» »

kabelska in brum

kabelska in brum

PIII850 ::

Imam priklopljeno kabelsko tv. Na ta isti tv imam priklopljen dvd player, ki je povezan tudi z ojačevalcem. Prav tako je tv priklopljen na ojačevalec. Na ta isti ojačevalec pa imam priklopljen zvočni izhod iz računalnika (za poslušat mp3 in gledat filme divx). Na tv pa imam iz računalnika priklopljen tv izhod - za gledanje divx. V kolikor izklopim iz tv kabelsko mi zadeva deluje povsem normalno (ni slišati brum), čim pa vklopim nazaj kabel pa je skoraj neznosno. Ve kdo za kakšno rešitev, saj me je strah, da bi skuru zvočnike. (poleg tega da ne morem poslušat mp3 in gledat filmov)

mirkuma ::

Zunanji del kabelske antene ozemlji...
Jaz imam reseno tako da imam z bakreno zico zvezano kabelsko anteno (zunanji del na prikljucku) z radijatorjem :-) (vse to na mestu kjer je kabelska vkjucena v TV) Meni brum 100% odpravi.

Stvar lahko resis tudi s kondenzatorji...

PIII850 ::

Sem probal povezat zuanaji del antenskega kabla z osemljitvijo na vtičnici , pa je malenkost boljše, vendar to ni to. Kako bi to lahko še drugače rešil?

slawc ::

ta tema se konstantno ponavlja ...

se enkrat za vse, ki imate probleme: kupite posebno vticnico, ki loci kabelski sistem ozemljitve od vasega ali pa poklicite kabelskega operaterja in zahtevajte da jo sami zamenjajo (meni so jo brezplacno)

vec info na google: ground loop
LP, Slawc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418404 (5625) settler
»

Težave onkyo receiver + jamo zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
221882 (1577) delfinus
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182746 (2257) Moravče
»

Šumenje na zvočnikih stolpa ob predvajanju filma na PC-ju

Oddelek: Zvok in slika
122297 (2171) pingec
»

Nula na ohišju ???

Oddelek: Strojna oprema
152287 (1975) gumby

Več podobnih tem