» »

NUJNO!!(problem z mrežo in inetom)

NUJNO!!(problem z mrežo in inetom)

Shark-357 ::

lep pozdrav !
imam problem ,ki je sledeč dal sem dva računalnika v mrežo in sicer vse ok dela razen net jaz imam dve mrežni na kateri na na eni modem kabelski na drugi pa druga kišta katera neta nima (jaz ga imam) obe škatle imata XPpro+sp1

vsakršna pomoč bo dobrodošla:D

hvala in lp

NemecRok ::

ok...no pa poskusva...upam da bo deloval(mogl bi) :))

Jst ti bom zdej čist cev postopek povedu...še kako se sama povezava med kompoma naredi

Najprej na kompu kjer maš internet(usmerjevalnik) napišeš IPje v tisti povezavi preko katere je povezava z unim kompom(na povezavo klikneš z desno tipko,nato označiš internet protocol in klikneš properties) sej to že mnda maš narejeno, ampak vseen... napiš 192.168.0.1, maska pa je 255.255.255.0 ostalo pusti prazno
Pol boš pa še v tisti povezavi ki je namenjena za internet(na usmerjevalniku) označu oz. obkluku pod Advanced allow other network.....

No na drugem kompu(odjemalcu) pa boš pod IP properties v povezavi napisu 192.168.0.2 ter masko 255.255.255.0...pod gateway boš napisu 192.168.0.1..pod prvi DNS 193.189.160.11 pod drugega pa 193.189160.12...nato pa pejd control panel->internet options->connections->LAN settings in obkluki use avtomatic configuration script in napiš notr 192.168.0.1

to je vse,
pa srečno

LP
Švaba

Shark-357 ::

super dela sem ti dolžan za pir:D

hvala za obširne napotke:D

NemecRok ::

hehe....no glavn da dela

S to mrežo sm mev jst tud full problemu...sam mene je zafrkaval potem k sm mev že mrežo naloženo....mi je zamrzvav drug kompjutr in to samo tedaj k sm ga mev u mrežo vklučenga...pol sm pa komp formatiru in winse na nov naložu...nastavu mrežno in mi je dva dni vse lepo delal...niti enkrat ni zamrznu...pol sm pa popravke za windowse dol potegnu in k sm komp resetiru mi je začev ponovno štekat...tko da je biv kriv en od popravkov sam še zdej ne vem kter...ampak sej je vseen..glavn da zdej dela

Glede pira se pa tud neb branu;).....ti kr nazdrav na to mrežo med dvema kompoma ter še namest mene enga spi :)

LP
Švaba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311323 (6993) Tomi
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121592 (1428) PaJo
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151531 (1336) bojan1
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401717 (1289) mte
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371724 (1412) nimus

Več podobnih tem