» »

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

DDR ram z Samsung TCCD chipi!

««
6 / 13
»»

MEDENA ::

100% 2-2-2-5 pri 2.6V

Tilen ::

Sem zdaj pogledal tole. In me je res 8-O ! A je ze kdo tole nabavil od Jaffa ? Rekel je da bo cena cca 30k kar bi bilo sprejemljivo. Prisilil me bo da prodam svoj ram, >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaffa ::

Ni še nihče. 8-) Jutri bom naročil eni 2 palčki, da vidim če so ziher TCCD gor. Sporočil bom tudi točno ceno za 256Mb in za 512Mb module. V torek proti večeru poročam. 8-) Tud meni se že cedijo sline...

Tilen ::

Pol bo pa naval, ko bos kaksne teste objavil :)=
Slin, slin... hitro nabavi no :)))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

tko na NF2 sistemih TCCD ne "zaživijo" niso pa slabi..."zaživijo" šele na P4/AMD-64...hehe

tko,da na NF2 nekje 250+ kaj več že uspeh.

Vsi reviewerji testirajo zdej na AMD64, bastardi...ja sej v ZDA je zdej 50% uporabnikov na AMD64.>:D

Boki_ ::

Hm... Tehtam kaj je boljše, al moji corsairi 3200LL 2-3-3-x 1T 255MHz @ 3V al tile A-DATA, mislim da bi znali bit res boljši zarad čipov, k js mam rev.1,2, ki ni več BH5...
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Alexius Heristalski ::

Torej TCCD niso tako dobri za nForce2? Rabil bi 240+ na CL2, se razume.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MEDENA ::

nope ni šans TCCD 240+ CAS 2....močno dvomim.

Alexius Heristalski ::

Ni ga čez BH5! Vsaj tako zgleda.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

LuiIII ::

Ne vem, če je že kdo omenil a kar se tiče do 250Mhz sem slišal danes za neke nove OCZ rame, ki so default na 3.2V in ga sekajo na 2-2-2 tudi čez 250Mhz. Moram pogledati na katerem forumu sem jih zasledil. Aja, in gor nimajo TCCD čipov. Baje so po ceni primerljivi z TCCD ali pa še cenejši. Na 27MHz pa z njimi ne gre, tudi z najbolj relexed timingih ne.

Lui

Tilen ::

kaj pa 220 bi slo na NF2 ? CL2 mislim...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaffa ::

Ju3 dobim 2 x 512Mb, pa bomo vidli kak pa kaj...

Tilen ::

NF2 plata al NF3 ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Jaffa ::

Na šihtu Gigabyte K8NS, ker mi je MSI-ja uspelo uničit, doma NF7-S.

MEDENA ::

dons dobil iz ZDA

KHX3200ULK2/1G TCCD

da vidim kako se obnesejo na DFI NF2...drugače bojo šli itak v prodajo.

MEDENA ::

240 1T 2.5-3-3-7 OK = CPC ON

255 2T 2.5-3-3-7 še vedno laufam PRIME95 CPC OFF (CPC ON ni delal na 2.9vdimm...čudno)

SiSoftware Sandra

Benchmark Results
RAM Bandwidth Int Buff'd aEMMX/aSSE : 3812MB/s
RAM Bandwidth Float Buff'd aEMMX/aSSE : 3473MB/s

Int Buff'd aEMMX/aSSE (Integer STREAM) Results Breakdown
Assignment : 3837MB/s
Scaling : 3829MB/s
Addition : 3785MB/s
Triad : 3798MB/s
Data Item Size : 8-bytes
Buffering Used : Yes
Offset Displacement Used : Yes
Bandwidth Efficiency : 93% (estimated)

Float Buff'd aEMMX/aSSE (Float STREAM) Results Breakdown
Assignment : 3841MB/s
Scaling : 3485MB/s
Addition : 3311MB/s
Triad : 3256MB/s
Data Item Size : 8-bytes
Buffering Used : Yes
Offset Displacement Used : Yes
Bandwidth Efficiency : 85% (estimated)

vseeno dober rezultat za CPC OFF mar ne ? Za 2*512MB TCCD...in to na DFI NF2 ! :D

Tilen ::

Kul!

Jaffa, se ti kaj porocaj!

