» »

Odpovedi trdih diskov

Odpovedi trdih diskov

Jux ::

V podjetju, kjer skrbim za računalnike zadnje čase odpoveduje mnogo diskov (2 deathstarja, 1 maxtor, 1 wd). Zanima me ali obstaja kakšen pejdž, ki bi mi razvrstil vse diske po zanesljivosti.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BaRtMaN ::

Hm, na storagereview.com imajo ankete o zanesljivosti, tako da lahko pri vsakem testu prebereš, koliko % je disk zaneslivejši od drugih itd.
Moraš se registrirat, izbereš iz menija Reliability Survey, poveš podatke o crkotu vsaj enega diska, potem pa lahko gledaš Result Browser. Se splača registrirat.

zee ::

Jux:
Kateri model Maxtorja ti je crknil? že lep čas iščem elektroniko za 40GB/7200 rpm varianto.
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Han ::

Kar nekaj deathstarjev se da "obudit" po popravilu napajalnih kontaktov...

zee ::

A lhko prosim napišeš kaj več o tem, prosim. me zanima.

Pyr0Beast ::

Men je pomagalo hlajenje na -10°C drugače pa sam diode in nekaj zenerc prelotaš pa dela.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jux ::

sem se odločil da bomo menjali za seagateove diske, ki imajo 5 let garancije... kurc če že odpove ga bom lahko vsaj reklamiral (podatki razen kakšne delovne ure itak niso nikoli izgubljeni).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

zee ::

@ računalo: A to daš disk v kakšno vrečko in potem v zamrzovalnik za nekaj časa potem pa gasa?

zee

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Jux ::

Ma noben od diskov mi ni odpovedal tako da ga sistem nebi več zaznal ampak so se enostavno začeli delat badsectorji in install od windowsov je enostavno ratal tako corruptan da se winsi niso več štartal ampak je javil neko napako sredi startupa. Pol nardiš reinstall sistema, stvar dela dva tri restarte pol se pa sesuje. Wierd, še posebej ker po zamenjavi diska deluje vse uredu in se zadeva dogaja v različnih kištah z različnimi matičnimi platami in kontrolerji.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Daedalus ::

Se rado dogaja, sploh če je malo bolj vroče... Kolko so pa ti diski stari? Mi smo lani poleti meli v firmi ene par odpovedi. Samo so ble bolj "temeljite." Letos je pa kr mir, kar bi se dalo pripisat zamenjavi lepega števila kišt.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

Ja v vrečko, da se ne nabere kondenz pa led gor, pol pa v računalnik (v vrečki) in vkupley, ponavadi pomaga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital kupuje Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5214587 (12924) driver_x
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
192912 (2443) GrimReaper
»

Bigbang kranj in trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
232612 (2051) Zheegec
»

Hdd WD 80G crknil a se da kaj podatkov rešit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221455 (1048) BlackHole
»

Izginil disk - ne vidi ga niti bios!? -> kako rešiti podatke

Oddelek: Strojna oprema
171873 (1612) tebodi

Več podobnih tem