» »

Navijanje 9000pro

Navijanje 9000pro

strictom ::

Ker mam slabe izkušnje s navijanjem(skuro matično 1x + proc), sem se obrnil na vas ST mojstre. Imam pa ATI Tool

Namreč, zanima me koliko bi lahko jaz navil Radeona 9000pro ki ima core na default 275MHz in memory 275MHz, hlajenje imam zražno
- na grafo direkt piha 12cm thermaltake drugače pa še imam: 2x 12cm, 3x 8cm ventilatorje
- poskusil sem navit oboje na 280MHz in nevem če se segreva(če bi znali priporočiti kak program za to, imam speedfana ki pa ne kaže temparature za grafično kartico)
in so frami v tisti kosmati kocki skočili gor za 5 oz. 6fps

za vnaprej se zahvaljujem LP!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

radiator ::

Jaz sem imel Sapphire 9000pr 64MB oni taprvi PCB z ekastim coolerjem in je šla 300/300 brez problemov ampak to še vedno nič ne prinese..

Tu imaš malo bolj exteremno varianto: http://www.xbitlabs.com/articles/video/... jaz je nisem poskusil rajši sem prodal in kupil 9800SE....

Seveda pa ni nobene garancije da nebo zgorela ko boš dvignil clock. Samo verjetno nebo :)

strictom ::

OK
Graf je šla do 300MHz potem so se pojavli artefakti, ko sem to zagledal sem se odlocil da si bom priskrbel bronaste hladilne kocke(cool-pc, 2.900SIT), samo da jih nisem kupil v trgovini, so normalne 4cmx1.7cmx0.7cm.
Zanima me pa kako bi lahko jaz te kocke pritdil na čipe na grafi oziroma kaj naj sploh nardim. Predvidevam da(ker so čipi na obeh straneh kartice) dvostranski, termalno lepilni trak ni dovolj močen in bi vse skupaj čez nekaj časa odpadlo. Na Neostik sem tudi poštudiral, vendar dvomim da dobro prevaja toploto.

Kako naj jih pritrdim na čipe?

LP!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Ups, se opravičujem mislil sem BAKRENE kocke, pardon.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

DjTonic ::

Zanima me pa kako bi lahko jaz te kocke pritdil na čipe na grafi oziroma kaj naj sploh nardim.

Verjetno misliš s temi kockami BGA Heatsinke. Vendar ti moram povedati, da nebodo pasale na tvoje rame. Rabil bi TSOP heatsinke. Ker rami niso v obliki kvadrata ampak pravokotnika. Glej sliko



Glede pritrditve pa dobiš zraven takšne termalne lističe in s tistim gor pritrdiš. Držijo kar dobro, tako, da se ne rabiš bati. Ko boš hotel odstraniti bo tudi šlo lepo dol. Če se boš odločil za kakšno termalno lepilo ali kaj podobnega ne boš mogel heatsinkov več sneti, saj lahko utrgaš čip.

strictom ::

Kot sem napisal, teh Bakrenih kock nisem kupil ampak sem jih dobil in so tudi v obliki pravokotnika in so malo večje od ramov, tako da me samo zanima če se da dobit kakšno termalno lepilo v trgovini.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

PS.: A je nevarnost da bi se ti Heat sinki dotaknili kakšnih kontakt in povzročili kratek stik?

PPS.:Kolikšna bi bila temparaturna razlika če bi na vsak od teh ramov pritrdil heasink(približno)?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem na grafični

Oddelek: Strojna oprema
191198 (967) mr1two
»

S čim pritrditi hladilnik na grafične rame??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241449 (1279) TribesMan
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505543 (4670) sharp
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754563 (3780) c3R4R
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327142 (5133) ferjan

Več podobnih tem