MEDENA, do kod pa grejo CL2 na NF2 ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

mah pri 225 se že ustavijo CAS 2....tudi če nabijem ene 3.1vdimm

predvidevam nekje 215Mhz.

Morda kaj bolje na AMD64/P4

Boki_ ::

Hehe, moji stari dobri corsairi pa še vedno gonijo svojo... Morm probat še kok mi zdržijo s CPC off...
I'm back

Jaffa ::

Dobil 2 modula 512Mb. So TCCD. 2 uri prime 219MHz 6/3/2/2 (6/2/2/2 vrže vn pri prvem testu). Zajle pa mi leti kakšnih 40 minut pri 227MHz 7/3/3/2. Aja, vse v DUAL, na NF7-S 2,9 RAM, 1,7VDD. Mantaray bios.

K8NS sem pa mogo zmontirat, tak da nisem mel časa testirat.

Cena za 512Mb je pa 30.500 SIT.

MEDENA ::

a to CPC on ali off ?

kako SANDRA2004 gor vrž :)

_Dejan_ ::

HM bom mogu razmislt o nakupu novga zdej mam sam 256Mb Twinmos PC3700 in da bi kupu 2x 512MB sam bi mogu dobit ene full dobre TCCD da bi delali hitrje kot te zdejsni. Ker na slabse ne grem pa mam raj sam 256MB:D
Na Abit NF7-S v2.0 so delali na 230Mhz cas2/3/3/8 pri 2,9V zdele na DFI lanparty NF3 pa delajo(trenutno v fazi testiranja) na 270Mhz pri timingih 2,5/3/3/8 in voltazi 2,9V. Mi gre pa na jetra testiranje stabilnosti saj ze cel teden testiram skoke po 5mhz (zacel na 250mhz) in to vzame ful cajta. Aja pa vse je TPC ON(1T).Zadnja stabilna frekvenca je bla 265Mhz(prime 7h).
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Jaffa ::

CPC on. Evo, konec. 8-) 50min. Sam to je definitivno plošča kriva, ker že s KINGMAXI na bilokaterih timingih ni delalo stabilno pri 227. Tak da sm kr presenečen, da je tak dolgo šlo. Rabo bi malo boljšo plato.

GUFY ::

Uporabite ZS.

IgorGrozni ::

Pred dnevi sem kupoval HDD SATA pri Lancomu( uvoznik za Samsung) in sem jih vprašal zakaj ne prodajajo Samsungovih RAM-ov? Nekje na netu sem videl, da jih Samsung dela (OEM bulk) in za pričakovati bi bilo, da bo Samsung izdeloval RAM - e z Samsungovimi TCCD čipi.
Odgovor je bil, da se nekaj trudijo in nekaj pogovarjajo
Na mestu vseh, ki jih srbijo prsti za TCCD -je, bi čez kakšen mesec poklical. Samsung zna imeti prijazne cene. Res pa, da RAMi verjetno ne bodo imeli imen Extrasuper OC XXXL znj m oh in sploh Platinum edition, bodo pa TCCD.

LP.IgorGrozni

njok ::

Keep us posted!

morphling1 ::

Apacer PC4000 Samsung TCCD
256 MB cca 13k 512Mb cca 26k, enkrat drug teden v Slo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Shark-357 ::

morph sam povej kje 1GB takoj vzamem8-)

MEDENA ::

res niste mogel najt slabših TCCDjev ?

Shark-357 ::

in kaj je tolk slabega na njih si jih testiral:\

GUFY ::

MEDENA ne govori napamet! Če si jih testiral pa kar na dan s podatki. Kakor jaz vem pa nimaš A64 platforme teko da.....;((

MEDENA ::

"načeloma" je TCCD TCCD samo niso vsi dobri...sam veš to GUFY no...

OCZ,GSKILL,PQI,PDP zdej dosega boljše in boljše rezultate.....

malo denarja malo muzike.

OZZY ::

ta ram tud ni na brainpower pcb-ju tako da je nevijanje še bolj omejeno.
Go with the flow.

MEDENA ::

je pa ugoden ZELO za SLO cene....

