» »

BEST high-end ram

BEST high-end ram

Boki_ ::

Pred kratkim sm nabavu A64 konfiguracijo, pa sm mel od prej Corsair TwinX XMS 2X512 3200LL rama. Potem sm v dolgem chatanju s TribesManom (sorry tribes če težim) ugotovu, da se A64 ne razume dobro z veliko količino rama. Pa če ga je veliko, mora bit ta enostranski, drgač se spet jeba. Zdej pa bi js rad ram, cena ni važna, tut če dam... veliko. Rad bi ram, k deluje na zelo nizki voltaži, da bi pr OCju lah šel daleč, k moja plata ma sam do 2.8V, vmodi ne pridejo v poštem, ker ne pridobim nič, saj plata upvolta na 2.86V, proc pa ma integriran memory controler, če bi vmodal, lah gre takoj po gobe proc. Torej, ram mora met nizke latence, zelooooooo zategnjene, nizko voltažo, visoko frekvenco, po možnosti (ne verjamem da se ga upa dobit) pa enostranski. Iščem pa količino 512MB. Če je visoka frekvenca in visoke latence, mora biti sposoben delovati na def. voltaži pr manjši frekvenci (govorim za PC4400 in PC4000 na frekvenci 235MHz) in zategnjenih latencah. Pa tisti, zdej mi ne pade na misel kateri goddamn delay, mora biti 1T OBVEZNO! V mislih sm mel Corsair, OCZ, Muskin, pa še kak bi se našel.
I'm back

Tic ::

Hej hov! :)

Hja, kar ti isces, verjetno ne obstaja :)
Henivej, na trg so prisli eni zanimivi rami od corsaira, delujejo na 5 2 2 2 (To so prvi rami ever, ki imajo default take timinge) na 200mhz. Baje so to neki novi čipi od samsunga, ki se dobro navijajo.

http://www.subzerotech.com/index/module...

Malo še pobrskaj po guglu za temi rami. V sloveniji mislim da se jih še ne dobi.

Uf, za dvostranskost nisem vedel. Torej imam problem, 2x256 BH-5 dvostranski.... :-(
persona civitas ;>

Tic ::

Še nekaj mi je padlo na glavo.

Torej memory controler je v CPUju. Si prerpičan da je tudi voltage controler? 100%?

Nekje sem videl, da je nek tip prekinil povezavo z napajanjem rama iz plošče in naredil direktno iz 3.3v linije. Pa še nekaj kondezatorjev da stabilnejšo napetost. Mislm da je to skoraj nujna zadeva. Sploh z BH5 v roki.


Po drugi strani pa med CL2 in CL 2.5 skoraj ni razlike.... na A64
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Boki_ ::

Tisti rami, ki si jih omenil zgoraj od corsaira so novi 3200XL, ba SPD delujejo z 2-3-2-5, sam zahtevajo zelo visoko voltažo.

Za tisto ko je tip dal povezavo kar iz napajača, a lah daš link, k zgleda zanimivo. In ja, če je memory controler v procu, je pomoje tut voltage controler, sam mislim, da gra memory controler, ne voltage.

OCjarji, kje ste, pomagajte OC n00bu.
I'm back

Tic ::

Mislm da bos tukaj najšel, kar iščeš.

Akiba-PC

13 strani branja :-)

Lp, Tic
persona civitas ;>

DjTonic ::

Jaz bi ti priporočal rame, kateri na sebi nosijo TCCD čipe seveda od Samsunga. Ti novi čipi so se izkazali za presneto dobre, delujejo kul pri nizkih latencah obenem pa omogočajo tudi visoko navitje pri malce bolj relaksiranih timingih.

Kaj hočeš boljšega, kot 2.5-3-3 pri 250 FSB >:D (No ja odgovor bi sicer bil 2-2-2-5, ampak to so zmogli le legendarni BH-6 in tudi BH-5).

TCCD čipe imajo Corsairji 3200XL ter A-Data PC4600 ter še par drugih firm. Kul so tudi novi OCZ-jevi PC4000 rev 2 Gold, ki delujejo pri 2.5-3-3 ali pa novi PC3700 rev 3. Na voljo so tudi novi PC3200 Platinum rev 2 z 2-2-2-5 in 2.75V vendar so najdražji izmed vseh tukaj cca 405 EUR v Avstriji.

Tista izjava, da pa voltmodi ne pridejo v poštev pa je prav smešna :D . Proc ma samo mem kontroler ne pa vezja za napajanje ramov. To je stvar plate.

Tic ::

Spet te čaka odločitev. Podobno kot pri intelu, ali bos laufal 5:4 oz 3:2 in 5 2 2 2 ali bos laufal 1:1 6 3 3 3 recimo :-) Kar je pa itak odvisno od hlajenja, ce bos na vodi, ti priporocam tele XMS PRO.

Btw, kaj naj bi blo z dvostranskimi moduli. Mislm da so enostranski zelo redki. XMS PRO so dvostranski.

Jaz zdaj itak nimam izbire, mam BH5.

