» »

Kateri program za HTML programiranje oz. delanje HTML strani

Kateri program za HTML programiranje oz. delanje HTML strani

JanezekNovak ::

Yo!

Glede na to, da vidim, da obvladate zadeve glede programske opreme, Vas sprašujem kateri program je najboljši za HTML programiranje oz. izdelovanje HTML strani.

Je to mogoče Dreamweaver MX ali mogoče Frontpage 2003 ali je mogoče še kakšen tretji boljši.

Najlepša hvala za odgovor!

Lp MadnessMat

PS: Se opravičujem, če je tema mogoče že bila vendar je Iskanje po forumu trenutno onemogočeno!

[popravil naslov teme -- kopernik]
  • spremenil: kopernik ()

Poldi112 ::

Notepad. Ce pa res noces pa Dreamweaver.

webfreak ::

Kar ti iščeš definitivno ni frontpage!!!!!:D

Zelo uporaben je Dreamweaver, toda če ti bolj leži lastno strukturirana koda lahko uporabljaš PHP expert editor ali pa kak html kit. Seveda tudi DW omogoča uporabo code view.

Beležnica je malo dolgočasna, ker nima barvanja kode toda tudi z njo se da narediti veliko (no pravzaprav vse :))

BaRtMaN ::

Meni se super zdi Nvu, ki je freware, nima pa barvanja kode.

Backup22 ::

Dreamweaver MX je to.. imaš 3 viewe - samo koda, koda in izgled in samo izgled... Poiskusi - nebo ti žal, je pa res da se naučiš najbolje v notepadu... čeprav je delo totalno zamudno in nepregledno...

atasmrk ::

Jest mam pa Html-kit. Je zastonj, barva kodo, dopolnjuje oznake, pa ma se malo morje stvari, k jih proloznostni urejevalec ne nuca.

Domaca stran tega programica je pa kle.

McAjvar ::

"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

CaqKa ::

ultra edit
acehtml

sprobal sem tudi microsft visual studio (al je blo nekaj drugega nevem...) skratka nekaj da mi je za funkcije samo predlagalo...(baje ima to dreamweaver)
te funkcije si več potem nisem kaj extra želel... nekak ostajam na acehtml/notepad/ultraedit kombinaciji

bom pa sedaj poglel tudi kaj je ta html kit :)

nvu je sicer ok.. ampak mojim potrebam zgornje zadeve bolj ustrezajo. če bi bil linux user bi izbral quanto.

aja.. sicer je pa baje dreamweaver ok.. nevem zakaj ampak jaz tej zadevi ne zaupam :> tak mam občutek kot da bo preveč navlake not nametala :)

CaqKa ::

po krajšem pregledu pluginov za tale html kit mi postaja zadeva vse bolj všeč :)

Ziga Dolhar ::

Dreamweaver MX 2004 je kul. Ziggga Priporoča.

CaqKa: če uporabljaš lepo code view -- ti ničesar ne more not zmetat ;-). Pa še handy je -- preview, code insight/completion/reference, olajšana navigacija med in znotraj datoteke, upload to ftp on save ...
https://dolhar.si/

Owcka ::

Notepad. Old school.

McAjvar ::

grem mal zagovarjat ultraedit in jedit :)
ultraedit:
ima column mode. tipkaj v poljubno stolpcih hkrati isti tekst. :)
ima auto complete (ctrl + space, na voljo ti ponudi funkcije iz word file-a, tvoje ze definirane funkcije, ze uporabljene spremenljivke, ...)
ima seznam funkcij, fajn za hitro navigacijo
zelo zmogljiv find/replace, tudi za direktorijske dtrukture. dreamweaver se mi je na 2.1 amdju obesu, s pol gb rama, ker je prevec rama kuru, pa je preprosto zmrznu, ko je delal search in replace. ultraedit mi je vse skup naredu v zelo malo casa, na p3 700mhz z 256mb rama. pri tem ne upostevam, da sem pri ue uporabljal regexp za iskanje
ima color coding. ki si ga lahko priredis po lastnem okusu.
ima hex nacin urejanja
lahko mu definiras, naj izvede kak zunanji program, pri tem pa zajame ves output. krasno za batch fajle, perl skripte, ...
taksne "majhne" stvari naredijo editor hiter za uporabo in zelo zmogljiv.

jedit:
java based - dela povsod, kjer tece pitna voda, ups, kjer je java. kar pomeni enako delovno okolje na recimo windowsih, linuxu, freebsdju, polnilcu za turbo maximus...
ima miljavzent pluginov, recimo povezovanje in urejanje prek ftp/sftp je mnogo lustno, character map plugin, irc plugin :)))) in se na tone drugih. lustkan, prilagodljiv. aja, pa se folding ima. recimo, da mas eno pol kile dolgo for zanko. ki ves, da dela in zavzame tricetrt vrstic kode. preprosto jo zlozis, se ne prikazuje na zaslonu. je takoj bolj pregledno.

dreamweaver mx 2004? ni to mal overkill? sej lepo izgleda ...
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

R33D3M33R ::

TextPad

Za učenje HTMLja pa Dreamveawer
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

CaqKa ::

mcajvar.. kak narediš ta autocomplete v ultraeditu?

McAjvar ::

caqka: simpl. tipkas recimo ime funkcije pg_fetch_object... natipkas "pg_f" (brez narekovajev :)) in priticnes ctrl+space. ti odpre okvircek, ker ti ponudi vse, kar se zacne na "pg_f", sam izberes in potrdis s katero od tipk enter, tab ali space. ne vem pa, od kere verzije dalje to je. jest mam 10.10c, pa dela lepo.
za vec info, kaj vse ponudi na voljo pa f1, klik na index in isci auto-completion. je samo par vrstic ;)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

CaqKa ::

wiha
ultra edit:
advanced > configuration > zavihek general > sekcija editing > klukica pred "show auto-complete dialog automaticaly"

od zdaj naprej sem spet ultra edit user :)

CaqKa ::

joj to bi rabo v browseru.. pa not vse html komande :>

TylerDurden ::

Heh, tole pa nisem vedu, da ima ultraedit. Zakaj pa tole bolj ne oglašujejo, da tole kljukico najdeš porabi 5 minut.
Let\'s make some soap ...

CaqKa ::

ne zakaj tega ne oglašujejo ključno vprašanje je zakaj to ni po defaultu vklopljeno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282444 (1974) Road Runner
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712583 (11776) Ziga Dolhar
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383051 (2273) Highlag
»

editor za programerja...

Oddelek: Programiranje
352768 (1985) Nerdor
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
221475 (1058) SkIDiver

Več podobnih tem