» »

RAM RAM RAM ... nujen nasvet

RAM RAM RAM ... nujen nasvet

mahi ::

se vedno nisem kupil masine, ker te arame ki zelim niso dobavljivi pri nas (preko IZIshopa) to so OCZ gold kit DDR 2X512MB PC3700 za okol 75k sit.
zdej pa me res nujno zanima kateri ram naj kupim namesto tega. se praviu rabim hiter zanesljiv ram, ki ima nekaj potenciala za navijat, ceprav se lih ne spoznam na te zadeve. kaj mora imet ram da bo dosegel moje zadeve.
kaj naj kupim??? aja, proc bo pa AMD 3500+

mogoce kaj od tega:
Geil 1GB DDR (2*512MB) Ultra Platinum DC Kit 433MHz PC3500 4.5ns CAS2 6-3-3 1T s PLATINUM hladilnikom s termometrom - uparjena modula

ali
Geil 1GB DDR (2*512MB) Ultra Platinum DC Kit 400MHz PC3200 5ns CAS2 6-3-3 1T s PLATINUM hladilnikom s termometrom - uparjena modula

ceprav tile geilovi se mi zdijo da imajo slabe čase?

Corsair Twinx 1024-3200C2 1GB DDR (2x512 uparjena) 2-3-3-7-T1

OCZ DDR PC-4200 / 533mhz / Performance Series /Dual Channel CL 3-4-4-8

mogoce kaksne od TwinMOSa twister 1gb KIT 1024 MB (2x512) MB DDR-RAM PC466 CL2.5 TWISTER TwinMOS

prosim svetujte mi cim prej, pa cim bolj obsezno!

HVALA

Boki_ ::

Poglej male oglase, k prodajam Corsaire... Se zelo navijajo, skor novi so, pa še kar nizka cena, glede na to da so novi $$$....
I'm back

MEDENA ::

sam a si lahko slabše rame najdel ?

mahi ::

medena ... kaj to pomeni? nisi se glih razpisal.

NE, rabljenih ne morem kupit (NAZALOST :((( ) ker mora bit stvari nove, to kupujem za eno ustanovo, tko da mora bit glede tega poslihtano vse.

dejte kaj vec napisat glede ramov. sej nevem, zgoraj nastete rame sem pac nekje najdu, zdej ni mus da izbirate med njimi.

MEDENA ::

ja niti eden ni glih primeren za AMD64

AMD 64 ima rad

MICRON -5C/ - 5G
SAMSUNG TCCD
pa kake dobre BH-5

zaključena zgodba..

kar je = ne dobiš v SLO.....na žalost EU nam ne pomaga....naroč v tujini ali karkoli....

Veš naši uvozniki/prodajalci SO DOBESEDNO FUKNJENI tok da glava boli...dal bi jih na TV....

Kle je tok povpraševanja po kaki DFI NFORCE3 250 plati in pa TCCD ramih da bi za 3 mesece vnaprej prodal oni pa nič...malo za razmislit...

Aja Hrvaška nas v tem lepo prehiteva po odstavnem pasu mi se pa jebemo za par metrov zemlje.

mahi ::

zakaj pa jih ima amd64 tako rad te rame? kaj je tako dobrega v njih?

Kar se pa nasih trgovinarjev tice so pa itak debili ... tisti shity rami, ok no, sej se prodajajo, ampak ce pa rabis mal boljse (velik folka kupuje boljso zmoglivejso masino, ne pa une fore ko kupis masino podobno kot kilo mesa v mesnici) za take ljudi pa v SLO definitivno ni poskrbljeno.
V cenikih sicer ene par firm ima neke boljse rame, ampak ti recejo ja gospod treba bo pocakat 14dni. pa recem OK. pol pa cez 14dni posljejo email, ja veste gospod s temi rami je tako,da jih nismo dobili nekaj je slo narobe, (z drugimi besedami niso pomoje hotli samo enega narocit). naslednja posiljka pride cez 1 mesec :(((
BAD!

zdej pa iscem neko varjanto ki bi bla dobavljiva v SLO, ali pa v skrajnem primeru v avstriji ali nemciji. pa vse skupaj nebi prislo cez 80ksit.

KAJ NAJ VZAMEM?
medena, fanj bi blo ce mi poves konkretne modele.

MEDENA ::

ker so preverjeno dobri na amd 64 sistemih....resnično preverjeno....tisoče testov/ folka itd

Confirmed Samsung TCCD
Adata PC4500 Vitesta
Adata PC4800 Vitesta
Apacer PC4000
Centon Advanced DDR
Corsair PC3200XL
Corsair XMS PC3200C2 Rev4.1 2-3-3-6-1T
Geil UltraX pc3200
Gskill PC4400 (various) ~ Brainpower PCB
Kingston HyperX PC 3200ULK2
Mushkin PC3200 Rev.2
OCZ PC3200 Rev.2 ~ Brainpower PCB
OCZ PC3700 Platinum
Patriot Extreme Performance PDC5123200+XBLK ~ Brainpower PCB
PQI 3200 Turbo 2-2-2-5 ~ Brainpower PCB
Samsung PC4000 CL3

izmed vseh teh recimo dobiš CORSAIR XL za 290€ cca v nemčiji al kje že....OZZY ma link drugače pa so rami tko tko.....

