» »

NIČ VEČ PREGREVANJA?

NIČ VEČ PREGREVANJA?

linker ::

A bi kdo znal naredit tole?. Za mene je to malo preveč. Stvar je bla objavljena v novicah, gre pa za "preprosto vezje, ki je preko temperaturnega tipala povezano direktno na napajalnik računalnika. Če pride do odpovedi hlajenja in se procesor začne pregrevati, bo vezje avtomatično izklopilo napajalnik"(copyright by luni:D)
Link me!

--Switch-- ::

To preprosto vezje lahko nadomestiš z še bol preprostim programom(Motherboard monitor)kjer naštimaš max temperaturo procesorja in če jo preseže se računalnik sam vgasne.Sepravi če ti crkne hladilnik se bo temperatura povečala in vklopil se bo "alarm" ki bo izklopil tvoj računalnik.
Programček dobiš v Download sekciji.

linker ::

Lepo sem prosu, naj mi tisti, ki ZNA NAREDIT TISTO VEZJE to sporoči. MB Monitor mam doma, ampak mi požte preveč spomina, pa še zanesljiv ni.>:D
Link me!

OZZY ::

Probaj kontaktirat Kaiserja. Ta se kar dobro razume v take stvari. Njegov mejl pa je mailto:janezcar@yahoo.com.
Go with the flow.

SkIDiver ::

Ja pobje treba se mal informerat o elektroniki pa bo. Stvar je čist lepo razložena in načrt je čist jasen. Kašn je še pr tem problem?

Tjulenj ::

ce priskrbis material, ni problema. ce pa hoces da jaz po trgovinah hodim, potem pa pocakaj da se bom zadevo spravil zase delat, pa dobis se ti eno (konec meseca, ko ne bo vec izpitov) :D

V-i-p ::

Hmm, le zakaj naj bi bil MBM 5 nezanesljiv?:\ Jst sem do zdej ene 100krat probal, pa je ob preveliki temperaturi proca/ohišja/greenya ali premajhnim vtrljajem venta še vedno avtomatsko ugasnil računalo...:P
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Binji ::

Meni sploh nece oznacit unga polja za Shutdown. Zakaj to?
Aja je pa itak boljse met 2 zasciti kot eno.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

linker ::

Tjulenj, pol pa mi sporoči na mail, ko boš stvar napravu.
nejc_mesicek@hotmail.com
Link me!

Spajky ::

Problem, ce komp zmrzne, pol MBM ne bo ugasnu masine; nastimaj v bios-u !!!8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulator obratov elektromotorja 12v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
267927 (6050) barbaricb
»

Odkrit nov način kraje šifrirnih ključev

Oddelek: Novice / Zasebnost
266075 (4613) poweroff
»

Merjenje pretoka zraka in tekočine

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244181 (3825) svizec75
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
906097 (4822) Jux
»

Tiskano vezje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141808 (1612) Bungee-

Več podobnih tem