» »

Radeon 9200 voltmod?

Radeon 9200 voltmod?

gabl136 ::

Sej vem, da nevem kaj ne bom pridobil, sam vsen me pa zanima kok(če sploh obstaja v-mod za to grafo?) bom s tem pridobil. Se mi splača brusit GPU in hladilnik ter na rame lepit rebra?

Ps:če obstaja kakšen pameten v-mod bi prosil link.

Pps: ni me treba napizdevat, če bom izvalil kakšno neumnost, ker sem na tem področju dokaj nov.

Hvala za odgovore

Black Dragon ::

klik
klak

crazy_man hmmm google ;)

humanoid ::

To bom jaz sprobal :)
Sedaj imam na 320/275 in 250/200 s home made coolerjem :)

gabl136 ::

@humanoid: Če boš res to naredu, mi sporoči razlike v rezultatih (najraje v 3D Marku 2001SE), se bom mogoče pol še jest tega lotu.

Velja?

humanoid ::

OK, ampak bo neki cajta minilo, ker moram kupit upore in spajkalnik, ta ki ga imam sedaj je prevelik za to. + Nisem siguren kako bo to delovalo, ker tam neki piše, da je tisto verzija Radeon 9200 TD (256MB), moja pa je navadna in ima 128MB. Ju3 bom vzel kartico ven in pogledal ali je tisti čipek gor.

humanoid ::

Sem dal dol kartico in pogledal, zadeva je zelo zelo majhna in ne vem, če bom lahko kaj prispajkal gor, da ne uničim čipa. Bom res moral najprej kupit boljši spajkalnik. Sicer pa mi že tako kartica zadovoljivo dela, meni gre recimo do 330 mHz jedro z mojim hladilnikom brez artefaktov, s hladilnikom, ki je bil gor pa verjetno ne bi delalo, ker je bil bolj bogi, en lahek košček aluminija in en bogi vent gor, zdej pa imam 600g bakra gor in 120mm vent :)

Še neki: Mi zna kdo povedat kaj točno moram prispajkat??
Ker sem se malce zmedel, tam piše dam moram tisti dve nogci prispajkat na fan header, kaj je to?? Ali je to connector za ventilator?? Ker če je tako, jaz tega ne morem naredit, ker imam vent priklopljen.
Lahko kdo potrdi to zgoraj?? Lahko kakšen, ki dobro razume angleško (predvsem te specifične izraze) pove kaj natančno je potrebno narediti??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humanoid ()

humanoid ::

Na Mnenjalniku so mi pomagali, sedaj vem odgovor:
Potrebno je samo prispajkat gor en upor in je zadeva rešena. Tam, kjer je pisalo female fan header, je tisti, ki je članek pisal, prispajkal ženski connector od napajalnika na čip, zato, da lahko lažje menjuje upore, če bi bil kakšen preslab.

Ko dobim novo kartico, bom na tej sprobal ta vmod in sporočim kako se obnese.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje 3800+ X2 Am2

Oddelek: Navijanje
131202 (876) rdecaluc
»

Voltmod

Oddelek: Navijanje
71069 (904) -=OL=-
»

Novice iz ATi-jevih logov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123057 (2493) fahrenGONE
»

Flashanje Radeona 9800 Pro v XT NUJNA POMOČ!

Oddelek: Navijanje
241467 (928) Good Guy
»

XP-ISO-BUILDER

Oddelek: Programska oprema
9999 (878) Primoz78

Več podobnih tem