» »

Kako mi je 10-mesečni otrok uničil nokio 3310

Kako mi je 10-mesečni otrok uničil nokio 3310

Tomay ::

Že nekaj let s pridom uporabljam nokio 3310 in nimam nobenih težav. Danes pa je kot že večkrat dobil moj telefon v roke moj radoveden sin. Star je 10 mesecev tako, da se je telefon kar hitro znašel v njegovih ustih. Po tem sem še nekaj telefoniral vse BP. Telefon sem odložil na mizo zraven monitorja. Nekaj sem šraufal po kišti ko zaslišim dobro znano elektronsko cvrčanje in zelo znan smrad zažganih komponent. Najprej pomislim, da je šel monitor, potem pa opazim, da je na telefonu "tema" in da iz telefona smrdi. Vzamem baterijo ven, malo stresem slino iz telefona in poizkusim znova, še vedno nič. Grem po orodje, razstavim telefon in opazim, da je zažgana ena dioda in malo pcb-ja okoli nje. Malo sčistim zažgano plastiko in poizkusim znova, tokrat se telefon prižge, le da dioda ne dela več. Dioda sama še dela, le da stika ni več. Skurjen je del pcb-ja.

Imam pa eno vprašanje:
Ali ima nokia 3310 večplastni pcb ali samo enoplastni?

Kako je mogoče, da je slina povzročila tak kratek stik? Otroci so naše največje veselje!!! >:D
Voodoo 4Ever

MadMax ::

Odgovor na vprašanje: večplastno.

Komentar h "kako je mogoče":
1. Preberi navodila
2. Če ti je otrok največje veselje mu ne dajaj več nevarnih zadev v usta. Za njegovo dobro.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

pingec ::

:D eh moja sestrična je pred dvema letoma tud rada po ustih mela eno nokio to pa zato ker jo se je z jezikom dotikala kontaktov za polnjenje baterije in jo je malo drmalo in njej je očitno pasalo.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefoni imajo čedalje krajšo avtonomijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5912144 (9129) imagodei
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607642 (5368) dj_uro
»

Vrača se nepozabna Nokia 3310 in novinci Nokia 3, 5 in 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5618852 (14456) Dzombic
»

nakup "resnega" telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6510740 (9348) carota
»

se en elektro problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152146 (1767) Gapi

Več podobnih tem