» »

Navdušujoča poletna branja...

Navdušujoča poletna branja...

DoloresJane ::

Knjige. Spet. :D

Katere knjige ste prebrali med poletjem in katere bi želeli prebrati, pa niste utegnili?
Katere (lahko je tudi ena sama) ste prebrali, pa načeloma na spadajo v vaš bralni okvir (npr. ljubitelj fantasyja prebere nek realistični roman) in ste bili navdušeni?
In končno, je bila med temi knjigami kakšna, za katero si želite, da ne bi zgubljali časa z njo?

Pišite... :)

kihc ::

Za na morje sem si vzel v knjižnici Harrya 5, Hobita, Zbogom Orožje (Hemigvej) in Pretanjeni nož (Severni sij).
Prvi dve sem prebral, tretjo na pol in mi ni bla preveč zanimiva, za zadnjo pa zmankalo časa :'/

Glede žanra, bral sem vse povrsti, kar je korkoltolk zanimivo predvsem pustolovščine & stuff zdaj pa se mi najboljš zdijo fantazijske stvari v stilu Harrya, Gospodarja prstanov, Severni sij itd...

Knjige, ki jih ne maram? Domače branje.
x

Brilko ::

Jst nisem nobene knjige rpebral to poletje, sem si ap danes prvleku domu Harry-ja 1. Kamen modrosti menda. Baje da so ql knjigce. :D

NoUse4AName ::

Edina pametna, kar sem jo prebral to poletje je "the great gatsby". Nimam srece zadnje case v knjiznici, namrec nic pametnega ne najdem.
edit: pozabil, da sem se eno dobro knjigo prebral to poletje: Sreča - Will Ferguson. Tema knjige je, kaj bi se zgodilo ce bi nekdo napisal popolno knjigo za samopomoc. Nekaj kar res deluje. Posledice so velike :).

Zgodovina sprememb…

DoloresJane ::

Zanimiva je knjiga 2999 sit. Morda se splača prebrati. Enkrat začetek jeseni se mislim spraviti tudi k Belim zobem (Zadie Smith), ne vem pa, če bom imela dovolj časa, da bi jo dokončala.

Harry Potter je zanimiva zbirka. Brilko, lahko prebereš temo, ki sem jo odprla v tem oddelku. :)

DavidJ ::

The Great Gatsby je super. Men se je na konc ta lik tako zelo zasmilil. Super knjiga. Ženske so žleht. ;>

Jaz nisem bil kej preveč priden zdej. Nameraval sem priti do Doriana Graya, pa nisem uspel. Sem pa preglodal Orwellovo Živalsko farmo in zdej vztrajno listam zgodovinski trio o drugi svetovni vojni od Mladinske knjige.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Cofko Cof ::

Jz sm pa prebral Zbogom orožje, pa mi je blo kr ql. Pa še Prey Michaela Chrichtona. Knjiga je super, upam da ne bojo nardil kšn bedn film po njej tko k je biv Kongo,... Trenutno pa berem Ime rože.

Soon ::

Moje knjige:
Kako zelena je bila moja dolina, Niko, Bratstvo rože, Holcroftova pogodba....

Lp

slawc ::

- Hanibal (film je v primerjavi s knjigo bedn, popolnoma zmesan ter spremenjen - cisto druga zgodba torej).
- Jaz, boter
- Stupid white men (v anglescini)
- Stoparski vodnik po galaksiji, Restavracija ob koncu vesolja, O Življenju, Vesolju in sploh vsem
LP, Slawc

Avian ::

dan brown: angels and demons
dan brown: da vinci code
spet sm prebral serijo Rama od a.c.clarka
koncno sm se spravil prebrati tudi LOTR
M.A.S.H.
,..... in se mnozico drugih katere mi ne pridejo sedajle na pamet

priporocam obe od dan browna

lp Avi

zile ::

Prebral sem edino Stephen King - Pet Sematary.

BaRtMaN ::

Robert Bauval: The Orion Mystery govori o verstvu starih Egipčanov in kako so na zemlji naredili sliko zvezdnih nebes oz. njihovega Duata. Zelo zanimiva knjiga.

