» »

Nvidia 6800 navijanje, PCI frekvence, AGP voltaze, fastwrites,....

Nvidia 6800 navijanje, PCI frekvence, AGP voltaze, fastwrites,....

Caligula ::

OK.

Po nekaj casa sem spet na Nvidii-navadna 6800 od Leadteka.
Prijetno tiha in zaenkrat simpaticna zadeva. Tud v kisto je sla lazje kot 5900 LX pred casom.
Pa navita takoj dobi 10.000 pik v 3Dmarku03.

Zdaj me pa malo zanimajo te zadeve v BIOSu v navezi z Nvidio.

Se kaj poznajo spremembe AGP voltaze, PCI frekvence, AGP aperture, fastwrite ON/OFF,...
Skratka kake so kaj optimalne nastavitve compa za Nvidie.

Ker pr Radeonu je blo pac boljse imeti fastwrite na OFF v BIOSu kao,..

Caligula ::

Kaj noben nima izkusenj s temi stvarmi tukaj?

Primoz78 ::

Zgleda da ne...jaz bi iste podatke rabil...:\

Lp Primoz C.

Keyser Soze ::

Google!:|

Tak stručko pa ne zna googlat.
Za začetek je dovolj naprej pa sama.

DjTonic ::

Se kaj poznajo spremembe AGP voltaze, PCI frekvence, AGP aperture, fastwrite ON/OFF,...
Skratka kake so kaj optimalne nastavitve compa za Nvidie.

Sicer nimam tega Geforca, ampak ti lahko vseeno iz dosedanjih izkušenj povem, da AGP Aperture size pač nastaviš na 128MB, kar je nekako najboljša možnost, tudi za grafične z več Onboard rama. Občutnih razlik ni, če imaš več. AGP voltaža tudi ne vpljiva na boljši overclock tvojega Geforca, je bolj namenjena vmesniku za komuniciranje ter če povečuješ frekvenco vodila. Fastwrite je lahko ON, saj ne dela težav pri stabilnosti. PCI frekvenca tukaj ne dosti pomembna, je pa AGP, a ta pri nvidijah ne dela težav, saj prenesejo dokaj visoke frekvence. Recimo moj Radeon že pri 75 MHz odpove, kot tudi večina drugih. Nekaterim že 73MHz dela težave.

Caligula ::

No to je ze bolj vsec. A pol se splaca AGP frekvenco visat? Je kdo probu kdaj kolk se to kej pozna pr FPSjih recmo al pa pr benchih, a se pol se kej bolj navije al pr istih frekvencah hitrej dela,...

Matr to so take stvari k v bistvu vse po malem zanimajo sam noben nekak res ne ve 0:)

OwcA ::

Sicer odvisno od testa, ampak s sintetičnimi testi je razlika izmerljiva.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Keyser Soze ::

In kaj narediš v primeru višanja frekvence AGP vodila?

A je vodilo tako ozko grlo pri 6800?

OwcA ::

Načeloma (v realnih okoliščinah) ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Caligula ::

Ozko grlo ni sam ker se ne spoznam vprasam-ker lahk, da so kake druge stvari povezane s tem.

Drugace se pa da kontrolirat hitrost venta na tej kartici z temle advanced toolom:
KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Witboy ::

Caligula:

Eno vprasanje... S cim, kako in za kok si OC 6800?!?
Thanks za odg.

Caligula ::

Sicer se ne spomnim cisto:
Ampak nekako takole je blo:

Default 8500 pa nekaj tock
Na 380(aj je blo pa 390-se ne spomnem tocno, ker sm cim sm vdu, da ni blo artefaktov prekinu pa mal dvignu) pa 850 RAM.
10045 tock.

To je blo v tretjem poskusu, ki me je zadovoljil pa mislim ,da je bil GPU ze na meji, RAM pa tudi blizu meje.
AMD 2400 pa na 2200 clocka.

V drugem poskusu-nastavitec se ne spomnim vec pa sem dobil 9700 pik pa nekaj. Skratka te kartice kr morejo letet okoli 10.000 in vec.
Vsaj od Leadteka.

Sej ko s emi bo kdaj dalo bom se malo probal za stos samo meni so benchi za priblizno orientacijo. Pik se mi pa ne da zbirat.

Spajky ::

z navijanjem clocka Agp porta boš najbolj pridobil pri 2D funkcijah /izrisovanje oken in druge hardwersko nepospešene zadeve kot npr. obdelava slik in verjetno gladkejši tok filmov/, pri igricah pa nič, ker je za texture današnji bandwith že zdavnaj zadosti! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

OwcA ::

pri igricah pa nič, ker je za texture današnji bandwith že zdavnaj zadosti!

Tole je zelo površno rečeno. Poanta je bolj v tem, da se razvijalci zavedajo omejitev AGP-ja in prenesejo težo na spomin grafične kartice (ki imajo bistveno večjo pomnilniško prepusnost).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

WTF? ::

Kak (na kakih resolucijah,detajlih) vi lavfate igre (doom 3,Far Cry Halo) z graficno kartico Leadtek 6800 navadna ?In kulk FPS-jev mate ?

Caligula ::

Se nisem mel casa igrat nc od tega-v naslednjih dneh. Mam pa vedno vse na 1280*1024 ker ma monitor (LCD) tolk native resolucijo.

WTF? ::

AAAA!!! jst bom popiz** !! Zle sm si instaliru EXPERTOOL ,pa mi ni bil zanimiv in sm ga uninstaliral pol se mi je zacel pa vent na graficni tak glasn
dret ,da mam obcutek,da bom vsak cas popizditis dobu ! Kok se to da na manj vrtljajev ?

Caligula ::

ne vem >:D

Urke ::

Mene pa zanima kako je s to napetosjo na AGP vodilu?
Imam sicer plato NF7-S in grafično k. Asus N6600 GT... Slišal sem da rabijo novejše (8x AGP) kartice samo 0.8 V napetosti na AGPju... v biosu imam možnost nastavitve voltaže od 1.5 - 1.8 V, se pravi 0.8 opcije ni:( Ima kdo kako idejo kako znižat napetost na željeno?

Jst imam nastavljeno po default-u na 1.5 V.... Je možno da se mi GPU zaradi previsoke napetosti bistveno bolj greje? Temperatura jedra se ob obremenitvi povzpne tut na 64 C...

Prosm pomagajte:D

LP

Good Guy ::

Pa sej tut če zvišaš voltažo na agp vodilu boš s tem nardil nič razen mal boš stabiliziral vse skup sicer ap zakva bi višu višaš samo v primeru da maš na grafični voltomd!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OwcA ::

p zakva bi višu višaš samo v primeru da maš na grafični voltomd!

Ne le buče, še lubenice kotališ!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Good Guy ::

to ni iz moje glave to sem prebrav na enih forumih k so mal bol profiji kt pa ti owca!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OwcA ::

Če so trdili to, zelo dvomim. ;)
Sicer pa, daj povezavo, da še ostali vidimo te "profije".
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615381 (3944) Pyr0Beast
»

Radeon x1600 porablja preveč RAMA?

Oddelek: Strojna oprema
91361 (1185) Senitel
»

Navijanje GeForce FX 5900XT (NV35XT)

Oddelek: Navijanje
111351 (997) Sami
»

problemi z 3d mark 2001SE

Oddelek: Navijanje
481564 (1227) boštjan
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543853 (3152) TribesMan

Več podobnih tem