» »

Pomoc pri sestavljanju malo mocnejsega PC sistema!

Pomoc pri sestavljanju malo mocnejsega PC sistema!

Racunalnik ::

Sestavljam malo mocnejsi PC sistem in bi rad,da ce mi lahko kdo svetuje/pomaga pri izbiri komponent iz cenika kater je naveden na linku KOMPONENTE
Ker bom imel mogoce moznost nabave/sestavljanja takega sistema bi vas prosil da na ceniku ki je prilozen pac izberete najboljse oziroma najhitrejse komponente za sestavo PC sistema.
Zanima me med drugim tudi kako se imenuje INTEL 64bitni ker za amdja vem da je AMD 64 za intela pa pac ne.

Najraje bi pac videl INTEL procesor v moji masini.Malo me matrajo plate katere firme ne poznam in jih je na ceniku precej.

Zanima me tudi kako spraviti da bo ram delal na 800mhzji,ce izberem intela 800mhz.Kot kaze rabim plato katera podpira 800mhz in pa rame.Ali morajo biti rami v dual 400mhz nacinu da delajo na 800mhz?
PAc na ceniku se vidi da je kr nekaj plat ki podpirajo 800mhz in so bolj leve firme zraven so pa se cenejse kot kake druge.Tako da vrjetno kaksen Gigabyte,ampak zanima me pa najboljsa.

Skratka rad bi videl najboljse komponente iz cenika,ki delujejo med sabo najbolj skladno ali idilicno.

Hvala za pomoc.


Za enkrat bom zacel v postu samo z procesorjem,plato in rami.
V naslednjem postu tukaj bom pa se ostalo omenil kar bi mel.

kuglvinkl ::

Še eden, ki je prespal leto 2004 :).

Nerad se citiram, ampak, Nakup Intel platforme je strel v koleno čez hlače (da se ti zagnoji).

Intel je ternutno, in še nekaj časa bo tako ostalo, inferioren AMDjevi ponudbi.

PS: Zakaj rabiš močno kišto?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Dobr ce imas kaksen tehten razlog da je intel tolk v pi+di,prilozi kaksen graf.
Sam se res nebi tukaj kregali kaj je boljse in kaj ne.Ce ima kdo kaksne grafe ali karkoli drugega ki podpira teorijo da je intel slabsi od amdja naj jo prilozi,drugace se jest nebi tukaj o tem prerekal.

Zanima me samo ce je intel ze 64bitni ali ni in kako se imenuje.

Zheegec ::

Edini Intelov 64-bitni procesorji (seveda AMD64 kompatibilni, ne IA64) je Xeon Nocona, mislim da so to Xeon 3.6Ghz in 3.4GHz, mogoče še kakšen počasnejši, ne vem točno.

Bodo pa kmalu AMD64 kompatibilni Pentium4 zunaj, najbrž kmalu v 2005.

Da, Athlon64 je absolutno boljša izbira, RAZEN če nameravaš poganjati veliko audio/video encodinga, kjer je Intel še vedno hitrejši. Če potrebuješ teste glej malo hardwerske review strani (razen tomshardware :D ). Tole je najbolj zanimivo;

The numbers speak for themselves. The new 90nm core consumes considerably less power than the older 130nm core in both: idle state and under heavy processor workload. Note also that the 50W power consumption demonstrated by the Winchester core at 2.4GHz core clock is a very low value for contemporary processors. This fact gives us some reason to hope that the frequency potential of the Winchester core will turn out pretty significant. For a more illustrative comparison we also measured the power consumption of the Pentium 4 processors based on Northwood and Prescott cores and working at 3.4GHz core clock. The results turned out simply impressive: under maximum workload Pentium 4 processor on Northwood core consumed about 100W of power, while the Prescott based CPU (with a C0 core stepping) required about 132W. This way, we have every right to call all Athlon 64 processors very economical solutions, and certainly this first of all refers to the new CPUs based on 90nm Winchester core.