GUFY ::

Morf: Upam da cene, ki si jih napisal držijo.:D

MEDENA: Ko bom sprobal te rame si bo ustvaril mnenje o njihovi kvaliteti, sam sem imel tudi Mobilnega Bartona 2500+ 72W pa je bil boljši navijalec od tvojega 2400+ 35W, pa naj ne bi bilo tako. Pustimo se presenetiti. >:D

Nevem zakaj naj bi bili kvalitetni rami tudi dragi, se še spomnite legendarnih BH-5 modulov od Twinmosa, njihova cena je bila skoraj za 50% nižja od razni Kingstonov, Corsairaja... pa so bili vseeno zelo kvalitetni rami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Boki_ ::

Če so tile, je cena res huda, pa upajmo da se navijajo...
I'm back

MEDENA ::

Gufy: dej mi vodno hlajenje boš videl kaj moj 2400+m 35w zmore.

morphling1 ::

MEDENA, kot običajno govoriš čisto na pamet in brez osnov.
Če bi se malo bolj poglobil, bi videl da je Apacer med največjimi svetovnimi proizvajalci pomnilniških produktov in njihove zadeve niso nek krš. Niti slučajno nimajo nekvalitetnega pcb-ja in si upam reči da imajo boljši quality controll, kot neke leve znamke s TCCD čipi, ki so bile že omenjene v tej temi, samo da tiste pripopajo gor nek v oči vpadljiv heat spreader in prodajajo zadeve kot super duper drage OC module.
Pod kožo so razlike zelo majhne, glede na velikost Apacerja sigurno od Samsunga ne dobijo second rate čipe, kot marsikdo drug.
Brainpower PCB pa spet ni nekaj kar bi naredilo ogromno razliko, sicer naredi svoje, samo ni pa odločilnega pomena, kot večinoma bodo tudi tu odstopanja nekateri bodo dosegali lepe rezultati eni malo manj, nekateri z slabim znanjem bodo pa krivili svoj HW za vse probleme, ki jih imajo.
Kar se tiče tega PCB-ja in PQI-Turbo, še ni vse izgubljeno, ampak Apacer bo definitivno prej tu za prve teste.

Tom, heatspreader ne igra ama nobene vloge, moj oskubljen Corsair dela popolnoma enako kot z HS, tako da ti moduli so enaki, samo da so brez cenejši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boki_ ::

@morphling1 ne gre se za HS, poglej kaka je cena na linku in kaka bo pr vas(če bo predvivena). $234 je kar več kot tm okol 30k.
I'm back

OZZY ::

tom...To je 30k za ta ram. SAmo moreš vzet v račun, da so verjento njihovi dobavitelji dražji ali pa dobijo po višji ceni....

Sej ni rečeno, da je povsod na NZ taka cena. To je isto kot pri nas ko lahko niha za par jurjev. Poleg tega majo pa HS, kar mal doda vrednsoti. Ni se treba takoj zapičit v prvo ceno, kijo vidiš.
Go with the flow.

MEDENA ::

sej pravim za to ceno je 1A.

DjTonic ::

OCZ,GSKILL,PQI,PDP zdej dosega boljše in boljše rezultate.

Ni nujno, da so to najboljši overclockerji, če je par userjev na Xtremesystemsu dobilo z njimi dober score. Če že primerjaš stare BH-5/6 čipe od Winbonda so se rami tudi različno navijali. Eni so kupovali leet PC3500 module, drugi value PC2700 in v nekaterih primerih so tisti najbolj poceni posekali tadražje.
Dokler ne dobiš neke stvari sam v roke nemoreš nikoli zatrjevati katera stvar se bo obnesla bolje, saj je nekaj odvisno tudi od kompatibilnosti stvari. Jaz imam drugače te Corsairje 3200XL in mi delajo tudi po 250FSB benchmarkable na 2-3-3-7 (+ Turbo), brez Vdimm moda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Boki_ ::

@morph Sm komi zdej opazu, na slikci k si jo dal od apacerja, da boste meli tiste rame v trgovini al nevemkje, kakorkoli pač, piše CL3... A bodo sploh sposobni delat na CL2?
I'm back

MEDENA ::

duh tom itak

prepecenc ::

Eno vprašanje

Kupujem nov ram 2*512. Po cenikih videvam poleg pc3200 tudi hitrjše rame, vsaj po frekvenci delovanja (pc4000 ali pa pc4200). Če kupim tak hitrješi ram (ki bo morda zdržal še kakno nadgradnjo M/B v prihodnosit) ali bo le ta deloval OK na plošči 939 (se še nisem odločil točno katero bom kupil).