Stanislaw Lem: Nepremagljiva je čist klasični science Fiction, mogoče bi lahko po tem posneli kakšen klon Zvezdnih stez. :> Ampak knjiga je vedno boljša od filma.

BigWhale ::

Letos poleti? Nic! Zal... Skoda...

Imam doma Brave New World. Prebral sem tri strani, knjiznica mi je pa ze dva opomina poslala.

Nepremagljiva je fina knjiga. V pol dneva sem jo prebral.

demoness ::

Nadezhda bo razočarana, ampak... skoraj sam fantasy. Tega pa precejšnje količine. Še posebej omembe vredna se mi zdi Kushiel's Dart pisateljice Jacqueline Carey. Zanimiv alternativen svet in teologija, ampak ni za občutljive želodce.
Zbogom, orožje je bil čisto v redu, ampak ne tako kot Na zahodu nič novega. Ni istega občutka. Pa Catherine mi je šla občasno na živce.

Pa še ponovno branje mojih all-time-favourites: Vzhodno od raja (Steinbeck) in Drevo raste v Brooklynu (Betty Smith).
Edina knjiga, ki se mi je zdela izguba časa, je Soba z razgledom iz Delove zbirke. Brala se je kot neumna verzija Portreta dame križana z neumno verzijo Prevzetnosti in pristranosti.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Lucas ::

Michael Chrichton: The Andromeda Strain (Zanimiva, se ji pa poznajo leta)
Disclosure (zelo cool, samo Meredith Johnson je blond in ne črna ala Demi)

Stephen Hawking: Vesolje v orehovi lupini (sej ne rabim posebej razlagat kajne?)

Trenutno pa se ubadam z Robert Ludlumom - Matareški krog
I was here...

DoloresJane ::

Tudi sama sem prebrala Zbogom orožje in se s težavo prebila čez odlomke, v katerih nastopa Catherine. Tako antipatičnega lika v literaturi že dolgo nisem srečala.

Sem mislila prebrati Sobo z razgledom, pa si me sedaj presenetila, demoness. Morda bom vseeno poskusila (ko se prebijem čez goro angleške literature, ki jo imam doma); mogoče mi bo všeč. ;)

Lucas ::

in seveda, pozabil sem jo omeniti...Mačja zibka - Kurt Vonnegut.

Knjiga, ki privabi tudi nasmeh na lica :) . Priporočam.
I was here...

trpo ::

To poletje sem proti navadi prebral en lažji malo "žajfasti" roman pisateljice Annie Hawes, Ekstra deviško. Prijetno in zabavno poletno branje.

Drugače pa: Jančerjev Severni sij (kar dober roman - za štajerce ovezen :D ), Hawkings; Vesolje v orehovi lupini (malo fizike) in Buda iz predmestja (super roman), trenutno pa berem Opus Dei (malo politike :8) )
www.LOST-serija.net

sketch ::

Vseh 16 knjig iz Vorkosigan cikla od Anne McCaffrey pa zdaj sem na peti od šestih iz Uplift cikla od Davida Brina.

Ja, sem sci-fi fanboy in ne, nočem napenjat možgane čez poletje. Hočem da mi zgnijejo v morju blažene šund literature. :)

Edino kar se pametnega prebral je No Logo (že drugič). Super, super bukva - ženksa piše o podobnih stvareh kot Chomsky in Beigbeder, z eno samo razliko - ona je vse kar opiše tudi izkusila in prepotovala. Za razliko od npr. Michaela Moora (ki kar nekaj klamfa v tri dni in dela več škode kot koristi) navaja preverjene in legitimne vire, tako da ji lahko verjameš. Obvezno branje za vse, ki se vam zdi, da je z današnjim svetom nekaj narobe, pa ne znate točno povedati kaj.

lp
s.
Adapt and overcome.

BSD-jas ::

Sedaj lahko "Armenia with Nagorno Karabagh" končno odložim na "varno" in se spravim nad bukle, ki so medtem prišle z Dela.

