» »

flash vprasanje

flash vprasanje

alum ::

zdravo!

imam idejo za eno spletno stran, vendar me zanima, ce je le-ta sploh izvedljiva. Torej rad bi naredil stran z linki, ki bi imela v sredini eno okno, v katerem se bi prikazovali podatki (beri: besedilo)....zanima me, ce bi slo naredit, da bi se to besedilo izpisalo (ko bi npr. kliknil na link( ko pisani stroj oz. s kaksnim drugim efektom)

zdaj me zanima, kako bi se dalo to naredit...najverjetneje s flashom....ce obstaja se kaksna druga resitev...tell me about:)

ok...to je za 1x to...

lp, wakum

alesrosina ::

vsekakor se da.
Zdej glede na to, da sprasujes ce se to da, predvidevam da o flashu nimas pojma ... in preden bos postekal zadevo, bos rabil kar dolgo casa ... preberi si na netu kaksne tutoriale pa to

McAjvar ::

seveda bi se dalo. lahko tudi z javascriptom. ampak izogibaj se takim stvarem. dosti je uporabnikov, ki jim je sicer to morda prvic, lahko tudi drugic vsec. tretjic, ko pa znova in znova in znova caka (a vidis, kam ciljam?), da se izpise besedilo, sploh, ce so v tem tekstu kake pomembne informacije, linki, ipd., pa se bodo od strani poslovili in sli drugam. stran bo pa lepa, pocasi se bo izpisovala, vendar pa bo neobiskana oz. bo imela mnogo manjsi obisk, kot bi ga utegnila sicer imeti.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

alum ::

no...s flashom sem kr dosti delal pred casom, vendar so bile to vecinoma kaksne animacije (tudi v swishu), razni motion tweeni in tako naprej...saj prav zaradi tega sem pa pomislil na flash...
stran ne bo mislena kot nek novicarski portal oz. kaj takega ampak bo bol nekaksna multimedijska predstavitev enega projekta...
teksta ne bo veliko, oz. bo bolj v stilu razih sloganov in gesel, pa se velikost izpisovalnika besedila bi bila omejena na npr. 400x400 px, tako da mislim, da strani to nebi tako hudo upocasnilo. da bi bila neobiskana (tisti, ki si jo bodo ogledali si jo bodo ogledali z namenom seznaniti se s projektom)...
ja vem, da bi se lahko spravil k branju tutorialov (kot ze x krat), vendar bi bilo to iskanje sivanke v senu...prav zato sem pa prosil, da mi pomaga kdo, ki je mogoce ze s tem delal oz. ima s tem ze kaksne izkusnje...

torej McAjvar, kdorkoli drug...ce imas/imate morda kaksne napotek glede tega (lahko javascript in flash) bi te/vas prosil z pomoc...lahko tudi linke do kaksnih tutorialov, vendar prosim bolj konkretne, ker se nic kaj ne veseilm prebijanje skozi 1000 strani dolge manuale, v katerih bi bilo vse opisano na dveh straneh na sredini:D

lp, wakum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alum ()

iElectric ::

ali znaš dobro actionscript?

pivmik ::

:8) ok zsem zabluzil malo...

Če gre za mutlimedijsko predstavitev je najboljša izbira Flash.
Pa izogibajte javascripta za razne vizualne efekte oz. za design nasploh. Pa tudi za generiranje pomembne/ključne vsebine strani - v glavnem, uporabljajte javascript edino ko je to edini način za rešitev problema in ko je to RES potrebno.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

root987 ::

Zakaj pa se bi bilo potrebno izogibati javascriptu?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pivmik ::

En link najden v par sekiundah:
http://homepages.enterprise.net/jnm/jav...
Verjetno obstaja boljši, možno pa tudi da je ta link najboljši. :)

V Google sem napisal samo "why javascript" (_z_ navednicami).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hack-It! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8210680 (3699) purgovich
»

Ajax, da ali ne

Oddelek: Izdelava spletišč
212608 (1912) snajko
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997611 (5574) JanezekNovak
»

Alternative server side jezikom?

Oddelek: Izdelava spletišč
222318 (1970) CWIZO
»

Web stran z kroglo...!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
151448 (999) lambda

Več podobnih tem