» »

Končna stopnja

Končna stopnja

Bellzmet ::

Živjo!

Mene pa zanima, kaj je razlika med ojačevalcem in končno stopnjo.

lp

dëych ::

Končna stopnja-stopnja na koncu ojačevalca, tist del ki tokovno in napetostno ojača signal? Torej če tko pogledaš, ni razlike.:\

Nism pa 100% v to in ne me napadat. :8)

Gapi ::

Predojačevalec samo ojača signal ki pride iz vira do te mere da lahko pol končna stopnja opravi svoje.
Ojačevalec je zato da ojača napetost in jo pošlje na zvočnike.
Pol pa imamo še integrirane ojačevalce to so pa predojačevalec in ojačevalec v istem kosu ali napravi kot se temu reče. To ima večina ljudi doma. Vse to troje pol ločimo še na tranzistorske in na lampe.
Poznamo pa še reciverje ki pa združuje tuner ali radijo in integriran ojačevalec.

To bi blo v grobem SKORAJ vse.
No person is rich enough,to buy back his past.

EMET ::

končna stopnja se "po navadi" reče v ozvočevalski stroki (koncerti) :D

Bellzmet ::

pa se da pol comp prklučt direkt na končno stopnjo al more bit še kej vmes ?

dëych ::

Kako pa zgleda ta tvoja "končna stopnja"? A ma kakšn činč prključek al pa kej (line-in vhod)? 8-O

gumby ::

končna stopjna je v žargonu ojačevalec, ki nima nobenih gumbov za nastavitev glasnosti in podobnih reči... samo stikalo za vklop/izklop

drugače je pa to naziv za zadnjo (=močnostno) stopnjo v ojačevalcu - tisti veliki tranzistorji, ki so prišraufani na hladilna rebra + par uporov in drugih elementov

CaqKa ::

recimo da je ojačevalec končna stopnja + design in ostale "olepšave" :)

Bellzmet ::

aha no pol se da pklučt comp direkt na končno stopnjo?

heatsink: jo šele kupujem, zato me pa zanima.

CaqKa ::

odvisno od tega kakšen vhod ima ta končna stopnja (gledano električno, ne s stališča priključkov)

dëych ::

Aha..no potem pa povej kaj imaš namen nabavt, verjetno že veš približno kaj?
:\

Bellzmet ::

Huh zaenkrat še nič kej določenga, so zadeve strahotno drage. Rabljeno sploh ni izključeno...

Sem pa najdu tole zadevco ki mi po moči odgovarja pa še cena je "kr nekak". Sam bo treba it na Dunaj:'(

http://www.elmax.at/www/Shops/Lkp/HW261...
ali
http://www.elmax.at/www/Shops/Lkp/HW261...

Pozna kdo firmo?

dëych ::

A zvočnike že imaš? Kolikšno imajo impedanco, pa koliko so močni? Kje boš uporabljal ojačevalec (za poslušanje, nabijanje, ozvočenje...)?

Bellzmet ::

Zvočnike imam ene stare - za prvo silo. 100W pr 8 Ohm. Pol k bi se kej keša nabral bi še ene zvočnike vzel.

Rabil bi pa predvsem za žurke, se pravi za nabijajnje.

Kako pa da te tolk zanima? Imaš kakšne nasvete?

simoni ::

Jst bi na tvojem mestu vzel drugi(močnejši model)>:D , boljš kakšen W weč kot manj! Pa nabavit moraš še mešalko...ker ne vem če ima on priključke za zunanje enote (cd, rač...)

zlobcek ::

Računalnika ne priključit direkt na končno stopnjo. Zelo pametno bi blo dat pred ojačevalec še predojačevalec, ki naj ima možnost nastavljanja vsaj glasnosti. Vse drugo (barvo tona, filtre) lahko nastaviš z računalnikom. Ojačevalec ti ojača vedno !!pozor!! konstantno. Torej je odvisno, koliko velik signal pripelješ na vhod. Velikost tega in posledično glasnost muske na zvočnikih pa ti določa volume kontrola na predojačevalcu.

Ni se mi naredilo enkrat, ko mi je računalnik pri vklopu nabil glasnost u windowsih do konca. Programska nastavitev glasnosti v računalniku - taka kot je u control panelu u winsih oz. winampu je precej nezanesljiva in je skoraj nujno imeti predojačanje za računalnikom in pred končno stopnjo.

S tem, da je ubistvu lahko problem tudi z zvočno kartico. Možnost je namreč, da ti pri čisto majhni spremembi glasnosti (recimo v winampu)ojačevalec odpre do konca, kar se je dogajalo meni, ko sem preizkušal svoje doma narejene končne stopnje.

Drugač pa izgleda končni ojačevalec čisto navadna škatla z chinch vhodi (dvema. če je stereo) in izhodi za zvočnik ter stikalom za vklop in kakšno ledico.

Kot predojačevalec lahko daš tudi mešalno mizo, ker očitno želiš imeti za žurke. V tem primeru še najbolj pametno. Drugač ti pa tistih 200W, ki jih misliš nabavt nardi štalo. Edin če misliš met to zunaj kje. Na teh končnih stopnjah sicer je nastavitev "glasnosti". To je namejnenu bolj temu, da nastaviš, koliko naj bo najvišja glasnost pri do konca odprtem potenciometru na mešalni mizi. Je pa to dovolj tudi za tvojo potrebo, saj je najbolj važno, da nekako omejiš glasnost pri najvišji nastavitvi v računalniku. Kaj hitro se zgodi, da je kšn mal bolj nabasan in ti fukne lepo slider u winampu do konca in brez omejitve gre lepo vse papa.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Bellzmet ::

zlobcek: Hmm a si ziher, da se ne da nobene glasnosti naštimat na končni stopnji? Al pa vsaj jakost imputa? Tlele na sliki ima zadeva dva vrtljiva gumba sam pojma nimam kaj bi ti blo...a je lohka kej od teh dveh stvari?

Bellzmet ::

zlobcek: Aha ja no sej to sem mislu ja...glede glasnosti.

Kaj pa cena. 160€ za 2*135 pri 8 Ohm. Je to v redu al se da kje dobit kej ceneje. Druga firma,...

Pa če kdo pozna bliz meje kje (najraj Celovc) kakšne trgovine s tovrstno robo.
Na geizhals.at sem že čekiru...

lp

zlobcek ::

Ja sej sem na koncu napisal. To je ubistvu ena najnujnejša omejitev, ki je namenjena omejitvi najvišji glasnosti, ki jo da od sebe.

Ubistvu je dovolj za tvoje potrebe:)

Nekako je za kupljene ojačevalce kar rang nekje 1W, 1€ za stereo. Da se nekaj cenejše prit skos, če daš nekomu to delat, ki ga poznaš. Je pa potem stvar garancije in zanesljivosti ter navsezadnje časa. Tega kupiš in je to-to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610378 (8324) čuhalev
»

Kateri zvočniki?

Oddelek: Kaj kupiti
113185 (2898) klinker
»

Kako naj vem koliko prenese aktivni zvočnik in nekaj vprašanj okoli akustike

Oddelek: Zvok in slika
224829 (4353) jest10
»

GRRR zvočna na NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
8928 (849) OwcA
»

winamp equalizer

Oddelek: Zvok in slika
112006 (1750) LordWorm

Več podobnih tem