» »

p2p / router/ forwarding/triggering

p2p / router/ forwarding/triggering

revd ::

Se enkrat odpiram temo o tem.

Uporabljam router Level1 FBR-1413TX. Bit torrent mi zdaj ze nekaj casa kar 'obvisi' na rumeni
luci ter 0kb/s, pri vseh fajlih. Najprej sem mislil, da je tezava pri SP2, pa sem jih odstranil a ni
nic pomagalo. Seznjanen sem z dejstvom, da je potrebno odpreti dolocene porte. Nekaj sem poizkusal, a nic ni uspelo.

Slika routerjeva setup managerja.

Katere porte moram odpreti za bit torrent oz. kaj je potrebno sploh nastaviti? Zanima me tudi za eMule, ker imam lowID nonstop. Hvala :D

hruske ::

če bi malo pogooglal, bi videl, da vse to piše najmanj na spletnih straneh, kjer si našel p2p programe, verjetno pa tudi v pomoči programa.
Rad imam tole državico. <3

revd ::

uhm mogoce si spregledal, da sem napisal 'sem ze poizkusal' ?

hruske ::

torej veš katere porte moraš odpret?
Rad imam tole državico. <3

revd ::

Uhm kolkr sm najdu, sem poizkusu. Zdej če ni delal, najbrž neki ni prav, torej ne vem katere porte je potrebno odpret.

hruske ::

no, katere pa mislis, da bi moral odpret?
Rad imam tole državico. <3

revd ::

6881-6999

lej, js se ne mislm poigravat s tabo, zato bod raj tih ce ne ves oz. nimas kej pametnga povedat,
prosu sm za pomoc, ne pa da me nek bozicek sprasuje ko da sm 1.razred.8-O

hruske ::

Tody je rekel na ircu, da si je pri sebi moral p2p program nastavit na port 21, ker ima njegov router pokvarjen firmware. Mogoče tudi tebi ni zato delalo.

Ne vem ker model ima on, to njega vprasaj.

drgac pa bi moglo delat ce das tm dolocen port, za ip das pa svoj notranji, pa glej da je enabled ane.

poskusi najprej s portom 21 ali 80 (kot na sliki), pa če potem 6881 ne dela, si pac daj na 21.


hehe, vsec mi je bozicek :)
Rad imam tole državico. <3

revd ::

ja ze, sam ti moras tu nastavit dolocen port range. na routerju to sicr ni problem, je v pa v bit torrent clientu problem nastavit samo na dolocen port in ne obseg portov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: revd ()

hruske ::

aja.
dej pa 21 in 22.
Rad imam tole državico. <3

KoKi ::

predvidevam, da ne ves keri IP mores vpisat pod server IP. start -> run -> cmd -> ipconfig -a (predvidevam, da mas XPje in da je gateway/IP routerja 192.168.123.1), kjer se ti zipise nek IP address, ki bo 192.168.123.x in ta x mores tud vpisat pod server IP. pa vedet mores tud da nekatere starni blokirajo standarde porte (6881-6999, in sploh ne mislim debatirat katere), zato daj druge.
moja magicna krogla ma dosti za danes tak da dalje ne vem.
# hackable

CaqKa ::

revd ::

Do sedaj sem poskusil:

- port forwarding na routerju (ampak nima opcije port range-a od X do X)
- port triggering (trigger port 6969, incoming ports 6881-6999)
- bral na portforward.com
. uninstalliru sp2
- 2 razlicna clienta sprobu, rezultat je isti

Tu pa se slik'ca iz routerja.

slika

Ima kdo kaksno idejo, nasvet? :'(

KoKi ::

ce tracker ni hostan na 6969 portu ti trigger ne bo odpr incoming porte, tak da se drzi prejsnjih nastavitev.
# hackable

revd ::

sej sm napisu da sem probu. anything else?

KoKi ::

pa eni ste cudni ... ne vem no.

ne vem kaj je "use rule", ker nikol nisem mel level one routerja, zato zbri en service pod "well know services" copy to id recimo 1. pa napisi kaj ti je vrglo ven, pa daj en znan service kot web al pa ftp, da se bo vedlo (ne rabis slike limat ker smo ze vis vidli). pol pa me se zanima ce si tisto naredo kaj sem napiso v prvem postu za IP, in ce si ga vneso (ne pa da samo napises sem sprobo) in to je to. ce na daela mas al router zanic (kar dvomim), al pa mas kak firewall za katerega sploh ne ves.

pa zmigaj se malo, ker se namesto tebe nebo doben.
# hackable

revd ::

poglej, majst'r.

sem dodal web in ftp na routerju in forwardiral. sem dal start-run-cmd-ip config -a in mi vrze cel kup komand ven. zdej ne razumem cist tvojga slenga oz. borbe besed - kam naj tisto vnesem (niti ne vem kateri ip mislis da naj vnesem)?

KoKi ::

ja moja napaka, vpisi samo ipconfig (skupaj) pa bi moglo bit dovol, in ti bi mogli napisat:
IP address pa neka cifra
in to cifro vipses pod server IP.

pa nisem majstr.
# hackable

revd ::

sej to sm že naredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: revd ()

revd ::

ja sm dodou že prej tale server ip...še vedno zelena luč a le pri npr. 10kb/s :'(

KoKi ::

pa mula?
# hackable

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoKi ()

revd ::

mula ko mula. vedno isto, saj to sploh ni problem, problem je BT:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328354 (28810) ignats
»

Oddaljeno namizje XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
245417 (4530) Chessman
»

Porti na ruteru?

Oddelek: Omrežja in internet
51263 (1200) CaqKa
»

WIn XP SP2 in P2P programi (Bittorent...)

Oddelek: Operacijski sistemi
161591 (1387) Wox
»

ARNES blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
282162 (1609) G2

Več podobnih tem