To je seveda za high-end procesorje, A64 3500+ in P4 3.4GHz bi morala biti zraven-->
ATHLON 64 3500+/512K (2.2GHz) BOX S939 75.012
INTEL Pentium 4 550 3.4/800 1MB BOX LGA 76.494
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Tukaj je cenik KOMPONENT username in pasword ce ga zahteva je pa pcsistem.

Ok prebral sem nekaj debat ki so ze napisane in vidim da se splaca tudi kupiti novo PCI-e vodilo katero pa ne podpira amd64 ali da se ne obstajajo plate.
Jest tudi nazalost delam sistem za 5let in bi zelo rad iz prilozenega cenika sestavil najboljsi mozni sistem.

Pri procesorjih se ghre za AMDja64 3500 ali pa p4 3600 800mhz 1mb.
Sam men zelo didi telih 800mhz.

Kako to da jih ima amd samo 533 in kako potem sploh sestavis ram da dela na 533 mhz.

Potem pravite da je nek p4 3400 800mhz 1mb boljsi od amd64 3500?Stem da pri p4 takt rama dela na 800mhz in da pridejo novi p4 z 1066mhz?

Dejte res prosim pomagat in si poglejte prilozen cenik KOMPONENT v temle postu,da vidite sploh scim razpolagam.

Zgodovina sprememb…

steev ::

Nekam pocei so te komponent, so brez davka? Ali pa se motim? |O
:|

Racunalnik ::

So brez davka ja.Ampak to itak nima veze,dal sem ta cenik ker pac pri tej firmi dobim malo ceneje te komponente.

Odlocil sem si da si bom sestavil dva pcja INtela in amdja,potem bom pa pregledal kaj pride drazje/ceneje kaj ima prednost,kater pc ima prednost da mi kasneje nebo takoj treba kaj menjati itd.

Njaraje bi si p4 sestavil tudi zaradi pci-e kartice itd.


Ali mogoce lahko se med tem cajtom komentira na ceniku sta dve leve firme 19"lcdja ki imata na zalost odzivni cas 25ms.Zdej me pa zanima je to res tolk slabo al kaj ker nisem igromanijak ampak ce pa ze kaj igram pa nerabim zaostajanja.Pa tudi crtja mam ze polhn kufr.

Oa se za soound blaster kaj je razlika med audigy 2 LS in zs ker slednja je drzja za 6ksit.Rabim pa pac srednjo kvaliteto ker vcasih tudi kaj posnamem na pc.To je pac ponudba iz cenika ki je mozna.Potem je drazja za se enkrat samo tista platinum izvedba ki je pa ze ornk draga pa nevem kaj vec ponuja.

Zheegec ::

Kako to da jih ima amd samo 533 in kako potem sploh sestavis ram da dela na 533 mhz.

Sploh mi ni jasno, kaj misliš!?

Če želiš najboljši Pentium4 sistem z 925 čipsetom, potem potrebuješ tudi slabši in dražji DDR2 RAM.

Če sistema 5 let ne boš spreminjal, potem je itaq vseeno ali nabaviš PCIe ali AGP, razlike v hitrosti pa itaq ni. Pa za prihodnost je Athlon64 še boljša izbira kot Pentium4.

Aja, sistem za 5 let? Moj stari Celeron 433MHz (za net&Word) še vedno ni 5 let star :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Ja nevem,kaj pomeni pri amd64 533mhz in kaj pri p4 3.6 800mhz??Vrjetno takt sporazumevanja,se pravi da posledicno je dobro ce tudi ram dela na takem taktu,ne?

Drugace pa morm si nekaj sestavit in ker vidim da si amdja nemorem ker nima se zaenkrat plata pcie podpore,sem pac v dilemi.
Vcem je potem pcie stos ce ni hitrejse vodilo?

P4 bi si lahko ze sedaj kupil ampak ga vsi odsvetujete tukaj gor,sploh pa ta ddr2.
Vrjetno je v tem ddr2 prihodnost ne.
A ce bo amd zdej cez en mesec al kdaj dal tisto plato z pcie vodilom ven,bo dal tudi ddr2 al kako?

Pac sem cist v dilemi. AMD64 nima PCIe vodila,nima ddr2
P4 ima PCIe in ddr2 katera pa nekako vsi odsvetujete.

