» »

Slo-Texh Linux - problem z zagonom

Slo-Texh Linux - problem z zagonom

qqun ::

Zivjo. Sem novinec kar se tice linuxa. Pa sem si rekel, da bom poizkusil s S-T Linuxom.
Moj problem je naslednji:
Z linka pod dolpoteg sem stankal S-T Linux 2.0, vse OK. Potem sem zadevo zepekel na CD z nerotom, kot image. Zadeva je OK.
Zdaj pa pridemo do težavnega dela. Ko poženem računalnik z zgoščenko v predvajalniku, sem nastvail, da najprej požene s CDja in šele potem z diska, se prikaže pozdravno okno od S-T Linuxa z jajcem. Problem je v tem, da se od tega trenutka naprej nič ne zgodi. Nič ne piše da bi prišlo, do kakšne napake. Zadeva enostavno samo ne gre več naprej.
Najprej sem misli, da sem mogoče narobe zapekel na cd ali pa kaj podobnega. Zadevo sem potem na novo stankal z dolpotega in se prepričal, če sem res celotno zadevo stankal. No potem sem zadevo zapekel na cd in spet isti šmorn.
Zdaj me pa zanima, če mi lahko vsi vrli strokovnjaki pomagate iz zagate. Kaj je treba naredit, da bo zadeva delovala. Hvala vsem že v naprej.
LP

Ch4N93 ::

Mislim da moraš ob prikazu pozdravnega okna pritisnit enter

poskusi, meni se zdaj ne da resetirat kompa...


LP

qqun ::

sem probu pa še vedno ne gre naprej. Najprej se mi zdej pojavi neko pozdravno okno, kjer lahko izbiram med nekimi opcijami. Sam nimam blage veze kaj naredit. A mi lahko kdorkoli pomaga?

Gandalfar ::

'neko' pozdravno okno, med 'enimi' opcijami?

Mja.. grem vprasat BigWhejla, ce mi posodi njegovo kristalno kroglo

Ch4N93 ::

BW nima krogle ker jo je posodil meni... :D

najverjetneje se ti pojavi GRUB-ov zagonski meni (druga skoraj ni kaj)

ti samo izberi (izbira je močneje osvetljena) Slo Tech Linux in pritisni enter

predlagam tudi branje te teme na forumu

Gandalfar ::

ceprov tist zgine po 5s in se kar avtomatsko zacne bootat. Pomojem je ze na kaksni kasnejsi stopnji

BigWhale ::

Mnjah... Grem kuglo zglancat....

typhoon ::

Pozdravljeni!
Drznil si bom kar tukaj prositi za nasvet glede zagona Slo-tech Linuxa z nekoliko podobnim problemom kot ga ima qqun. Z zagonom namreč pridem le do izbirnega menuja in ko potrdim katerokoli opcijo je na monitorju le tema oziroma monitor preide v standby način. Sumim grafično kartico Radeon 8500 neznanega proizvajalca (Palit), ker tudi Win XP-jev ne morem namestiti z njo. Med nameščanjem poteka vse normalno do prvega restarta, ko gledam spet temo. Windowse namestim pač tako, da vstavim staro Diamon Viperco v PCI slot. Brez problema pa poteka namestitev Xp-jev s CD-ja, ki ima integriran SP-1 Najbrž za Slo-tech Linux ne obstaja kaj podobnega :D. Ima kdo kakšno idejo?
Hvala in lp

Daedalus ::

Probaj zagnati S-T linux z viperco. Če bo šlo, je ziher problem grafična...sej verjetno tud je, glede na to, da ti z winXP dela težave...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dipsi111 ::

Pozdravljeni !

Imam podoben problem, kot so napisali predhodniki. Bootam PC s ST CD-ja, pokaže se meni kjer izberem Slo Tech Linux. Prikaže se slika s pingvinom in spodaj desno se bremika bargraph, ko pride do konca ostane tam in se ne premakne več. Računalnik se ne odziva več na tipke (ctrl+alt+del) in ga morem resetirat z reset gumbom. Konfiguracija računalnika pa je :

- Duron 800
- Matsonic MS8137+
- 256MB DDR Viking
- ATI Xpert 2000 PRO 32 MB
- Quantum FireBall 10GB ATA100
- Maxtor 10GB ATA100

Zanima me kaj bi lahko bil vzrok za nedelovanje ST-linuxa ?

P.S.

CD je sigurno vredu, saj sem ga na drugem PC-ju brez problema uporabil !

Brilko ::

Men se zdi da moreš mal počakat pa bo šov naprej, vsaj jst sem mislu da so bo tam ustavu, pe je potem spelu. :D

dipsi111 ::

Sem poizkusil tudi čakati več časa - brez uspeha.

Kakšna ideja mogoče ?

tx-z ::

Evo pr men je zelo podobn problem, sam da se že prej ustav....

Dam cd notr, rebootam, napiše neki Loading, od takrat naprej je pa zaslon črn in se nč ne zgodi (tut po pol ure,z enter, brez...).

Problem se je pa pojavil, k sm izbral opcijo, da zažene linuxa ne vem kako točn :)) - nek expert mode; ne dela ne S-T1 ne S-T2 linux....pred tem je delu normalno....
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190294973 (22630) Skrat
»

Pomoč pri resoluciji v linux-u

Oddelek: Operacijski sistemi
191227 (1032) G-man
»

ADSL in internet ne delata pod slo-tech linuxom

Oddelek: Operacijski sistemi
141560 (1356) panda
»

Slo-Tech Linux 2.0.1 - 20040831

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
424200 (4200) drola
»

Slotech Linux 1.0.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
447111 (7111) Bakunin

Več podobnih tem