» »

LiteStep problem!

LiteStep problem!

e-jay* ::

pozdrav!

nalozil sem litestep 3.02 v najboljsem upanju, da bo stvar delala.. ceprav me je mucil tist obcutek, ker sem pred leti ze instaliral litestep in stvar ni delala (se huje, na koncu se je podrl sistem), pa vendar..

ok, mam instaliran litestep, in eno kul temo ki jo hocem uporabljati.


Uporabljam OS Windows XP pro SP2.

ko zazenem litestep, me vprasa za reboot, sevedda kliknem v redu. takoj za tem okol 10 errorov, Hotkey registration failed, za vsako tipko posebej. na netu sm prebral da je to zato ker se krizajo explorerjeve in shellove hotkey bliznjice. po rebootu ne odpre zazeljene lupine, pac pa explorer. najdlje kar sem prisel je do tam, kjer je blo vsega na ekranu priblizno pola-pola. spodi navadn start meni in opravilna vrstica, ozadje in meniji pa litestep.

kaj mi je storiti?? mislil sem da je zanic tema ampak stvar ni delala niti na prblizno ducat drugih..

baje pa da treba hotkeye spremeniti tako, da se v step.rc zamenjajo ukazi, ki kazejo iz modules za hotkeye v jKey.dll, ki ga potegnes z neta in spremenis ukaze bliznjic.

men ni ratal ne eno ne drugo. se huje, nobena vrstica v step.rc ni kazala v hotkey.dll, da bi jo lah premenil v jkey.dll.


prosim pomagajte !


hvala, LP, Marko
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

veteran ::

Uhh, si zabluzil... Gremo lepo po vrsti.

Litestep 3.02 ne obstaja. Kvečjemu kakšen installer s to številko, zadnja stabilna verzija litestep-a je xStep 0.24.7.

xStep 0.24.7 Final Ok, We finally make it "official"! Just for fun and without thinking of the consequences What is "xStep 0.24.7 Final"?
-> Well, it's basically a 100% source clone of Litestep 0.24.7-RC3!
-> The only real differences are:
It is compiled with the actual stable zlib and libpng Librarys
It is compiled with the actual stable STLPort Librarys
It is compiled with the actual Windows Core SDK



Teženje z "Hotkey registration failed" (in to, da se ti naloži explorer shell), pomeni, da litestep očitno ni inštaliran kot shell, zato ta napaka!

Takole zamenjaš shell v windows XP:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\system.ini\boot]
"Shell"="USR:Software\\Microsoft\\Windows NT\\CurrentVersion\\Winlogon"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="C:\\shell\\litestep\\litestep.exe"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SeparateProcess"=dword:00000001
"DesktopProcess"="1"
"BrowseNewProcess"="yes"



Za spreminjanje hotkey kombinacij ne potrebuješ nobenega dodatnega modula, hotkey.dll je namreč čisto OK, naložiš ga takole:

system C:\shell\litestep\
LoadModule $system$hotkey.dll

tipke pa spreminjaš z *Hotkey, primer:

*Hotkey Win D F:\beta\firefox\FIREFOXb.exe -p xa11 /Prefetch:1

BTW, obstajajo tudi navodila in FAQ.

e-jay* ::

najprej najlepsa zahvala za izcrpen odgovor, naredil sem vse svetovano, na netu prebral se enkrat razna navodila in se ravnal po njih..



vendar stvar NE DELA!!

po zagonu se spet zazene explorer shell.

ce pa litestep zdej zazenem v "explorerju" (saj vec ne vem kaj se zazene in kaj mam na ekranu) pa dela tolk, da mam litestep shell na ekranu, pa vendar ko kliknem kaksen dolocen del teme se spodi pojavi opravilna vrstica explorerja.


bythemim tist z blizncami sm porihtal.


zakaj moji XPji ne marajo LiteStepa??

pa se to, ko dam switch theme, se na ekranu pojavi okencek,ki me obvesca da sem preklopil na dolceno temo.. kliknem ok, vendar se okencek priziga v nedogled..

prosim help!
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

veteran ::

Hmm, čudno.

Imaš slučajno omejen account, za zgoraj omenjene nastavitve v registru moraš imeti administratorske pravice? Mogoče pa kakšen antivirus ali antispyware program preprečuje vnos nastavitev v register, pa zato vedno znova pokasiraš explorer? Npr adaware ima zamenjavo shell=c:\shell\litestep... za neko nevarno zadevščino, zato sem dal to v ignore list.

Aja, v regeditu ročno preveri, če ni še vedno explorer zapisan kot shell.

Poganjanje litestepa v explorerju je pa bolj tko, le za testiranje. ;)

e-jay* ::

ja, adaware je bil krivec, ker sem izgleda napak vpisal new rules.

zdej dela in se zazene litestep shell, vendar pa nalozi sam menije in namizje. v folderju od teme sem nasel se images za winamp, raziskovalca itd, vendar mi te stv ari ostanejo kot v originalu.. ideje?
Bog se je zmotil, ko je ustvaril elektron!

veteran ::

Tisto za winamp kopiraj v winamp/skin folder, izgled raziskovalca in vsega ostalega pa spremeniš s katerokoli windows temo. Npr, tukaj jih je kar nekaj. Pa patch za uxtheme.dll rabiš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer.exe proces- nastavitve

Oddelek: Operacijski sistemi
81427 (1277) veteran
»

Okrnjen operacijski sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
71365 (1168) Mavrik
»

Windows + Litestep = funkcionalen desktop!

Oddelek: Operacijski sistemi
171548 (1256) buba švabe
»

Kaj shell uporabiti namesto explorer.exe?

Oddelek: Operacijski sistemi
251983 (1696) TheHijacker
»

shell replacement

Oddelek: Programska oprema
101086 (956) Loki

Več podobnih tem