» »

(moja) web stran

(moja) web stran

BikeFan ::

Evo, naredil sem mojo prvo stran, in sicer za naš karate klub. Zdaj me pa zanimajo vaša mnenja o strani. Naredil sem jo v programu 1st Page. Če ima kdo kakšne predloge za izboljšavo strani, naj prosim napiše.

Aja, stran se nahaja na: Moja stran
  • spremenil: BikeFan ()

BikeFan ::

A nima noben nobenih pripomb, glede strani?

Gandalfar ::

izumi sumnike :)

tec ::

Stran je samo se ena izmed miljonov takih. Napak je veliko, oblikovno je slabo izpeljano in sploh ni nic zanimivega gor. Pa izogibaj se presledkov v imenih dokumentov..zdaj in za vedno. Preberi si malo o cssju in ga uporabi gor. Uglavnem, manjka ti znanja, idej in iznajdljivosti. Ce hoces kaksne dobre komentarje, se bos moral veliko bolj potrudit. Ker je to tvoja prva stran, je kritika mogoce malo prehuda, vendar naj ti to ne vzame poguma za naprej. Ampak prvo se moras naucit html,css in mal javascripta, potem gres pa na php in potem se na mysql. Preberi si sticky teme, kjer imas napisane linke za zacetnike.

BikeFan ::

Ja glede vsebine se tud js strinjam da je brezveza ampak tukaj jaz nisem imel nič zraven, ker sem dobil naročilo naj napišem to kar je. Jaz sem to pisal v html, drugih stvari niti ne poznam kaj preveč.
@tec: hvala za nasvete. Bom malo pogledal in se naučil še kaj novega, saj zato pa sem tudi začel s tem, da se kaj novega naučim. :)

P.S. Kako nej naštimam da bodo šumniki? Ker js napišem s šumniki pol pa mi jih na strani sploh ne pokaže.

tec ::

Sicer sem naceloma proti temu, vendar...uporabi windows-1250 kodiranje

McAjvar ::

pa se neki drobnih napotkov
na strani "kje smo" imas napako:
namesto \ dej /
in lepo te prosim... NE uporabljaj bmp-jev! (en primer, s strani "kje smo": img src="Slike\karateist vodni.bmp")
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McAjvar ()

BikeFan ::

Hvala, bom popravu! Zakaj pa se bmp-jev ne sme uporabljat?

@tec: Kaj je to windows-1250 kodiranje in kje to naštimam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BikeFan ()

Tarzan ::

Character encoding
BMP zato ne, ker so take slike prevelike za na interenet. Formati, ki se uporabljajo na internetu so gif, jpg in png.

EMET ::

Windows-1250 uporabiš v meta tagih, ki so v glavi (HEAD).
Sedaj je praktično prazna, kar je possledica tvojega nepoznavanja html-ja in 1stPage-a, ki ti tega ni povedal 8-O
O meta tagih si lahko mariskaj prebereš na "najbolj zihr" naslovu http://www.w3.org/
Pa srečno!

BikeFan ::

Hvala vsem za nasvete! Zdej pa veselo na delo, pa se učit iz raznih strani, k ste jih predlagal.
Ko bom stran popravil, izboljšal in ne vem kaj še vse, bom pa še enkrat poprosil za vaša mnenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s č-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
91383 (1169) mte
»

Ocena Dizajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
564603 (3513) Tody
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
886111 (5299) webfreak
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
404024 (3430) Tr0n
»

Problem s charsetom

Oddelek: Izdelava spletišč
111554 (1387) Matek

Več podobnih tem