» »

Hitro bi rabil info. Stari računalnik in novi disk

Hitro bi rabil info. Stari računalnik in novi disk

V-i-p ::

Ker se popoldne ne bi rad zastonj vozil k kolegu 70km daleč, me samo za info. zanima, kolikšna je verjetnost, da mu star računalnik (pravi da je Pentium II) prepozna disk, velik 80gb? Jaz mu lajam da malo verjetno, ampak glede na to, da mi niti modela plate ne zna povedat, še to ne vem če bi šlo z flashanjem in novejšim biosom. Vseeno menim, da nekako tole ne bo šlo skupaj... Se motim?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

drejcmb ::

Meni je prepoznal 40G IBM disk pentium 2 350Mhz.

drejcmb ::

Pa win XP mam gor.

ali3n ::

...odvisno od plate (in ne od procesorja); npr. na BX čipsetih dela 120, pa tudi 160 GB (sicer ga Bios spozna kot 120GB, a ga Windowsi popravijo na 160gb).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Sami ::

Meni je Intel SE440BX prepoznala do 127GB.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zandar ::

ali3n, a velja tole na splošno o BX čipsetih, da delajo diski do 120 GB?
Jest mam doma plato z oznako 07/23/1998-i440BX-ITE867-2A69KV3FC-00 (sem kr komplet oznako napisu, če bo komu kaj več povedalo)-torej BX čipset, pa mi bios ne zazna 40 GB diska.
Sem že mal iskal po webu za upgrade biosa, pa nisem uspel najti.

boych ::

@zandar
Jaz mam v eni stari kišti isto plato, z novim Biosom bi kao naj na njej laufal nekaj čez 130 Gb disk ,a mi nikjer ni uspelo najti biosa, razen na eni strani kjer pa bi moral zanj odšteti 25$!

Binji ::

jst vem da mi P1 prepozna 20GB disk kot 8GB sam dela normalno..win98 delujejo normalno na vseh 20GB. Verjetno bo stvar celo delovala ce je plosca kolikor tolko spodobna
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Arthur ::

jaz sem dal na celerona 466 120GB disk. če nov bios ne pomaga, imajo pa proizvajalci diskov neke toolse, ki omogočijo rabo diskov na starih računalnikih.

samo šit je v tem, da potem diske bremzajo počasna vodila na plati. jaz imam udma66 plato, pa ni dovolj hitra za hitačija 7k250. v hd-tachu imam ravno črto pri 42MB/s.
kako je šele pri udma33.

DamoskinoS ::

Jest mam eno staro masino MMX 200Mhz...pa reci pisi sistem mam na 1,6 Gb disku...zrawn mi pa laufata ''bp'' se Western digital 40Gb 7200rpm disk in 120Gb Maktorjev 5200rpm disk.
aja...pa winsi 2000 profesional mam gor

Plata je zelo stara ker ima se 72 pinski ram...6 bank

Tako da je za prepoznawanje diska odwisno marsikaj...
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Zgodovina sprememb…

Tero ::

V-i-p:
Če se boš odločil za priklop diska ne obupaj če ti ga bios ne prepozna. Predvidevam da mislis ta disk priklopit kot slave. Če je tako lepo naj se windowsi zaženejo (predvidevam da imaš windows xp) In v večini primerov ti tudi disk zazna tudi če ga bios ne zazna, ker windowsi uporabljajo svoje driverje za ide controller:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212288 (2069) Gutjerez
»

HD in UDMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
61137 (1077) StratOS
»

Nov disk in star rac

Oddelek: Strojna oprema
11925 (737) maticm
»

(pre)velik disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
442396 (1849) jest10
»

disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281257 (1005) maticm

Več podobnih tem