» »

Arhitekti, gradbeniki ??? Izvedba podstrešja.

Arhitekti, gradbeniki ??? Izvedba podstrešja.

Keyser Soze ::

Kdo bi vedel. Zaradi mene lahko tudi fušarji ali pa ljubitelji te dejavnosti.

Imam eno vprašanje.

Muči me pravilna izvedba slemena pri strehi. Se pravi obnova strehe. Kako namestiti sekundarno kritino, izolacijo, parno zaporo,... Vse to v slemenu.

Sem namreč v dilemi. (Upam da ne bom klatil kakšnih neumnosti, ker nisem ravno strokovnjak na tem področju.)

Pri obnovi strehe so pri nas delavci(firma, ki je izvajala delo) pustili v slemenu režo. Se pravi, da sekundarne kritine niso namestili preko slemena. Sedaj me zanima če je to pravilno. V vsej dokumentaciji ki sem jo prebral je namreč napisano, da se folija namešča tudi preko slemena.

Dvom se mi je porodil, ko sem od "fušarjev" (upam da vsi veste kdo so to) v naše, kraju slišal, da je takšna izvedba pravilna, če bo mansarda imela strop(strop po "cangah") in ne bo imela samo kolenčnega zidu(strop v špico).

Če bi namreč mansarda imela strop in streha ne bi imela tiste reže v slemenu, se prostor med stropom in slemenom ne bi mogel zračiti in bi bilo potrebno v zid na koncu hiše narediti eno odprtino za zračenje.

Za enkrat je dovolj. Ker vem, da je verjetno kaj napisano zelo nerazumljivo mi povejte pa vam bom skušal razložit. Ali pa narisat.:\

P.S.: Če nima nobeden pojma, kar se rado zgodi, sploh pri takšnih temah, mi lahko pove kje na netu je kakšen takšen forum?:D S to tematiko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slab vlek kamina

Oddelek: Loža
264098 (3326) ;-)
»

streha proti toči

Oddelek: Loža
304376 (2830) TheBlueOne
»

Izdelava lastnega vhoda v mansardo in frčada

Oddelek: Loža
274454 (4142) dj_uro
»

Kaj postavit na streho?

Oddelek: Loža
193324 (2416) Baja
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438256 (6373) sef_gendale

Več podobnih tem