» »

Sesut DISK

Sesut DISK

mohha53 ::

Punci se je po njenih besedah sesu disk, ki ga imam zdajle namen priklopit in sčekirat!
Pravi, da ji ga enostavno ne zazna. Pogledal bom v BIOS, če je slučajno tam kaj narobe. Gor ima podatke, ki bi jih rada rešila, disk je razdeljen na dve particiji, gori počiva Windows 2000, filesistem pa mi ni znan. Torej, če je hin je hin, ampak če se da kaj rešit, bom poskusil.
Zamislil sem si pa takole:
-sčekiram BIOS(flešal ga še nebi)
-poženem LiveLInux(Knoppix)
-prekopiram stvari na CD s RWjem
-če je disk še sposoben živeti formatiram in gor pribijem XPje

Sedaj pa, kje se mi bo lomilo:
-ne vem, ali mi bo Knoppix pokazal diskovje(mogoče kak drugi Linux), ne poznam sistema filetov,...
-ne vem kako nato zapečt podatke na CDR(eni pravijo, da se nekaj dogaja z diskom, nič pa se ne skopira?), kateri program uporabiti,...

Prosim za predloge, najbolje how to... varianta.
Drugače bom poskusil disk priklopit v fotrov comp, ki tudi laufa na 2000, tam bo že šlo nekako. Bi pa rad poskusil svoj domiselni načrt, hehe.

Hvala vsem za pomoč, Myk

pviran3 ::

HM, to si si pa lepo zamislu!! Sam najprej ugotov, če se sploh vrti, če se, ugotov, če ga prepozna, če ga prepozna, poglej če zalavfa windowse, če ne, potem daj boot linux, ali pa daj disk v drugo mašino kos secondary in skopiraj skozi druge vindowse na rw(in to je tvoj domiselen načrt - pomoje) (mene je že parkat rešu pogube)

Tako enostavno, pot do zmage je lahko posuta z luknjami, lahko se konča s prepadom, lahko pa do cilja vodi avtocesta!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

mohha53 ::

Galileo je rekel: In vendar se vrti! Jebi ga, ni mislil diska in ta se ne vrti. A je to konec? Mislim da kerba ne bi smela biti tako tiho, da je ne bi slišal, poleg tega ga BIOS > HDD Auto detect ne zazna!

Sranje, Myk

P.S.:Pa vseeno vem, da se da podatke rešiti. A mogoče to kdo pri nas dela, a naj pošljem kar na FBI?:(
"Never touch a running system!"

Daedalus ::

Lahko bi napisal, ker čudo od diska je to. Če se ne vrti je možno še poskusiti z menjavo elektronike, samo rabiš dobiti identičen disk. Drugače pa je reševanje podatkov pri kakih profijih zelo drago. Res zelo drago, v rangu par 100k SIT...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

V vrečko pa v hladilnik. Poglejh če ni kaj skurjeno i smrdi. Mogoče se ti je pa platka not zlomila oz kaka žička sfu&(%
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dejancek ::

Daedalus :

Ah ne govor neumnosti....
Od kje tebi 100k sit ? Mja sej bo boljš.....

Cena je odvisna od zahtevnosti dela in časa pri reševanju diska in ni pogojeno z tako imenovanimi "profiji" ... :\
O tem bi lahk še dost napisal, ampak koga sploh briga :\

Mene je stalo 100GB podatkov izgubljenih in pridobljenih nazaj cca. 20-30k....

Točne cene ne smem povedat, zarad prijateljstva :D

mohha53 ::

Sori, podatki:
Disk je Fujitsu, model: mpg324ah -ff, je 20 GB velik, mislim da se vrti na 5600 in vsebuje predvsem nekatere dokumente, ki bi jih bilo dobro obdržati.
Danes grem še kolegu na servis, ki bo poskusil, če bo se kaj da.

Bomo videli, bom poročal!

hvala, Myk

Daedalus ::

Ja Dejanček, daj mi povej nekaj - je bilo to uradno ali po vezah? Kaka napaka je bla na disku? Ker če se gre za sesuto particijo, ni problem. Pri crknjenih diskih je pa stvar malo drugačna. Ok, nekateri servisi kdaj tud kaj "šenkajo," če maš z njimi vzdrževalno pogodbo, ampak načeloma so to precej drage stvari.

>O tem bi lahk še dost napisal, ampak koga sploh briga.

Mene briga. Napiši al pa daj mir:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

mohha53 ::

Predvsem pa briga mene, ki bi rad podatke rešil!

Sc0ut ::

Ej Miha meni so se podobne stvari že zgodile. Naenkrat je c particija crknila, nisem mogel do nje niti v linuxsu, niti na drugem kompu. Potem pa sem dal noter zagonsk odisketo in zalaufau dos, tam pa se s "copy" resil vse. Najvecja finta je bila pol da sem c particijo formatiral in pol je vse ok delalo, in dela že kako leto. Saj mogoče sem to povedal čisto noob načil al pa sem mel samo srečo, pač povem. :)

DSmidgy ::

Mal poglej po googlu za tele Fujitsu diske (išči napr.: Fujitsu 20GB). Kolega je imu isto napako na disku iste firme in pomojem iste velikosti. Potem sem enkrat na netu vidu, da imajo eni Fujitsu diski serijsko napako (mogoče je to ta model). Mogoče boš najdu kej o tej napaki in kako se odpravi, če se da.

mohha53 ::

M1sc3 n00bz! Stari, samo meni se disk sploh ne vrti. Torej mora biti kar nekaj hudo narobe z njim!
Ja, disk je imel serijske napake, kar nekaj jih bi naj zružilo, ampak kaj jih to briga!!

Myk
"Never touch a running system!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaustavitev BOOT postopka

Oddelek: Strojna oprema
91166 (727) Riff
»

Trdi disk - fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121652 (1390) ivica20
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51264 (1206) Jackal
»

Disk Fujitsu (MPG3409AT) 40 giga fuč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111104 (986) pucvoler

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221316 (956) Mr.-Viko

Več podobnih tem