» »

Login script

Login script

Seth ::

Zdravo.

Ko se prijavljas v windowse s tipkami alt+crll+del se preden, ko se pojavi okno za vnos gesla pojavi en popup window. To je nastavljeno v registryju pod HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\Winlogon, tako da sta dodani dve string vrednosti "LegalNoticeCaption" in "LegalNoticeText", ki izpise pac nek pozdravni tekst.

no, mene pa zdej zanima, ali kdo ve kako bi v tem popupu naredil tako, da bi se mi random izpisovali ob vsakem loginu drugo besedilo.

Hvala

lp, Seth

Exilian ::

po vsej verjetnosti nikakor

razn mogoče s kšnim "heckom" --> program ki bi pred login screenom zamenjal besedo v registru...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

Mercier ::

Startup, ne logon, skripto narediš, IMHO bi moralo delati. On random mi je tu manj jasen.

PopUp "En naslov", "En tekst"

Sub PopUp (Naslov, Tekst)
Dim WshShell
	Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

	WshShell.RegWrite "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\LegalNoticeCaption", _
											Naslov, "REG_SZ"
	WshShell.RegWrite "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\LegalNoticeText", _
											Tekst, "REG_SZ"

	Set WshShell = Nothing
End Sub

Seth ::

Ok, Saša... a lahko malo bolj podrobno, kje točno moram to naredit oziroma kam ali v čem to napišem?

tnx

Seth

Seth ::

Še to. Z random sem imel v mislih to, da ko bi prižgal računalnik da bi se naključno prikazali npr "pregovori" vsakič, ko bi prižgal računalnik po en iz npr. baze desetih pregovorov. V bistvu bi rad imel nekak podobno zadevo, kot pri npr wordu ali pa pri katerem drugem programu kjer imaš "Tip of the day" in ti vsakič ko zaženeš prikaže drug tip.


tnx

Seth

Mercier ::

Kako in kaj z logon/logoff, startup/shutdown skriptami - klik in še kaj na webu.

Z logon skripto ne bo šlo, sem probal in zgleda redosled zadev ni OK. Bi pa shutdown skripta bila čisto dobra. Ko ga uspavaš, zapiše v register in uporabi pri naslednjem startu.

Najenostavneje (najhitreje) pa bi random bral sporočila iz tekstovne datoteke. Vsako sporočilo napišeš v svojo vrstico, prešteješ in izbereš eno.

Zdej, ne vem, ti skriptaš, ali ne? Lahko malo pomagam, če ne.


PS
Tebe bodo tepli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.vbs & .bat

Oddelek: Programiranje
7949 (869) darkolord
»

Auto Shutdown program

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101646 (1243) Darko
»

explorer.exe proces- nastavitve

Oddelek: Operacijski sistemi
81424 (1274) veteran
»

LiteStep problem!

Oddelek: Programska oprema
51100 (1020) veteran
»

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

Oddelek: Programska oprema
291584 (1313) XWY

Več podobnih tem