In sedaj po teh prebranih postih sploh vec nevem kaj naj kupim.Kdaj bo sploh plata ven prisla za amd da bo imela PCIe vodilo?

Zheegec ::

Ja nevem,kaj pomeni pri amd64 533mhz in kaj pri p4 3.6 800mhz?

Če misliš FSB, je ta pri AMD 6.4GB/s za RAM in 8GB/s (1GHz) za sistem, pri P4 pa 6.4GB/s za RAM+sistem, tistih 533MHz pa najbrž misliš hitrost DDR2 RAMa in s tem hitrost pomnilniškega vodila. To so pa zelo različne stvari.
Vcem je potem pcie stos ce ni hitrejse vodilo?

Saj je hitrejše, samo že AGP 8x je čisto dovolj za GRAFIČNO kartico.
Vrjetno je v tem ddr2 prihodnost ne.

Upam da ne, mogoče bo DDR2 800MHz že malo bolj solidna zadeva, ampak trenutno DDR2 533MHz ni nič posebnega, sploh zaradi visokih latenc.
A ce bo amd zdej cez en mesec al kdaj dal tisto plato z pcie vodilom ven,bo dal tudi ddr2 al kako?

DDR2 za AMD še kar nekaj časa ne bo, plate s PCIe pa pridejo še letos za AMD.
Saj lahko vidiš veliko tem o nForce4 --> to je to :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomson ::

Stvar je takšna:

Govoriti da je AMD 64 boljši od P4 je nesmisel. Neposredne primerjave kažejo da je na području iger nesporen favorit AMD64 pri večopravilnosti, video/audio encoding pa P4. Torej je sedaj samo stvar odločitve kaj pravzaprav potrebuješ. Mislim da sta si P4 in AMD64 kar blizu, je pa res npr. če pride v naslednjem letu 64operacijski sitem ven, kar verjetno ne bo, si s P4 ne bi mogel veliko pomagati in bi zatorej s AMD64 imel veliko prednost.

Osnovne plošče za AMD64 ki podpirajo PCI-E pridejo drugi teden v trgovine. Tako obljubljajo trgovci.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Racunalnik ::

Potem bo res treba amd64 in pocakati na drugi teden za plate.
Samo jest ne gledam samo procesorsko moc ampak cel sistem se plato in rame,zatorej me tudi bega da ima p4 800fsb,amd64 pa 533fsb ce se en motim,kar je pri p4 vrjetno bolje ne.

Ima se kdo kako pripombo gled 19" LCD in odzivnega casa 25ms?
Je res tolk salbao pri igrah ali predvajanju filma ali druge grafike?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

25ms -> možni so kakšni zmazki v igrah, samo ni nič posebnega. 20ms je pa IMHO že zagotovoljeno, da ni ghostinga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

A potem ni tolk krize da bi pri vsakem spilu ghosting gledal,ali pa pri filmih,ker dugega pa itak ne prostane.Se potem splaca ker pac nimajo drugih monitorjev razen ctrjev,jest bi pa zelo rad lcd.

Eni pravijo da se take lcdje tudi neda zaradi tega gledati iz strani??

Zheegec ::

Eni pravijo da se take lcdje tudi neda zaradi tega gledati iz strani??

To pa naj bi pisalo pri vsakem LCDju, zorni kot namreč. Itaq pa ni ravno velik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Racunalnik ::

Gre se pa za tale dva monitorja,in bi vas prosil da poveste katerega bi vi raje izbrali,kater je boljsi glede svetilnosti itd.
Zanimivo je pa da za oba govorijo da sta priporocljiva za multimedijo,dvd,igre itd pa se sam vem, da 25ms ni nevem kaj.
Oba sta 19" in oba leve firme.

Vibrant LCD 19"



Relisys 19"


Vidim da sta kr oba tft,kar je vredu ne?Ker tft je baje tist k lahko se pod kotom ali odstrani gledas sliko .

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543656 (2911) igor0203
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106357 (5038) pinx
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804769 (3696) tiborrr
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533410 (2848) PrimozR
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627479 (5570) CaqKa

Več podobnih tem