» »

Problem peke CDjov

Problem peke CDjov

gricko ::

Živjo
punca ima problem na računalniku z cd-rwjem.
Enota je lite-on 52-32-52 na matični epox (3rd+ se mi zdi), problem je pa sledeč:
CDje bere normalno! CD-RW se da pobrisat -ga zbriše normalno,
ko pa hočeš kero koli stvar zapečt pa negre!?
probal sem na CDR, na CD-RW dveh različnih proizvajalcev in zmeraj naletim na isti problem! Stvar začne pečt, kalkulirat, ko pa se buffer vklopi in naj bi narastel na 100% pa se noče povečat (ostane na nuli) malo za tem mi nafiše fail! in v opozorilo da ni našel začetka-konca cdja ( neki tazga se mi zdi: could not perform end of track).
Aja uporabljam program nero 6.31 . A je lohk problem v osnovni plošči (je bila zamenjana naknadno) pa se kej ne šteka (nerota sem naložil na novo), al je kej narobe z CD-RW enoto??
hvala

gricko ::

kaj še noben ni imel podobnih problemov???:\
skor nemorem verjet:P pri današni tehnologiji:)

Hux ::

Ja sem mel ce tortico 50CDjev ki so bli vsi sfu....

Probaj drugi CD ne z istega paketa drugace pa je laser dekalibriran al pa fsran.

MKrmec ::

Garancija d.o.o!!

gricko ::

hux: probal sem 3 različne CDje (3 različne firme) pri vseh isti problem!
glede laserja da je dekalibriran?? Zakaj mi pa CD-RWje zbriše vsebino, na novo pa noče posnet! Ali to dvoje nima veze med seboj?

MKrmec: a ti misliš da je pekač zje.ban? (še najraj bi tovidu,ker ma garancijo)
samo sem mislil da je kej narobe z komunikacijo plata-CD-RW al pa z programčkom.?

Hux ::

RWji neuporabljajo enakega focusa laserja. Brisanje je majn zahtevno kot pisanje sej nerbai buffera. Al ti je buffer ram crkno al pa je dekalibriran. Ce je garancija jo uveljavi. Z Programom ze ni nic narobe ampak take stvari so nejlazje preverit da drugi program probas z plato jah ftakni v drugi IDE pa bos vido. Al pa si sposodi CDRW enoto pa jo sam doma sprobaj.

Z nizjo hitrostjo pisanja si ze probo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

gricko ::

jp vem da bi bilo tako najlažje ampak comp je od punce, ki pa je kupila zapečateno škatlo!! Tko da nemorm probat ne svojga pekača not dat, ne da bi prestavu na drugi slot!
Bom nesel na servis .;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nero 6.x in zmrzovanje pri 99%?

Oddelek: Programska oprema
351629 (1048) bastadu
»

NEC 3520 DVD pekaci z 8kratno rewritable hitrostjo

Oddelek: Strojna oprema
282959 (1677) Quikee
»

tezave s pekacem liteon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131368 (963) jurre
»

program za uničit cd-je

Oddelek: Programska oprema
241676 (1280) Aspirinix
»

Kater CD-RW mi priporočate do cca 30kSIT?

Oddelek: Kaj kupiti
281745 (1280) Boky

Več podobnih tem