» »

Kateri je boljsi, Maxtor ali Hitachi HDD ???

Kateri je boljsi, Maxtor ali Hitachi HDD ???

car ::

Nameravam dokupiti se en disk in sicer se ne morm odlociti med tema dvema:
maxtor 160GB 7200rpm 8MB cache SATA ali pa Hitachi 160GB 7200rpm 8MB cache SATA.
Imam pa sicer ze enga maxtorja 160GB 7200rpm 8MB cache SATA in sem zelo zadovoljen, slisal sem pa da so hitachi tudi zelo dobri.
Pa se to ce bi kupil maxtorja bi jih lahko dal preko raida pa ne vem ali se splaca ali ne, ker raida tako ne rabim. Mislim kolk se bo poznalo, ce jih mam preko raida ali pa kr normalno prkloplene, vem da bo sestel skupi plac, samo kaj pa kej performance, se dejansko kej pozna pri hitrosti ali ne, pa koliko? Kaj je po vasem mnenju boljse kupiti, cene so tak priblizn iste za oba diska, pa kir disk je boljsi?

Imam pa P4 3.0 Prescott, pa Gigabyte plato GA-8i875ultra intel chipset, 4xSATA, 4xPATA...itd...:\

Vesoljc ::

ce te mika raid je pomoje bolje da sta diska enaka. se pa raid0 pozna, cifre v sinteticnih testih kazejo ze tko, v praksi pa je pospesitev bolj tko tko, neki je, gat pa ti glih ne more strgat...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

car ::

Pa kater disk bi vi rajs kupli, maxtor ali Hitachi?

Boki_ ::

Hitachi. Maxtorja mam zdej in hvalabogu se je včeri našel kupec, tako da gre še ta teden od bajte. Mam pa 160 8MB SATA, sam je totalni qurac.
I'm back

SodVina ::

se en glas za hitachi-ja, ceprov v Novem mestu vsi prodajalci blazno hvalijo maxtorje, da so najboljsi na svetu. (drugih diskov sploh nimajo, verjetno jim jih nihce ne dobavlja):D

Jaffa ::

Zakaj je že maxtor tak slab oz. totalni K ? 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dead_Eye ::

Seagate.
The one and only

Jaffa ::

Sam seagate je pa res počasen... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Sami ::

Hitachi8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Caligula ::

Absolutno Hitachi.

zlobcek ::

Ma sej maxtor ni slab. Samo men piskajo popolnoma vsi. 60G pri mami, 2x80G pri fotru in 120G pri meni. Sicer zadnji pri meni piska najmanj, in skoraj ni moteče, medtem ko najbolj piska 60G. Posebej pri hladnem zagonu. Po parih minutah dela, ko je ogret, se umiri.

Imam pa tudi hitachyja, ki je sicer normalno zelo tih, sliši pa se glava pri branju. Imam pa privijačenga na ohišje. Če bi ga obesu na gumice bi bil neslišen.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Jaffa ::

Ma ja, stari diski piskajo ja... Sam to zdaj ni več problem... Problem zaj so glave, ki "ružijo" pri delovanju. 8-) Je pa res, da je ta nov Hitachi res najbolj tih in verjetno tud najhitrejši med 7200rpm.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

@ljash ::

no, da še jst pristavim svoj lonček...

Mam hitachija 160 GB, SATA. Sicer deluje, vendar je dost glasen (ruži ob branju, zagonu itd..), glavni problem pa mu predstavljajo Asus P4C800-E plate (in tudi P4P800).
Če mate to plato, ga rajš ne kupit, ker Asus še vedno ni izdal ustreznega popravka za bios, ki bi odpravil to zadevo (ko daš komp v standby, se ob "prebujenju" pojavi le Unknown hardware error, disk parkrat zaropota in se ne zbudi->potreben reset).

gre pa le za problem na teh Asus platah, na ostalih dela bp.


