» »

Video encoding platforma za doma

Video encoding platforma za doma

jype ::

Pocasi bom kupil en box, katerega glavna naloga bo enkodiranje razlicnih video formatov. Enkodiranje ni treba da je real-time, je pa zazeleno, da je cim hitrejse. OS bo Linux, software ze imam, zanima me pa kaj priporocate za HW.

Po googlu sodec je najboljsa opcija trenutno videt AMDjev FX-53, ki pa je nekam drag - priblizno $1000 (USD). Poleg takega procesorja potrebujem se dober motherboard, o katerih nimam pojma. Ce je kdo sestavljal podobno masino bom vesel, ce pove izkusnje.

Caligula ::

Tradicionalno je za video encoding Intel precej boljsi.
Kako je pa z bang/buck razmerjem pa trenutno ne vem, ker ne spremljam teh cen trenutno.

Je pa ravno to podrocje, kjer ima Intel ocitno prednost pred AMDjem.

jype ::

AMD se hvali, da so FX serija AMD64 procesorjev namenjeni predvsem procesiranju videa.

Ne najdem nobenega motherboarda s PCI-X ali vsaj PCI64 slotom za AMD64. A jih dejansko ni, al sem samo jaz tak stor, da ne najdem?

ronaldo ::

vzami a64 3500+
zato ker je sedaj cena padla, pa se splaca, ima pa prednost pred intelom prav v tem da podpira 64-bitni os, in v anandtechu so testirali 32bit video encoding vs 64 bit, in je v 64-bitnem os-u, video encoding za 20%+ hitrejse opravilo.

podtalje ::

Jaz bi tudi predlagal Athlon 64 in 64bitni OS.

Kodiranje večinoma poteka z operacijami s plavajočo vejico, tako da bis se 64bit sistem moral poznati na hitrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentium M 780

Oddelek: Novice / Procesorji
193622 (2972) Dr_M
»

64 ali 32 bitni procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
182528 (1961) M.B.
»

Pomoc pri sestavljanju malo mocnejsega PC sistema!

Oddelek: Kaj kupiti
151210 (1011) Racunalnik
»

athlon 3,0 64 bitni ali pentium 4 3,0?

Oddelek: Kaj kupiti
211652 (1304) Zheegec
»

v +cem so bistvene razlike med 32 in 64 bitnim procesorjem?

Oddelek: Strojna oprema
102098 (1874) pingec

Več podobnih tem