» »

NB cooler nehal delat....

NB cooler nehal delat....

MEDENA ::

Kaj storiti ?

Zamenjati z kakim pasivnim coolerjem ?

Ali ga odvijem ven pa malo spiham ?

Pa še to kondenzator zraven 2-pin konektorja, kamor se priključi ta NB cooler na ABIT NF7-S 2.0 se mi zdi,da se malce "maje" ...primerjal sem z ostalimi kondenzatorji ....malce sem v dvomih....

Torej priporočila ...je teško montirat ZALMAN-a NB47J ? to pomeni da bi moral dat ploščo ven mar ne ?

Ni čudno,da nisem uspel navijat proc itd....saj je NB pomemben faktor pri tem,mar ne ?

profii ::

jst k sm dal gor zalmana 47j gor nism dal matične dol.
s kleščami sm odščipnil tastare skmrekce dol pa unga gor :)
hladi zadovoljivo. mam pa 8rda+

ru7 ::

Hmm, jst sem si tudi zamenjal original kuler od abitke z tem zalmanom. Hladi "zadovoljivo", je sicer bolj vroč (verjetno ker je celo namazan s pasto!!!). Jst sem zadovoljen, sploh ker ne piska več ;) . Go for it

Edit, jst sem ploščo mel takrat itaq zunaj, tako, da sm pač stare klipe lepo vn dal. Še največ sm se namatru, da sm izklopu tisti kabl od venta ;(( . Drugače pa montaža je piece of cake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

MEDENA ::

mah res se mi ne da plošče ven jemat......sam dobit ven cooler bi bilo potrebno une klipsne pritisnit z druge strani a ne ?

profii ::

uno klipsno prescipnes na pol pa tist kar je na zadnji strani sam not rprines da za matično pade pa nov kuler daš gor.

MEDENA ::

sej pomoje je ful podobno kakor stock cooler od grafe.....hehe

Dejancek ::

Ma bodi vesel da je nehal delat, ker tisto ščene malo samo najeda z ropotanjem :D

Men Zalman NB47J dobro hladi, nimam pripomb, pa ploščo sem vzel vn da sem ga montiral, lahk pa tud tko narediš da odrežeš kot so ti rekli, saj itak je crknil, se nimaš kaj več sekirat, če ga pa hočeš ti ga jaz podarim tega svojega, sam stroške poštnine boš plačal mi za pošiljanje :D 0:)

MEDENA ::

10x za offer dejanček...kako je bilo na morju ?

ni treba pošiljat bom dol fuknu ropotalo pa dal gor NB47J...ampak probal brez,da dam plato ven...

MEDENA ::

evo končano in uspelo :)

profii ::

a si ubral sistem s ščipanjem smrekc na pol?

MEDENA ::

ubral sem pot : " stisni in povleci " :D

s kleščo sem zagrabil na obeh straneh, malo levo-desno zasukal in voila zunaj...simple :)

profii ::

pr men se ni in ni hotl na ta način to rešt. bl k sm vleku bl so se zatikale smrehce notr.

Dejancek ::

MEDENA :

Ma priden si ti dečko ja, da ti je uspel brez palte dat vn :D

Ti na morju blo ŠPIIIIIIIICA ... 0:) 1 teden Hrvaška , 1 teden Grčija pa PIR-a na hektolitre in bla bla bla :P

MOJNET.net ::

hehe Medena,si pa grob do računalnika :D .

V glavnem, mene sedajle čaka isto. Sam ne vem kaj bi dal gor. Imam pa ABIT IC7-max3 in imam občutek, da se bo to še noro grelo. Je kaj bolj osvežujočega namesto zalmana? Sedaj se mi slednji dere in pri 5*** obratih.

Torej, kakšno nadomestilo naj vzamem oz. ali naj samo preprosto zamenjam veternico?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

BaRtMaN ::

Vedno ti ostnane TR NB-1C. >:D

Grimlord ::

NB32J je čist ql :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

NB32J je malo manjši od stock northbridge heatsinka na Asuski P4C800-E, ki je hlajena samo pasivno.

Tako, da bi ta Zalman bil sposoben hladit NB tudi na P4 platah, še bolje pa bi bilo, če kaj piha preko reber na min obratih.

jero_no1 ::

Zdravo!

tud sam imam podoben problem, in sicer mi je crknu vent na NB hladilniku na Abit NF7-S. zanima me, če je kaj razlike med Zalman ZM-NB47J ter ZM-NB32K. a bi blo dobr za boljše hlajenje gor namontirat še en majhen vent?

BaRtMaN ::

Če imaš navito, se morda splača dodaten vent. Če imaš dobro prevetreno ohišje pa je dodaten vent nepotreben, bo minimalen zračni pretok in visoki zalman prava osvežitev za Abitko. :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

Vprasanje glede ventilatroja za chipset na maticni plosci?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111154 (1038) Pouh
»

amd nforce2 chipset cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51058 (899) dxx
»

ABIT NF7 hlajenje čipseta

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12965 (781) blazp88
»

Zvok na trenutke hrešči.

Oddelek: Pomoč in nasveti
131029 (914) kuglvinkl

Več podobnih tem