LP,
bmw-f1
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

morazem ::

Jst po tanovem prisegam na seagate to pa zato ker je bistveno tišji od Hitachija in Maxtorja. Poglej še mal Samsunge če se ti gre za čim tišji disk. Če pa potrebuješ hitr disk pol pa mislm da je Hitachi kr uredu.
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

Caligula ::

Ne vem- v testih po netu je Hitachi najtisji. Samsung in Seagate naj bi tudi bila tiha a pocasnejsa. Seagate je sploh precej pocasnejsi so pa naceloma OK diski baje.

morazem ::

Moj prijatel je ene 2 meseca nazaj nabavil Hitachi ATA 120gb7200rpm in prvo kar mi ni bilo všeč je bilo piskanje diska. Mogoče bo pa šel disk po gobe pa zato tok piska.
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

Caligula ::

Ne vem kerega je nabavil-Deskstar zapiska na 10 minut a prakticno neslisno-odvisno od vpetja v ohisje. In ravno ta pisk pomeni ,da ne bo sel hmalu po gobe. Ker ta pisk nastane zaradi mehanizma, ki na 10 minut rekalibrira glave in ta mehanizem je tam ,ker naj bi podaljseval delovno dobo diska. Prav zaradi tega piska naj bibil ta disk se bolj odporen in trdoziv.

boha ::

čudno, da noben ne omeni starega dobrega WD-ja. sam imam 80gb in 160gb JB-ja, pa sta hitra, neslišna, niti se ne grejeta preveč (imam sicer še dodatno hlajenje). z wd-ji na splošno ni veliko reklamacij, z maxtorji pa ziher več. teli novi hitachi-ji so pa tudi še dokaj zeleni IMO.

morazem ::

Evo tuki še moj test Seagate 160Gb 7200rpm. Mogoče bi bili rezultati še malo boljši z novejšimi gonilniki plate.

http://www.elektro-n.com/uc1/index.php?...
AMD Sempron 3100+, Epox 8KDA, Gf4Ti 4200 64MB, Kingstone512MB, Seagate 160Gb

AtaStrumf ::

Mam WD-ja 80 GB JB PATA, Maxtor 60 GB 5400 PATA in Maxtor 120 GB 8 MB SATA in sta prva dva NESLIŠNA, ta tanov Maxtor me je pa zelo neprijetno presenetil in je kar glasen med pisanjem, sploh ko odzipavam (odraravam, če sem natančen) kak 700 MB velik you know what (torej branje/pisanje istočasno), je ruženje zelo slišno in povrhu še precej počasnejše od obeh starejših diskov. Na starem disku je cca 1:00 min, tu pa od 40 sek do 2 minuti, samo večinoma je nad 1 minuto. Totalno sem razočaran s tanovim Maxtorjem, samo nisem čist prepričan, če nimajo prste vmes kaki čudni gonilniki, zabasanost Windowsov, al pa SATA vmesnik. Moral sem vzet SATA, ker nima več prostih PATA kanalov, čeprav načeloma je SATA hitrejši, so pa Winsi stari že več kot eno leto (inštalacija jena WD-ju) in imajo gor svega in svačega.

Skratka, jaz bi pol predlagal Hitachi-ja, če ga že vsi tolk hvalijo, čeprav osebno si še nisem čist opomogel od Deathstar-ov. Pa hladi svoj disk, če hočeš, da bo čim dlje živel! Se splača celo investirat v novo ohišje, kak cenejši Chieftec, ki ima v kletkah za disk nastavek za 80x80 ventilator, al pa nekaj kar se spodaj našraufa, da piha na čipset od diska, ker grejejo se k zmešani.

doom3 ::

Jaz bolj prisegam na Maxtorje. 2 Hitatchija sta mi že šla po gobe. Do sedaj sem imel (in jih še vedno :D) 3 maxtorje, dober disk za zmerno ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939098 (6053) dela
»

Kater disk (WD, Maxtor, Seagate)?

Oddelek: Kaj kupiti
282425 (1797) jest10
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342458 (1584) Grimlord
»

OK kateri SATA DISK ?

Oddelek: Kaj kupiti
271767 (1421) Caligula
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634769 (3341) Jaffa

Več podobnih tem