» »

Web stran z kroglo...!!!

Web stran z kroglo...!!!

pitagora ::

Ko smo ze ravno pri dizajnu web strani bi imel eno vprasanja in sicer kako npr. izvesti, da se na dobrem backgroundu na sredini naredi ena velika krogla katera se vrti takrat ko seveda hoces izbrati meni-galerija, ki je pripet-a v sami krogli potem pa kliknes recimo akt in se ti ob krogli
pojavijo kaveljcki na katerih visijo slike potem pa kliknes sliko pac katero zelis in se krogla odpre in se slika pojavi na sredini krogle cez celi ekran, se nekaj slike so obesen ob krogli na kaveljckih in ko se krogla zavrti se slike malo nagnejo kot pospesek recimo... Kdo bi to znal narediti bi mu tudi placal seveda baskgrounde in kroglo jaz napravim za vse ostalo bi pa prosil ce bi to mogoce kdo znal!!!!
ce kaj ni jasno pa vprasajte
za ostale dizajne strani bi pa uredil sam samo zanima me tole s kroglo.

LP
pitagora

tec ::

To se da delat s flashom. Je se najlazje.
Sam razmisli, koliko casa se bo to nalagalo na slabsih povezavah. Menu v flashu ni najbolj priporocljiv.

lambda ::

Ja, v flashu je res najlažje, vendar pa mora biti dobro narejeno. Če je stvar grdo skup spackana, polno neurejenih in hroščatih animacij, to ni primerno za dial-up uporabnike, poleg tega pa je tudi učinek na obiskovalca prej negativen kot pozitiven. Sicer se pa že kar lepo animacijo da naredit do velikosti recimo 25kB - seveda s čim več action scripta, namesto manual animacijami.

pitagora ::

Hvala lepa sem nekje na pol poto kroglo ze imam samo ne vem kako sedaj ustvariti da se bo odprla ko npr kliknes sliko in bo potem na sredi krogle hocem reci da bo krogla kot nekak okvir..
lp

primos ::

Flash je fake 3-D, če hočeš kej pametnega si poglej Adobe-atmosphere! 3-D objekti + javascript-huda kombinacija AMPAK PROBLEM SLABIH POVEZAV OSTAJA !
No good deed goes unpunished!

primos ::

Aja če hočeš meni narest iz tega uporap javascript za kontroliranje imagemap-a ,mal spreminjajočih slik pa linkov glede na pozicijo v prostoru!
No good deed goes unpunished!

pitagora ::

Hvala vsem, kaj pa Dreamweaver bi se lahko za kja upotabil.
Kje pa dobim scripte za javo, ali bi se dalo z php ali pa flashem narest
ker sem totalen zacetnik v javi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pitagora ()

rokpok ::

1.) Java != JavaScript
2.) PHP pri tej stvari odpade (to bi lahko vedel)
3.) Verjetno boš moral to narediti z Flash-em in pa ActionScript-om

Lp
Rad bi bil pingvin.

Tody ::

in zakaj misliš da ve da != pomeni ni enako ? :D
No javascripte dobiš na hotscripts samo zelo dvomim da boš to lahko naredu z tem... V flashu boš mogu uporabit ACTIONscript da bi zadeva delovala kot bi mogla.

Jebiveter ::

Poglej si Blender... Ima tudi browser plugin-e in je real-3D.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

tec ::

Glede na tvoje predznanje, racunaj da bos potreboval dva meseca, da se naucis to kar bi rad delal. Poleg tega je celotna ideja malce zgresena, vsaj za kaksno bolj resno stran. Neka krogla kot meni bo vecino obiskovalcev zmedla ali celo odgnala. Raje se usmeri v kaj lazjega za zacetek.

pitagora ::

Ja to pa ze vem da ni enako toliko c-eja mi je pa znanega :D
kar se pa tice resnosti ko bo koncana ti dam link in potem bos pac presodil kaj je resno:D
Hvala tipu za link hotscripts8-)
Hvala
lp

Lion27 ::

hm... se zdaj ne vem ali si mislil res javo ali javascript


v glavnem to se da narediti tako z flashem kot s kaksnimi java appleti... probaj poiskati kaj na netu za javaapplete.....

to ce ni ze narejeno, se proti placilu placa precej (beri 50k+), ker je zelo zamudno opravilo... ce pa ima kdo ze narejeno, bo to precej manj

pitagora ::

50k
Verjetno se bom sam mucil!
lp

Highlag ::

Tule si lahko ogledaš nekaj podobnega: Eyeball design

Žal zadeva ne dela na mojem Firefox-u. Dela pa v IE-ju.

Zadeva je izdelana brez flash-a. 8-O
Never trust a computer you can't throw out a window

lambda ::

Ja, kar lepa zadeva tole ... ne vem pa koliko dela je, da tole narediš z JavaScriptom - v Flashu pa vem da bi bilo dokaj enostavno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324412 (3538) hendriks
»

Flash prihodnost spleta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
5017967 (16306) root987
»

Odkrita nova Flash ranljivost, ki ugrabi odložišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
538974 (4779) r0b3rt
»

Kaj se splaca najbolj naucit za izdelavo net strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
71665 (1537) Hair
»

flash in DW

Oddelek: Izdelava spletišč
141195 (1070) Loki

Več podobnih tem