OWNAGE TCCD so :

GEIL ULTRA X
GSKILL
OCZ REV2
PQI

Kaj je Brainpower PCB ?

Izmed teh OWNAGE so najcenejši PQI...cca 130$ 2*256 in pa 250 2*512mb....

Najcenejši so pa PDP PATRIOT 2*256MB 117$...2*512 229$ :D ob 193 sit za $ :D

Jaz mislim da se najbojlje splačajo PQI ker je preverjeno dober da deluje tudi 300FSB 8-O

"It seems like the TCCDs with Brainpower PCBs overclock aprox 10 Mhz higher than the TCCDs that are sitting on a JEDEC-Reference PCB. "

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

mahi ::

hja, bom mal uprasu u trgovino, ce bi mi dobavli ene od teh ramov v KIT izvedbi preko geizhals.at .
Adata PC4500 Vitesta
Adata PC4800 Vitesta
Apacer PC4000

sam mene skrbi pa drugo ... kaj pa ce ti rami ne bodo delovali na ASUS A8V deluxe z VIA cipovjem???

medena: kateri je najboljsi nakup iz strani www.geizhals.at ce pogledas pod rame?

a ce bi se dobavlo kaksne rame, a bi jih se kdo kupu? verjetno bo bolj verjetno da jih narocijo ce bo vec kupcev :(

LittleDevil ::

KLIK ali imajo tej slučajno 2.2.2.5 timinge? Po slikah sodeč so rev.2 :\

LP

Zgodovina sprememb…

mahi ::

litledevil: si mislu te OCZ 2x512 MB DDR RAM, PC-3200el, 400MHz, platinast hladilnik
ampak hudic je k so dobavljivi v ENEM mesecu!!! pa glih te sm hotu kupit, no k so mi rekli da ni mozno sm pac hotu GOLD varjanto, ampak cez 14dni so mi rekli da tudi teh ne bodo uvazali! KRETeNI

ma joooj, kaj naj nardim

LittleDevil ::

Če so tej rev.2 se jih bi res splačalo vzeti, pa še zelo zelo dobro se navijajo >:D

LP

mahi ::

se pravi enkrat okol novega leta bi jih dobil v roke :( sm prasal na izishop ce bi mi zacasno posodli kaksne druge module, pa niso bili za stvar!
kreteni

kaj pravte na ta ram? razmisljam da bi tukaj kupil se AMD 3500+ procesor in bi mi skupaj mogoce raje narocili na AGTju.
sam kaj k ta ram ni glih nevem kaj :(
http://www.mindfactory.de/cgi-bin/MindS...

LittleDevil ::

Tuki je pa res poceni procesor ali je to avstrijska ali nemška trgovina? A kej ves kok cajta bi trajal ce bi ga tuki kupu?

LP

mahi ::

a rabi se kdo kaj iz zgoraj omenjene mindfactory trgovine? verjetno mi bodo narocili doticne zadeve.

mahi ::

no super!
naroceno imam OCZ 2x512 MB DDR RAM, PC-3200el, 400MHz, platinast hladilnik
potem pa se ASUS 6800GT 128mb Graficno.
na procu 3500+

se mi zdi da bo to ubijalska konfiguracija :) ne pa high-end :)

destiny ::

Hmm, jest bi rekel da je to že kar entry level high end mašin.
Kakšna je pa poštnina v slovenijo pri tem mindfactoryju?

MEDENA ::

zakaj ne raje AMD 64 3000+ 939 90nm ?

uff OCZ EL REV2 300€ + 35€ PTT = 335€ * 240 = 80K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

PEK- ::

Se kje ze da dobit 3000+ 939 ? :o V SLO namrec.

mahi ::

ne. se v tujini jih tezko dobis za ta socket

LittleDevil ::

Ali se da za ta socket sploh dobiti vodni blok?

LP

VASkO ::

v avstriji jih majo ze vse trgovine na zalogi, 3000+ 90nm s939
cena je pa od 169eur dalje

MEDENA ::

kje pa to?

kajti 169€ sploh ni drago.....to je kok ? cca 40k ? si 100% da je tok poceni ?

destiny ::

geizhals.net 3000+ kokr jih hoč, sam dnar morš met >:D

mahi ::

hja seveda, v tem tednu in ponekod v koncu prejsnjega so prisli ti novi modeli na police, ampak prej pa jih ni bilo.
v slo pa jih itak se ni :) pa cene so tudi nasoljene (to itak) ... v .de stane 3500+ 73k sit(prejsnji teden), pri nas pa 103k sit (prejsnji cel teden), ta teden pa so spustili ceno na cca. 88k sit)

a je kdo ze narocal iz mindfactory.de ??? preko dhlja? zanima me v kolikih dnevih zadeve dostavijo.

VASkO ::

dhl dostavi v nekako 4 dneh po prejetju paketa
sem dobo notesnik iz DE preko DHL pa je tak dolgo trajalo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134349 (18767) Tilen
»

Se splača Ram DDR CRUCIAL BALLISTIX 1024MB PC4000 500MHz CAS3 4-4-8 ?

Oddelek: Kaj kupiti
301794 (1260) RC14
»

Kompatibilnost RAM-ov na A64 platah

Oddelek: Strojna oprema
252659 (1876) sonac
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251964 (1300) TommyLee
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52016 (1743) royal

Več podobnih tem