» »

Ko prižgem računalnik gre monitor v sleep?!

Ko prižgem računalnik gre monitor v sleep?!

Andrej_ID ::

Vedno ko prižgem računalnik pride use normalno do screena kjer je treba napisati geslo, normalno napišem potem pa gre monitor v sleep. Ne preostane mi nič drugega kot da ugasnem comp. Ampak use pa dela normalno, slišim zvok v Windowsih, samo monitor spi. Če iztaknem kabel iz kartice se monitor prižge, ko pa ga priklopim nazaj gre monitro nazaj v sleep. probal sem že z drugo kartico, pa je blo isto, tko da mislm da s karto ni nič narobe, štroma je mela tut dost. Ne vem, kaj bi lahko blo, ampak mislm da je nekaj narobe z AGP slotom. Kaj mislte? Ker use pa dela normalno. A je že kdo mel podobne težave? Odgovor čim prej!

Moj comp:
AMD Athlon 64 3000
ASUS K8V
Radeon 9800 Pro
1GB rama Twinmos
Maxtor 40GB
Windows XP SP 1
  • spremenilo: bastadu ()

pviran3 ::

Monitor maš nastavljen na preveliko resoluci ali pa prevelik, nepodprt rešreš

Rešitev:
Pojdi v safe mode in naštimaj na nižjo

LP

R33D3M33R ::

Hej, jaz mam podoben problem, ko namreč prižgem računalnik, mi pred welcome screenom monitor preide v stanje mirovanja za kratek hip, zelo kratek, nato pa se zbudi in se vse normalno naloži. Je pa fora, da sem jaz edini uporabnik in nimam password protected login...
Mam pa isto Win XP Pro SP1
Men se zdi da tega prej ni bilo, a je to normalno al mi crkuje kaj?
Resolucijo in refresh imam itak nastavljeno tako, da jo monitor podpira....
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

xxxLesy ::

Ne skrbi generator tvoj problem sploh ni problem in je čist normalno. Tistih par sekund ko pač windows ne pošilja vizualnega signala (črn zaslon) monitor misli, da se je že treba izključit, da špara s štromom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxLesy ()

smolep ::

Tak problem je imel enkrat moj frend. Pol sva pa odprla kišto, pa grafično ven dala...pa nazaj noter in je blo ok:\ . Očitno je sčasoma izgubila stik z AGP vodilom, zato jo je bilo treba premigat. Je pa na isti točki crknlo, kot opisuješ ti. Med bootanjem je bilo vse ok, ko pa je prišlo do logon-a (oz. že za mišjo dalko prej), je šel pa spat.;((

R33D3M33R ::

xxxLesy: no lepo, sem mislo da mi bo crknilo kaj, ker prej tega sploh nisem opazil...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

AndrejS ::

Tisto s safe mode meni ni pomagalo, ker se tam ne da nastavljat refresh rate. Najbolje je če maš kje možnost sposodit monitor, ki podpira boljši refreshrate in ločljivost in ga sprobat na tvojem računalniku. Druga možnost pa je da odstraniš gonilnike za grafično kartico (v safe mode) in jih potem na novo namestiš po ponovnem bootanje mašine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173175 (2824) amigo_no1
»

asrock 939 dual-vsta in 7600 gs AGP problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6963 (914) Klemzz
»

Problem z racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
61268 (1204) Trancedeejay
»

NEMOGOCE

Oddelek: Pomoč in nasveti
291742 (1151) glavic

Več podobnih tem