» »

Motorne sani

Motorne sani

R0K ::

Ker bo kmalu tu moj najljubši letni čas, bo treba nekaj (upam da že letos!) nabavit za drvet po snegu.

Zanima me, če ima kdo že kaj več izkušenj z temi sanmi, katere so najbolj kmalitetne, robustne predvsem pa se meni gre za dobr handling in performanse.

Nočem nekih endurance zadev, ampak izključno za enega oz dva, športna varjanta.

Moj stric ima Ski-Doo-ja Formulo 500 in zadeva svinjsko leti. Za 500kubikov (in 90PS) leti noro dobro. Veliko več kot 100kmh se itak ne moreš peljat, itak ni zabavno, bolj je kul po progah na Rogli (ok, upam da ratrakarji ne zamerijo, ker majo zjutraj malo več dela ;) pol pa usekaš na Pohorje pa si tam za dobre pol ure hitre vožnje.

Samo ceneee ;( nove zadeve so itak nenormalno drage (za moj žep) .. dobre zadve so od 2mio naprej. Kaka malo bolj športna varjanta (da ma boljšo gosenico, plinske amortizerje, disk zavoro .. pa že itak 3mio in več).

Tak da mam namen kupit rabljeno 3-6let in poservisirat zadevo, ker nimam lih 1-1,5mio za dat keša ven. Polovico tega bi pa zbral skup.

Samo skrbi me handling. 'Vsi' (moj stric, pa njegov kolega, ki sta v življenju peljaja lih toliko sank k jest, več jih pa ne poznam ..) pravijo da so Yamaha po moči motorja najboljše, ampak jo handlign jebe, oz je zelo trda pri zavijanju, itd.
Ski-Doo naj bi bil kr opitamlna izbira, ampak je še polno drugih firm (sem videl ene 10koamd Avstricev lani na Pohorju, ko so bli vsi s sankami, pa samo ene dve so ble od Ski-Dooja ostalo pa vse neke meni neznane firme .. )

Torej da preidem k bistvu, če kdo ve kaj o saneh, nej pove, alpa praša kakšmega kolegovga fotra, k pozna eno teto, ki ima sina ki je mel sošolca od katerga fotr se ful s tem ukvarja in bi mogoče kaj več vedel :D

lp,
Rok

R0K ::

Se fotka ...

kljick (1600x1200)

Nekaj takšnilih skokov imaš tudi na Rogli ... ampak prej zlomiš sanke (če nimaš neke oreng zadeve) oz sam sebe, ker je vse toook trdooo. Je pa filing >:D :D

OrlyTM ::

Zakaj pa strica Googla ne vprasas?

Drugac pa ene najboljsih motornih sani (slednecks ce poznas, tam jih uporabljajo!!): Arctic Cat - Snowmobiles

sam ne vem kok so kej rabljeni dostopni pri nas ...

-----------------------------------------
Vsekakor pa dobra odlocitev, men se jih tut lusta ... nekoc jih bom kupu vsekakor! :)
Tle pr nas smo se ze velik pregonil z njimi ... carsko ...

Glede zavijanja ... jah, ce sam na balanco racunas pol ni nec! Treba delat z celim telesom, tut tko, da gres z obema nogama sam na eno stran in podobno ... sj pravim, poglej si kak Slednecks film ... sam 8-O 8-O 8-O delas, cel cas! :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

evo, se promo movie: Arctic Cat Promo

pa ene dve slikce za rajc:






cist hudo! :D :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

R0K ::

Po pravici povedano, prvič slišim za to firmo, si bom pa film defenitivno ogledal! :)

Da je treba prov DELAT na sankah, če se hočeš dobr in kvalitetn pelat pa dober vem. To ti je ubistvu pravi šport, kjer rabiš poleg tehnike še dost kondicije. Ampak kondicija pride kr sama - se črpa iz adrenalina :D >:D

Sicer pa bojl kot gledam cene, bolj mi je slabo :( .. našel sem enega ski-dooja za 750jurjev, vendar je 400kubičen tak bolj enduro-rekreativen model ..
Ne vem ali se mi splača letos kupit zadevo (ker se bom itak vseeno dost vozil s stričevo), ker po drugi strani niti nimam izpita še za avto, da bi naložu zadevo na prikolco in se odpeljal nekam. Tko sem pa vedno odvisen od drugih, grrr.

Tak da bom vrjetno kr lepo dnar nekam naložu za eno leto .. umes še kaj našparal, še tastare nažicam, da to pa res nuujno morem met, brez tega se ne da žvet pa še ona primakneta nekam, pa pade kakšna sport varjanta :)

Drugače, a kdo ve kje še sposojajo motorne sanke (jest vem samo za firmo ski-sea al kaj je že, tukaj iz Celja). Pa na Rogli vem, da si jih lohk najameš, sam ne vem kok je za cel dan? Bo treba mal prečekirat web sajte od smučišč .. ampak so ponavadi bolj :( ...

OrlyTM ::

jah ... dobre sani so drage, tko kot vse na tej plavi frnikoli ;) ...

ce bos mal prsparu si bos pac lahk boljse kupu ... drugac pa tut te 450ccm dajo kr velko merico uzitkov ... ni pa to pro verzija :) ...

za izposojo pa nimam pojma, ce kdo se kej zve, se tut jst priporocam ... neki majo v kr. gori, sam to je bolj tema, al se vozis v krogu alpa te peljejo na vodeno turo ... booooring :) ...

--------------------------------------

Slednecks pa ni en muvi ampak jih je vec, pa vsi so cist konc!
Ce te take reci zanimajo, si lahk potegnes dol tut Crusty Deamons (of dirt) ... tut vec filmov, z vecjim poudarkom na cross motorjih ... zakon res!

vse dobis na p2p :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elemen_T ::

Drugo leto so boš želel letalo, pa boš raje eno leto počakal, da zbereš dovolj denarja, naslednje leto pa boš verjetno kupil stanovanje.
Fajn!:D

R0K ::

Hehe, mah stanovanje še pride.

Umes so še ene sanke, pa RS4, pa ena 15m jadrnica, pol pa ena lepa montažna hiška :D >:D

Sicer pa sem videl, da je tehle Slednecksov precej. Osu dela na polno :D

Glede izposoje, sem pa pogledal pri ski-sea (www.ski-sea.si) in je najem sank za en dan 20jurjev. Recimo da se bi to dal preživat, če bi dubo une mal bolj hardcore zadevo (sem vidu že parkirane tam, sam ne vem al so se prodajale, al na servisu .. upam, da za izposojo :) ...

OrlyTM ::

Glede izposoje, sem pa pogledal pri ski-sea (www.ski-sea.si) in je najem sank za en dan 20jurjev.


tole je pa hudo! tnx ... tole bomo pa pozimi ponucal zihr ... :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819495 (1659) Magic1
»

Adrenalin - sem/nisem odvisen

Oddelek: Loža
402875 (1972) Grey
»

Supermoto

Oddelek: Loža
83028 (2927) Gionni
»

še malo o slovenski glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
343270 (2682) mile
»

3comUSR ISDN ProTA (telekom - problemi)

Oddelek: Strojna oprema
181624 (1452) sb

Več podobnih tem