» »

Problem pri namestitvi Linux Mandrake 10

Problem pri namestitvi Linux Mandrake 10

Gandalf the White ::

Odločil sem se, da poleg Windowsov XP namestim tudi Linux in sicer distribucijo Mandrake v10. Problem je ta, da ko pridem v Linuxov boot meni in pritisnem Install, nekaj sicer naredi potem pa se odpre črno okno kjer zgoraj piše Welcome to Linux Mandrake 10, spodaj pa so trije ukazi. Od tu naprej ne morem nič narediti, ker mi sistem zmrzne.
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

k0lar ::

Je mogoče kaj narobe s CD-jem (napaka pri peki) al pa pri verziji, ki si jo potegnil dol....

Priporočam, da preveriš konsistenco podatkov na Linuxu (sem že pozabil kako to narediš...pobrskaj po netu)

Drugače pa zagotovo vredu verzijo dobiš na
LinuxISO

Gandalf the White ::

Ne CD ni zanič, ker sem ga sprobal na dveh računalnikih in tam vse lepo dela, samo na mojmu noče.

dr.J ::

najbrž je težava v grafičnem načinu inštalacije

poskusi z namestitvijo v tekstovnem načinu (miškaril boš pozneje)

nato glede na to, kakšno grafično kartico imaš, poišči ustrezna navodila za usposobitev grafičnega okolja na tem oddelku foruma

če na pa prav tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gandalf the White ::

Ne, probal sem že v text načinu, pa tud v ostalih načinih (expert, linux....itd.) pa nič ne pomaga.
Čudn se mi zdi zakaj mi na dveh računalnikih dela, na mojem pa ne.

sasox ::

cist mozno, da imas kaksen hardware ki mu ne disi in se zadeva obesi. videno ze na kaksnih cudnih via platah vcas... :)

dr.J ::

hm, mi tle nismo jasnovidci, da bi vedeli, kam ti to nameščaš (po možnosti na kak prenosnik)

Gandalf the White ::

Moj sistem:

Pentium 4 2.4 Ghz
768 MB Ram
Matična plošča MSI 648 Max
Disk: Maxtor 160GB, Maxtor 80GB
Grafična Ati Radeon 8500Le
Zvočna Audigy

mkonci ::

Si naredil prave particije, /boot in /?

Gandalf the White ::

Imam dve particiji na 160Gb disku in dve na 80Gb. Tista na kateri je Windows Xp je sistemska, tista na katero hočem namestit linux pa aktivna.

Kako misliš, če sem naredil prave particije?
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

mkonci ::

Lej tudi jaz sem imel probleme, poglej si ta link Mandrake 10.0

Na primarnem disku rabiš naredit /boot particijo (swap) tisto drugo particijo pa lahko daš kamorkoli (st3)

Gandalf the White ::

Mi lahko poveš kako to narediš?

mkonci ::

Med inštalacijo Madrakeja imaš en del, ko ti pripravlja particije, tam si označiš zadnjega od treh možnosti, pol se ti pokaže eno okno, v katerem vidiš razdelitev tvojega diska. Tukaj potem narediš particijo swap ( 1G ) in drugo particijo, ki je po tvoji želji st3.

POZOR!!!!!

KO TO POČNEŠ, SE ZAVEDAJ, DA TI BO USTVARJANJE PARTICIJE POBRISALO VSE KAR JE NA TISTEM DELU !!!

Gandalf the White ::

Ja že, ampak jest do tega sploh ne pridem. Men se inštalacija ustavi preden začne linux pregledovat USB naprave pa strojno opremo.
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

dr.J ::

Spet si napisal zelo šlampast opis hardvera, zlasti plate. Zato si najprej preberi, kako se piše poste. Msi 648 max ima tri variante, pa naj ugibamo, katero imaš ti.

drugače pa:

- odvij mašino, če je navita
- izklopi hypertreading, če imaš slučajno to oslarijo vklopljeno

zlasti pa napiši, kaj _vse_ piše na zaslonu, ko zamrzne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gandalf the White ::

Plata je MSI 648 Max; MS-6585 ATX Mainboard; version 1.0 G52-MA00645, kej druzga ti ne vem povedat.

Mašina ni navita, hyperthreading ni podprt.

Vse sem opisal že zgoraj: pojavi se samo črno okno, zgoraj piše Welcome to Linux in pa datum, ki je napačen, spodaj pa pa so trije ukazi z altom, ki niso vredni omembe. V glavnem, to okno se je pojavilo tudi, ko sem linux sprobal na dve drugih računalnikih (eden je bil Pentium 2, 400 Mhz, 128MB Ram, GeForce 2 MX, Epox plata, drugi Celeron 2.4, Gigabyte, Ati Radeon 9200Se, 512MB ram), samo da sistem ni zmrznu, ampak je linux takoj začel z pregledovanjem USB naprav, strojne opreme.
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

Gandalf the White ::

Plata ma SIS 648 nabor čipov

rh^ ::

izklopi vse usb naprave (webcam, printer, bluetooth, itn.) ker včasih zaradi tega jebe.

Gandalf the White ::

Najlepša hvala Mikeni, očitno je zajebaval zarad miške Logitech Mx 700!
Mam pa še eno vprašanje glede particij: ali je nujno da swap particijo naredim na primarnem disku, kjer imam inštalirane windowse?
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

MasterMind ::

Ne. Sam more pol bootat s tiste particije, kjer je /boot particija.. (priporočljivo je, d je na 1. particiji 1. diska :D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614706 (3796) Roadkill
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211723 (1335) CCfly
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231772 (1500) dr.J
»

Namestitev Red Hat 7.3 <- priklop particije ??

Oddelek: Operacijski sistemi
141015 (894) CWIZO
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201831 (1657) twosocks

Več podobnih tem