Offtopic: Kaj ko bi tole A64 debato malo razsirili :-)

Zdaj ko to gledam, sem opazil da o K8N-E Deluxe, ki je po specifikacijah super plata ne duha ne sluha. Ne o modih ne nič. Potem pa gledam rewiev na guglu in opazim, da ne moreš OCjat, če nimaš vklopljeno Cool"n"quiet. To pa ti samodejno zniza ferkvenco, kadar cpu ni v uporabi. A ni to bedno :-) Tako da bom verjetno moral kar gigabytko vzet :\
persona civitas ;>

Tic ::

Kul so tudi novi OCZ-jevi PC4000 rev 2 Gold, ki delujejo pri 2.5-3-3 ali pa novi PC3700 rev 3. Na voljo so tudi novi PC3200 Platinum rev 2 z 2-2-2-5 in 2.75V vendar so najdražji izmed vseh tukaj cca 405 EUR v Avstriji.

Kateri imajo katere čipe?
persona civitas ;>

MEDENA ::

PC3200 Platinum rev 2 z 2-2-2-5 335$ :D

http://www.ocztechnology.com/products/m...

Club Overclocker
"Overall, I am extremely impressed with this memory. This is easily the best memory that I have ever personally tested. PC3200 memory that can achieve 275MHz 1:1 is outstanding. Obviously, I can't guarantee you the same results, but 250MHz is almost guaranteed thanks to the Samsung chips used. This OCZ PC3200EL Platinum Edition Rev 2 spanks every other PC3200 memory that has come across my desk. There is only one word to describe it, "Wow."
Overall Rating: 10 out of 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

DjTonic ::

Podobno kot pri intelu, ali bos laufal 5:4 oz 3:2 in 5 2 2 2 ali bos laufal 1:1 6 3 3 3



2-2-2-5 pri 5:4 je še vedno bolje, kot 3-4-4-8 pri 1:1 250 FSB. Jaz imam zdaj v načrtu ene 250-260 FSB 1:1 z BH-6 (2-2-2-5) >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Boki_ ::

OCZjeve 3700 Gold Edition rev.3 sm gledal tut js. Sam še vedno sm v dilemi.

DjTonic, z nekom sm se pogovarjal, pa je reku, da ko greš z rami nad 3V da je že mal tvegana za proc. Zelo zanimiv se mi zdi tisti mod, k ga je dal Tic, da bi naredu komplet svoje napajanje, 3V linija je itaq na SATA napajalnem kablu, se mi zdi da je tisti oranžen kabel.
I'm back

MEDENA ::

a vdimm 3V+ nevarno za proc ? kaj ma pa to veze....kaj pa une budale k furajo na 3,5V + :)

Boki_ ::

Govorim za A64. Sicer pa čakam, da TribesMan kej vskoči v temo. Sej veš zakaj ne?
I'm back

MEDENA ::

torej

OCZ Gold Edition Rev3 Dual Channel Kit 184-Pin 1GB(512MBx2) DDR PC-3700 - Retail

so ti novi Samsung TCCD 4ns ?

DjTonic ::

Evo tukaj sem našel en članek, ki govori o novih OCZ PC3200 Platinum rev 2. Primerjali so jih s Corsairji 3200XL, saj imata oba iste čipe torej Samsunge TCCD. OCZ-ji so šli navit dlje.

OCZ PC3200 Platinum Rev. 2 Memory

Tic ::

a vdimm 3V+ nevarno za proc ? kaj ma pa to veze....kaj pa une budale k furajo na 3,5V + :)

Saj se hecaš?

Zelo zanimiv se mi zdi tisti mod, k ga je dal Tic, da bi naredu komplet svoje napajanje, 3V linija je itaq na SATA napajalnem kablu, se mi zdi da je tisti oranžen kabel.


Hja. Mislm da za SATA diske obstaja pretvornik za napajanje oz, da uporabiš molex napajalni priključek. Torej po moje za diske ni panike.

Tom: Si si prebral ves celotno tisto temo na akibi?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

DjTonic ::

OCZ Gold Edition Rev3 Dual Channel Kit 184-Pin 1GB(512MBx2) DDR PC-3700 - Retail

so ti novi Samsung TCCD 4ns



Ne ti imajo na sebi nove Hynixove DTD-5 čipe. Zmorejo pa 2.5-3-3 pri 250, kot za šalo :). Podobno kot Samsungi, vendar ne prenesejo nizkih zakasniev. Pri 2.5-3-3 znajo iti tudi čez 280 >:D

All ::

tkole... kle se dobijo corsair XMS XL moduli..256M =75 € , zdej me pa zanima, ker je blo enkat že govora o tem, da bi kdo tole iz nemčije pršlepu???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

MEDENA ::

omg 75€ za 256MB 8-O

All ::

hja....če je kje bol ponudba za 2x 256..nej kdo link prpopa...ampak za tele z timingi 2,2,2,5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61135502 (19920) Tilen
»

RAM RAM RAM ... nujen nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
242225 (1826) VASkO
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
252040 (1376) TommyLee
»

ram twister pc3200 ali pc4300

Oddelek: Kaj kupiti
492164 (1463) kajzer
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52072 (1799) royal

Več podobnih tem