BigWhale ::

Sketch, preberi se Dragons of Pern series... od iste avtorice...

demoness ::

Sketch! BigW! V kot, sedita, cvek. :)
Vorkosigan cycle je napisala Lois McMaster Bujold. Check Amazon.
Btw, prebrala prvi dve, pa me ni potegnilo. Preveč komično za space opero, preveč samo sebe resno jemlje za parodijo. Rezultat je bil tak unreal feeling, ko ne veš, v katero prestavo bi dal možgane med branjem, ali bi jih mogoče pustil kar v leru... Ves čas sem se bala, da bom kaj važnega zamudila, pa sem bila vedno znova razočarana. Še posebej zato, ker so mi te knjige zelo priporočili.

Še eno priporočilo: 1895, potres Janija Virka (Dnevnikova zbirka). Ne vem, zakaj, ampak njegov stil pisanja mi je strašno všeč. Veliko opisov in info-dumpov zgodovine oseb, ampak ne motijo. Zelo v duhu časa napisano, in čeprav je glavni junak eden najhujših ne'er-do-well izgubljencev slovenske literature, je vseeno zanimivo brati o njem.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: demoness ()

BigWhale ::

> Vorkosigan cycle je napisala Lois McMaster Bujold.
> Check Amazon.

Hm, ne poznam zadeve, pa nisem niti preverjal. :P

T0RN4D0 ::

Prebral sem samo Kosmatega Lončarja® feniksov red. (zadnja) :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

iskra ::

Fowles: Mag. Malo težka zadeva ampak dobro prebavljiva, ko si enkrat noter. Drugega pa nism utegnu ... Fax, modding n stuff :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

snow ::

E ena stvar da mi je žal da ne živim recimo v ameriki. Bookstore... recimo za eno srednjo veliko slovensko knjižnico, samih fantasy in sci-fi knjig. Pa folk bere tam... majo prav stole, folk bere po tleh.. raj glede teh knjig.

Ja pa skoraj vse so z mehkimi platnicami.. pa stanejo tam 1500 sit.

Bil pa sem ful vesel ko sem v eni knjižnici kupil eno staro knjigo od Isaaca Asimova (Foundations) za 150 sit. :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

sketch ::

Demoness, seveda imaš prav. Lois McMaster Bujold je, in ne Anne McCaffrey. Samo stil avtoric je zelo podoben - precej lahkoten in neobremenjen, občasno celo preveč (lahko rata precej prezno, predvidljivo). Pa so me Mc-i zavedli :P

Kar se tiče Vorkosiganov... če si brala Shards of Honor in Barrayar je res, da sta knjigi precej neživljenjski in prehitri, dogodki se kar nizajo, brez potrebe. Warrior's Apprentice in Vor Game sta tak-tak, od Cetagande dalje je pa fino. Vsaj meni.

In BigWhale, Zmaje od Anne McCaffrey sem bral, luštno... če koga zanima, v izpostavi knjižnice Prežihov Voranc na Viču v Ljubljani imajo celo serijo med angleškimi knjigami - v napad.

Naslednji cilj je Neutronium Alchemist in ostalo Night's Dawn Trilogy...

Vsem pa priporočam Hyperion / Fall of Hyperion / Endymion / Rise of endymion od Dana Simmonsa. Super cikel o človeštvu, AI in transcendenci in vsem tem.

lp
s.
Adapt and overcome.

Opkow ::

Letos sem se za spremembo, po dolgem casu, se zopet zakopal med knjige. Vecina knjig je ze nekaj let cepela na moji TODO listi. :)

Dan Brown:
- Da Vincijeva sifra

Isac Asimov
- Roboti jutranje zore

George orwell:
- Zivalska farma

Adams Douglas:
- Stoparski vodnik po Galaksiji
- Restavracija ob koncu vesollja
- O zivljenju, vesolju in sploh vsem
- Pretezno neskodljiva

Brane Mozetic
- Izgubljena zgodba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038079 (10200) Zvezdica27
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715106 (8704) Jst
»

katero fantazijsko knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
333801 (3800) Bethrezen
»

Katere SiFi knjige berete?

Oddelek: Sedem umetnosti
252802 (2427) christooss

Več podobnih tem