Hvala

morphling1 ::

Ej fantje malo se ohladite:)
Kot prvo ne delam v Bofu, da ne bo pomot, kot drugo nisem delal reklame za Bof.
Napisal sem da bodo ti rami v Slo.
Kot tretje, ne se mi nekaj pritoževat če kdo omeni da je nekaj dobavljivo v Bofu, po neki ceni če se pa po celem forumu za 100000 drugih stvari piše kje in po koliko se dobi. Tu mi ne bo noben z čisto vestjo govoril, da se dela reklama za Bof.
Četrtič, ne vidim prav nobene, ampak res nobene napake v tem če se lepo diskretno omeni kje je kaka zadeva dobavljiva, če je deal dober in nato lepo teče debata o tej zadevi. Problem je ker nekateri osebki iz nekaterih trgovin začnejo z nenormalnim forsiranjem svojih zadev po nepreverjeno najnižjih cenah, to pa ni ok. Da kakšnih drugih osebkov, sicer nepovezanih z določeno trgovino, ki veselo in neumorno postajo po forumu niti ne omenjam. Oziroma še huje, da govorijo o svojih artiklih kot da so oh in sploh in sploh nimajo konkurence, to je zame edini jasni nakaz da se nekaj posiljeno oglašuje in to se mora brisat.
Petič, ja dvojna merila so, predvsem so slo trgovine v slabšem položaju napram tujini, kjer noben ne reče in briše prav ničesar pa čeprav so vsi podatki o lokaciji in ceni.

Pismu saj zato pa je forum, da ljudje izmenjajo svoja mnenja o izdelku njegovih plusih in minusih in če si pri tem pomagajo, do boljšega nakupa ne vidim v tem problema.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OwcA ::

To bi naj bila tema o navijanju RAM-a, za bolj konkretno pomenkovanje kaj za koliko in kje si odprite temo v oddelku Kaj kupiti.

Načeloma ne bi bilo nič narobe s tem, če kdo opozori na kakšno navijanju prijazno komponento naprodaj kjerkoli, ampak naj se to ne spremeni v bolšji sejem. Vsi se zavedamo, da je mogoče stvari dobiti tudi preko interneta, ampak za nekatere to ni opcija, zato je povsem brezpredmetno razpravljati o tem, koliko so kdo ve kje, da prijaznih ponudb "uvozov za izbrano peščico" niti ne omenjam.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jaffa ::

Se strinjam z morphom. Ne vem za kaj bi za isto zadevo morale obstajati 2 temi. In pa res, če kdo omeni kaj vem kakšen Newegg al kak je že, al pa kakšna Peluga, pol je vse OK, dočim SLO trgovine pa nikjer ne sme biti objavljene. Kr neki no. Vedno manj mi je všeč ta forum in ta vaša (čudna) pravila. ;( :\

p.s. Zaj pa zbrište to.

OwcA ::

Tole bo res zadenj odgovor na to temo tu.

Proti prikritemu oglaševanju naših trgovin preko foruma smo, ker so to nekateri v preteklosti zlorabljali. Če samo nekaterim pristrižemo peruti, je seveda takoj govora o dvojnih merilih. Kot že rečeno, dokler so nasveti koristni nimamo nič proti, četudi se omenja trgovine (čeprav je zelo zaželjeno, da tisti, ki so s trgovinami tesno povezani, ne omenjajo imen), ampak ne pa vsepovprek. To je tema o navijanju tega RAM-a, ne iskanje best-buy.
Skratka vsi, ki ob naslednji omembi cen v naših trgovinah nameravate ponuditi tuje cenike ali svojo zalogo, imejte v mislih tudi integriteto teme.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Boki_ ::

Da ne bo sporov sm odprl temo v oddelku kaj kupiti.

TCCD pri nas
I'm back
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ram in nič OC :( (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066550 (5058) ekseR
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310713 (6622) GaS
»

BH-5 se vrača med nami v polnem zamahu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
515583 (4136) mzidy
»

DDR 2 2 2 5

Oddelek: Kaj kupiti
181427 (1084) JIM22
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479128 (5743) OZZY

Več podobnih tem