» »

Let me introduce my self, I`m SLO-TECH

Let me introduce my self, I`m SLO-TECH

dexter ::

Hello!

Rad bi vprasal kdo vse stoji za slo-techom?
Koliko casa vam vzame tale zabava na dan?
Mogoce lahko kaj hw in software podatkov o sistemu in forumu?
Ali pa drugi,koliko casa/volje vzame da se postavi ena takale stran (bl me mika zarad foruma), ne bo na temo racunalnistva,tko da ne bo konkurenca;).Kako je s telemachovim kablom,je to dost stabilno in hitro imet kak web server gor (ce se sploh sme?)Ali pa kaka druga pocen varianta.Kok je zdej najcenej domena *.com?
Glede forumov, so kaki ze freeware narejeni?Svetujete?
Kakrsen koli info dobrodosel!

LP
*summer 2001 project*

Elemen_T ::

Lep pozdrav!
Najbolj pocen varianta je f2s (www.f2s.com) hosting v Ameriki.
Srednja varianta je zakup prostora npr www.mojstreznik.com www.kelt.si www.domenca.com, ...
Najdražja pa je ta ki si jo že ti omenil - neposredno gostovanje pri ISP (npr telemah)
Če ne boš imel 3000 obiskov dnevno bi vse delalo kakor mora.
-Najcenešji zakup domene .com.org.net -->4500 lisjak.com, domenca.com, ...
-Obstajajo freeware forumi in sicer:
http://cgi.resourceindex.com/Programs_a...
in
http://php.resourceindex.com/Complete_S...
Mislim da ti bo telemach za začetek kar ok :-)
Po mojem mnenju avtorji slotecha kar dobršen dan dneva presedijo za PCjom.-sicer pa naj to povejo oni

[predvidevam, da je bilo takole mišljeno]

Elemen_T ::

Vaši skripti je pa zdele čist zamedl >:D>:D
- Besedilo je čist pomešal

Huey P ::

Vem samo za sistem;
- Athlon 550
- 256 ali 512 (nisem siguren) RAMa
- 50 Gb disk (mislim, da IBM)
- neka šit grafična
- mini tower ohišje

To bi bilo naj vse...

..::DOOM III: The Legacy::..

Sergio ::

Pa pojdimo po vrsti...

Hello!

Hello.

Rad bi vprasal kdo vse stoji za slo-techom?

Kdo vse? Poglej... luni je ustanovitelj, glavni in odgovorni urednik, pisun... v glavnem, najvišji žrtveni kozel. Nato je Primož, ki je sprogramiral ČISTO IN POPOLNOMA VSE skripte na strani, vključno s forumom. Nato je tukaj moja malenkost, ki testira, občasno piše novice, skrbi za kontakte s podjetji, ima kontakt pri Telemachu (naš ISP) ter se s Primožem bori za nov strežnik.

Koliko casa vam vzame tale zabava na dan?

Heh, definiraj pojem zabava... Sedajle ima ves Slo-Tech veliko gužvo, saj šola pritiska iz domala vseh strani. Če pa ni šole, pa ta zabava vzame 2-3 ure na dan...

Mogoce lahko kaj hw in software podatkov o sistemu in forumu?

HW: Athlon 550, 512 M RAM, 50G disk, ISP je Telemach, pipica je optimalna ;)

Forum je v celoti spisal Primož, za kar mu gre vsa hvala. Zadeve pred objavo pa generalno testiram jaz.


Ali pa drugi,koliko casa/volje vzame da se postavi ena takale stran (bl me mika zarad foruma), ne bo na temo racunalnistva,tko da ne bo konkurenca.Kako je s telemachovim kablom,je to dost stabilno in hitro imet kak web server gor (ce se sploh sme?)Ali pa kaka druga pocen varianta.Kok je zdej najcenej domena *.com?
Glede forumov, so kaki ze freeware narejeni?Svetujete?


Forum ni naprodaj, če te to zanima... Oziroma je, ampak nimaš toliko denarja ;) Mi imamo strežnik v GLAVNI POSTAJI Telemacha na neomejeni in maksimalno odprti pipici. Ironično je, da so bili problemi SAMO na dan preselitve na nov link, potem jih pa ni bilo več. Telemachova povezava dela bp 100%. Drugače pa na RFu ne smeš imet web serverja. Uradno ne ;)

Freeware forumi so. Ne vem jih na pamet, žal.

Upam, da sem ti pomagal.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Ker sem pa ignorantna budala, sem pa pozabil PaJota, admina, brez katerega ta site ne bi obstajal, saj se je požrtvovalno vozil (četudi sredi noči) v SimFin, kjer je resetiral strežnik, vsakič ko je crknil od preobremenitve...

PaJo, najlepša ti dala... Res.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PaJo ::

waw... kaksna cast:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dexter ::

Hello!
Nihce ne omenja softwera,ce mate lastno kisto?
Verjetno je price/performance izbira linux?
Kako je s tem telemachom,ima mogoce kdo postavljen web server na njihovem kablu, pa da mu ne tezijo? Se da z njimi kaj pogovarjat o tem?
LP
"...And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"part of Ezekiel 25:17

Yohan del Sud ::

OS je DOS 6.21, ki bo kmalu nadgrajen v Win 95 SE
strežnik je sioux, zadeva pa je programirana v visual oberonu skompajlirano z borlandom. :D

Sem uganil?

PaJo ::

Hitak da si uganli:D

No resnicno pa je gore linux, kista pa je seveda lastna, za lastnim IP-jem in tako dalje:D
Kar se pa tice postavitve streznika na Telmachovem linku pa najbolse da poklices h njim in jih povprsas kak in kaj se da dogovorit, ker nasa masina je v glavni njihovi sobi, direkt na glavni swich pripopna, pac Sergio ma dobre veze tam pa se je dalo zmenit:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dexter ::

Hello!
Hvala vsem za informacije.
Cez vikend se bom spravil mal net precesat,da vidim kako zgledajo/obratujejo strani za podrocje, ki me zanima.
Mogoce kdo pozna kak slo site,kjer se o strojnistvu in tehnologiji pogovarjajo?
Aja, je mogoce kje kak spisek SLO site forumov (ne vem kako bi rekel www strani, ki je izkljucno zanimiva zaradi foruma?)?
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442855 (3765) FitnessBoy
»

telemach

Oddelek: Omrežja in internet
61148 (997) mihas
»

php ali cgi forum???

Oddelek: Programiranje
332357 (2097) lordgreg
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765155 (4572) bzagozen
»

Zastonj forum

Oddelek: Omrežja in internet
252083 (1803) tejo

Več podobnih tem