» »

usposobitev starega laptopa za pisanje dokumentov

usposobitev starega laptopa za pisanje dokumentov

CallMeAl ::

Lep pozdrav!

Več kot 10 let star laptop (386SX, 2MB RAMa (premalo za Win95) in 40MB diska) želim usposobiti za pisanje dokumentov in me zanima, če mi lahko predlagate kakšen urejevalnik besedil, s katerim bi imel čimmanj težav ob prenašanju napisanih dokumentov na novejše računalnike z Officeom - predvsem mi je pomembno, da se šumniki pravilno obnašajo. Trenutno so na laptopu nameščeni Windowsi 3.11 in Office 5.0, vendar brez podpore za šumnike; ali je možno v DOSu (in starih Windowsih) vključiti podporo za šumnike, ki je kompatibilna s sodobnimi Windowsi?

Hvala za odgovore!

CCfly ::

Če spišeš program za emulacijo kodne tabele Windows-1250 je možno. Drugače pa ti priporočam, da pišeš v navadno tekstovno datoteko in uporabiš ustrezne znake, ki jih je potem s funkcijo Replace zamenjaš.

pviran3 ::

Office 6.0 podpira šumnike, drugaš jih pa ko inštaliraš win 3.1 v nastavitvah tipkovnice naštimaš - izbereš slovenščino

ToniT ::

Seveda moraš imeti Windowse 3.11 for Eastern Europe! Potem pa delajo šumniki tudi v Office 5.0.

CallMeAl ::

hvala za odgovore - očitno je res najbolje, da ostanem pri kombinaciji Windows+Office. žal nimam Windowsov 3.11 za CE oz. EE, ampak angleškega. je mogoče ta verzija že abandonware, da bi se dalo kakšen link dobiti? slišal sem tudi, da šumniki v starih Windowsih niso povsem enaki kot v novih in naj bi se pojavljale težave pri prenašanju dokumentov - ali to drži?

LP

CCfly ::

Drži. Prejšnja kodna tabela je 852, novejša pa Windows-1250 oz. UTF8 in UTF16 če imaš Unicode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382641 (1924) nicjasno
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
89184 (9058) Person
»

kodna tabela

Oddelek: Programiranje
84168 (3982) BlueRunner
»

Mozzila Firefox problem

Oddelek: Programska oprema
152187 (1964) Likeb
»

Problemi s šumniki v DOS-u (resno mislim!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
142256 (2104) nevone

Več podobnih tem