» »

Politologija->OBRAMBOSLOVJE?

Politologija->OBRAMBOSLOVJE?

guest #44 ::

Zivijo!

A ima kdo kakrsne koli informacije o tej smeri!
Najboljse bi bilo ce bi kaj povedal nekdo ki obiskuje ta program!
Zanima me vse (moznosti za sprejem, tezavnost, moznosti za zaposlitev, razlika med eno in dvo predmetnim programom,...vse kar vam pade na pamet)!
Letos grem v 4.letnik gimnazije pa sem zbral zgodovino in sociologijo za izbirna predmeta!

Hvala!

mpirih ::

Nekaj "uradnih" informacij lahko dobiš na strani fakultete www.fdv.uni-lj.si in poglej pod podiplomski študij.
Potem pa po vrsti; zaenkrat je bila najvišja omejitev (vsaj mislim da) 76; če želiš zgolj narediti je povsem lahko, če pa želiš še kaj več pa zna biti tudi precej zahtevno; glede zaposlitve pa tako - v ti. stroki jo dobiš kvečjemu po kakšnih vezah ali skrajni sreči. Če želiš službo, ki bo v povezavi s študijem potem se na politologijo nikar ne vpisuj, pa tudi nasplošno na FDV raje ne. Pojdi raje na strojni fax. Izbirni predmeti v SŠ pa s faxom praktično nimajo veze.

Še enkrat premisli kaj hočeš.
LP!
Matevž

PersonaRudis ::

Kje se lahko zaposliš s to fakulteto? V vojski?

Jester ::

Se strinjam z Matevzem. Sluzbo je prakticno nemogoce dobit. Delas pa lahko samo v okviru ministrstva za obrambo, se pravi v civilnem delu al pa v vojski. Na policiji obramboslovci niso prevec zazeljeni. Ce pa recemo bobu bob jih pa tud v vojski ne marajo prevec. Pravjo da jih na faksu naucijo sam filizofiranja in sicer nimajo pojma kaj se v vojski res dogaja. Bi se kr strinjal s tem.
Razmisl zakaj bi pravzaprav rad sel na ta faks. Ce bi rad kasnej delal v vojski obstajajo boljse poti (tehnicne smeri), ce te sam zanimajo te zadeve pa tvoje zelje tud ne bodo potesene ker je na faksu res ful mal ta prave vojaske tematike.
Tud jaz ti svetujem-razmisli....
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

eomer ::

Raje se prijavi na razpis za WestPoint in pol 4 leta delaš v vojski pol si pa itak freelancer in z WestPointom imaš široko možnost zaposlitve. Če ne pri nas pa v tujini gotovo.
Edina napaka pri tem je da moraš biti izbran, kar mi ni uspelo.

octane ::

Pravjo da jih na faksu naucijo sam filizofiranja


...hahahaha... kako lepo je ko preberem kako resnico8-)

delfinus ::

in filozofirati te uci tudi g. minister Grizli...:) Poznam sedaj eno obramboslovko, dela sedaj v kozmeticni industriji... zanimiv prehod...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16221367 (17157) "NaN"
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599399 (7320) A120
»

lj- visokošolski študij strojništva

Oddelek: Šola
131929 (1561) 111111111111
»

Politologija - mednarodni odnosi

Oddelek: Šola
357183 (6742) Daedalus
»

Kako zbežati ognjenim zubljem VOJSKE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817146 (5672) Andor

Več podobnih tem