Suse prevzeme particijo D za svojo in jo razdeli na tri osnovnoe linux particije.
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

BigWhale ::

Vseeno kako je disk razdeljen.... Se vedno lahko pobrisel linux particije in naredis dve namesto ene same...

legy ::

mene pa zanima kako naj linux sise 9.1 personal zbrisem iz diska (linux ima svoj disk....pa windows svojega)
v windowsu pa ne widim diska na katerem je linux( baje obstaja nek program za to)?;(
Predstavljajte si omrezje v katerwm bi lahko poganjali World v New Yorku, svoje dokumente pa shranili na strezniku v Los Angelesu.....tudi to bo 1x mogoce.

Pithlit ::

rm -rf ?
Life is as complicated as we make it...

sid911 ::

jas mam tut linux na svojem disku inštaliran winse na drugem , ta pa je razdeljen na dve particiji in eno uporablajo windovsi....samo linux se mi ne zažene...izpiše mi error 17....v čem je težava?

Poldi112 ::

legy, partition magic bi ga moral videti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

legy ::

ok ze zrihtano hvala
Predstavljajte si omrezje v katerwm bi lahko poganjali World v New Yorku, svoje dokumente pa shranili na strezniku v Los Angelesu.....tudi to bo 1x mogoce.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627783 (6867) buneech
»

Linux SUSE-9.1-personal-x86 pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
481571 (1079) Gandalfar
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231765 (1493) dr.J
»

Problem z particijami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131547 (1363) McHusch
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121185 (1032) jez

Več podobnih tem