» »

Majhen Problem z navijanjem! Prosim za pomoč

Majhen Problem z navijanjem! Prosim za pomoč

Tribal ::

Moja konfiguracija:
ASUS P5GD1 PRO Plata
P4 LGA 775 530J proc 3.0GHz
2 x 512MB ram Apacer PC 4000
Napajalnik Enermax 485 ATX2.0

problem je pa sledeč:
ko navijam, je vse vredu do FSB 245MHz nad to vrednostjo se sistem obeša. Pri 258 se pa kompjuter niti ne zboota. Jaz namreč sumim plato. Vse je vodno hlajeno CPU GPU NB. temp ne preseže 45 stopinj na procesorju. Je pa procesor navijalskega porekla, drugače je bilo pa sprobano z večimi procesorji in zmeraj ista pesem. Edina razlika je blika ko sem zamenjal navadno hlajenje na NB z vodnim se mi sistem pej ni zbootal niti pri 252FSBja sedaj pa se to ustavi pri 258FSBja. Ram niso problem ker sem probal tudi asinhrono s procesorjem. Vendar do 250fsbja so rami deklarirani.

Sedaj bi bilo mogoče na te plati narediti kakšen volt mod da bi zvišal napetost NBja? Ali naj kupim drugo osnovno ploščo, ker se mi zdi da tale ni glih navijalska plata.

Kakšna ideja kako stvar naviti? rad bi prišel vsaj do 270FSBja saj sem prepričan da je procesor zmožen še veliko več.

Racko ::

Ocitno se tvoja plata cudno obnasa pri visokem FSB-ju, probaj kaksen drug novejši bios.

LP

Tribal ::

Bios je najnovejši z ASUS-ove strani

Racko ::

Jah pac nekatere plate se obnasajo cudno pri visokem FSB-ju, tako kot npr. Abit nf-7s pri amdju in podnozju socket a.Ocitno nisi kupil poplne "overlockarske" plate.


LP

Tribal ::

Se mi je zdel. Joj kaj pravite če bi zamenjal za DFI Lan party za tega pentiumčka? Bi z uno plato prišel čez 4GHz?

Good Guy ::

si probal višat voltažo procesorja in ramov probaj rame nastavt na 400 oz. 333 mhz
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tribal ::

Ramom sem probal znižati frekvenco, CPU kot sem že rekel ni problem, ne glede na voltažo je vse isto. Drugače deluje 100% stabilno pri frekvenci 3.6GHz na privzeti voltaži.

TekO ::

Z DFIjevko bi pomoje kar daleč pršu, ji velik FSB kr odgovarja :) ...sam nič pa ni garantirano !
Drug uprašanje pa je, če se splača dajat cca 40k za plato.
Ideas are bulletproof.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120015 (8898) ZaLoMaT
»

Best price/performance PROCESOR za nedeljskga navijalca.

Oddelek: Kaj kupiti
292674 (1519) Buggy
»

fsb in procesor

Oddelek: Navijanje
432062 (1057) Pyr0Beast
»

max. FSB na 8RDA+ ?

Oddelek: Navijanje
351313 (787) DjTonic
»

EPOX 8RGA+ OVERCLOCK

Oddelek: Kaj kupiti
451540 (1119) borchi

Več podobnih tem