» »

mnenja o Silent Boost

mnenja o Silent Boost

scrnko ::

Kaj mislite o hladilniku Silent Boost ??
Kaj ga že ma kdo doma na kakšnem AMD-ju 2500+ ??
In kako mu deluje ??

THX

boha ::

zadeva je super, če ga primerjam z box hladilnikom sem v kombinaciji z AS5 zmanjšal idle temperaturo za 6-7°C, prime temperaturo pa vsaj za 10°C, če ne več. definitivno se splača, seveda so rezultati lahko še boljši s kakšnim zalmanom, ki ga lahko bolj fiksno pritrdiš na plato, seveda če ti MB to omogoča.

scrnko ::

;) Ja saj sn mislo zalmana vzet pa mi v ohišje negre, kr je napajalnik preblizu.

lopov ::

Se 1 glas "za" tukaj -- mam tudi SK7 z 9cm ventom na 1900 obratih in je SilentBoost cisto primerljiv, ce ne celo boljsi -- okoli 2600 obratov, pa ni bistvene razlike v glasnosti.

TribesMan ::

Hladilnik je dober za kaksne nenavite procesorje... navijal pa jaz s tem nebi... vsaj na dolgi rok ne, ker CPU pri 70C ni glih najbolj blazen.

Aja pa naj te ne zavede tisti Silent v imenu... je precej glasen... malo tisji je od originalnega AMD hladilnika.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

scrnko ::

Jaz sn ga mislo nekaj navijat, kr mam zaj box hladilnik pa nenavit na 48 pri idle, obremenjen pa neki 52, pa kolko vem silent boost hladi malo boljše ko box hladilnik, tak da nebi smelo bit frke pri tem.

m.i.h.a. ::

Hladilnik je vsekakor "boost" nikakor pa ne "silent", ga ima doma na drugem compu (prvega hladi voda) in je stvar kar glasna oziroma kar preglasna, temperatura je pa okrog 42, kar pomeni, da hladi dokaj dobro, ampak na račun glasnosti. Tistih 21dB s katerimi se hvali napist na embalaži pa itak prezrite, ker se ne spomnim, če je še kje pisala točna vrednost. Mogoče bi bil podatek še točen, če bi meril glasnost samo ventilatorja, če ga pa postaviš na hladilnik, kjer se začne zrak zabijati v rebra kmalu vidiš s kom imaš opravka.
Glede na to, da je vodno relativno drago in da so razni zmogljivi hladilniki (thermalright) predragi potem se silentboost kar spalča imeti. Je pa res, da tisti, kateri ni slišal popolne tišine računalnika ne more soditi o neglasnosti silentboosta.

dxx ::

Jaz ga mam na drugem compu pa se mi zdi čist tih- glede na moj jedrski reaktor s turbinskim vpihom zraka:))

scrnko ::

m.i.h.a te mi pa povej za en thermalright hldilnik, ki je boljši od Siletn Boosta neglede na ceno. Pa glej na to da gre na Abit NF7 pa da ni treba karkoli vrtat :)

TribesMan ::

scrnko:

Ce denar ni ovira ti priporocam Thermalright SLK900, ali pa če je zate sprejemljivo malo (ampak res minimalno) žaganja hladilnika vzami Zalman CNPS 7000A... Prvi je ene 15k drugi pa ene 8k... Oba super in tiha... No Zalman je res tih, Thermalright pa toliko kot ventilator ki ga kupiš za njega, saj v komletu ni ventilatorja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

scrnko ::

Zaj sn nekaj gledo med Silent Boostom pa Polo 735.
Polota bi itak gnal na najmanjših obratih.

BTW: Zalman mi nea gre v ohišje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291511 (1015) Trubadur
»

cooler za AMD

Oddelek: Navijanje
281329 (894) MEDENA
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402115 (1432) G@MER
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331913 (1235) TribesMan
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492697 (1822) profii

Več podobnih tem